Pierwszy taniec w chmurach

Pierwszy taniec w chmurach

Pierwszy taniec, to jeden z najważniejszych momentów wesela. Każda para oczekuje bajecznych zdjęć z tych kilku minut. W tym poście pokażę Wam kilka zdjęć z pierwszego tańca Dominiki i Piotra. Napiszę też, co możecie zrobić, by Wasze zdjęcia wyglądały równie magicznie.

Wesele Dominiki i Piotra odbyło się w sali Premium w Radlinie. Jej nowoczesny, minimalistyczny wystrój stanowił świetne tło, a brak okien w pobliżu parkietu sprawił, że to światła DJ’a zagrały pierwsze skrzypce. Dobra sala i świadomy DJ, to coś co znacząco wpłynie na wygląd zdjęć z pierwszego tańca. 

DJ Mateusz Idzik zadbał o efektowne tło. Napis LOVE oraz współgrające z muzyką światła stworzyły świetny klimat. Wielokrotnie pisałem, że w fotografii najważniejsze jest światło, a światło zespołu bądź DJ’a ma ogromny wpływ na zdjęcia. O ile dobry fotograf ślubny umie walczyć z niedopasowanym, zbyt ostrym czy za słabym światłem, o tyle najlepszy efekt osiągnąć można, gdy światło współgra z całością. U Mateusza Idzika możecie być tego pewni! Dzięki temu, te zdjęcia jeszcze przed obróbką wyglądały świetnie, a w czasie postprodukcji mogłem skupić się na detalach.

W tym przypadku klimat zdjęć jest szczególny dzięki zastosowaniu ciężkiego dymu. Z tym też bywa różnie. Warto uważać na tani ciężki dym, który łatwo się rozwiewa i od razu robi efekt mgły na sali – nie wygląda to dobrze ani na zdjęciach, ani na filmie. Ciężki dym na weselu Dominiki i Piotra zagwarantował prawdziwy pierwszy taniec w chmurach. Poza tym, że dym był świetnie przygotowany, to tu znów muszę napisać o świetle. Dobrze użyte światło DJ’a podkreśliło i uwydatniło ten dym, który rozwiewany przez tańczącą parę wyglądał spektakularnie również na żywo.

Dominika i Piotr mieli przygotowany układ taneczny. Jednak od układu ważniejszy jest luz, swoboda i czułość, którą para okazuje sobie w trakcie tych kilku minut. Nic na siłę! Dominika i Piotr czuli się świetnie, i choć na pewno stresowała ich ta chwila, to podołali wyzwaniu, a dzięki świetnej atmosferze na sali ich taniec w chmurach wyszedł bajecznie.