Ciekawe miejsca na sesję ślubną Śląsk – czyli moje TOP 10

W dzisiejszym poście przedstawię Wam moje ulubione miejsca na sesję ślubną lub narzeczeńską na Śląsku. Jest to oczywiście bardzo subiektywna lista. Takich rewelacyjnych miejsc mógłbym przywołać znacznie więcej, ale postanowiłem zamknąć spis w jakiejś konkretnej liczbie. TOP 10 miejsc na sesję ślubną na Śląsku brzmi dobrze, więc tak tak też wybrałem. Zaczynamy!

Ostatnia pozycja Was zainspiruje!

Sesja ślubna Śląsk gdzie?

  • NOSPR i Muzeum Śląskie
  • Nikiszowiec
  • Góra Zborów
  • Jura Krakowsko-Częstochowska / Pustynia Błędowska i okolice
  • Skansen w Chorzowie
  • Pałac w Krowiarkach
  • Park Gródek w Jaworznie
  • Ogrody Kapias
  • Park w Pszczynie
  • Wasze lokalne miejsca

Jak wybrać miejsce na sesję ślubną na Śląsku?

Przede wszystkim skupcie się na Waszych preferencjach i na tym jaki macie pomysł na plener ślubny na Śląsku. Czy oczekujecie industrialnego klimatu, może wolicie zdjęcia w naturze, albo jesteście mieszczuchami i lubicie architekturę?
Ciekawych miejsc na sesję ślubną na Śląsku jest bardzo dużo. Zwróćcie uwagę na styl sukienki. Jeśli jest to bardziej sukienka w stylu księżniczki to może lepiej wybrać architekturę miejsca lub jakiś pałac.
Jeśli jednak sukienka jest bardziej rustykalna lub boho to na plener ślubny na Śląsku spokojnie można wybrać np. Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Ja zawsze dopytuję swoje Pary Młode jaki klimat zdjęć chcą uzyskać i wtedy ewentualnie proponuję jakieś konkretne miejsce na plener ślubny na Śląsku.

NOSPR i Muzeum Śląskie
/ Sesja ślubna Śląsk /

To miejsce jako pierwsze przychodzi mi na myśl. Uwielbiam jego architekturę, a o określonych godzinach i przy sprzyjającym słońcu można tam zdziałać cuda. Świetne kolory, niesamowite linie, ciekawe zakamarki. Można to miejsce odkrywać i odkrywać. Połączenie roślinności i cegły, a obok także urokliwy budynek MCK. Wszystko blisko siebie. Idealne miejsce na sesję dla osób lubiących bardziej miejski, architektoniczny styl sesji ślubnej. Jeśli szukacie właśnie takiego miejsca na plener ślubny na Śląsku to zdecydowanie polecam!

Są to jedne z najciekawszych miejsc na sesję ślubną w Katowicach.

NOSPR
Muzeum Śląskie

Moja przykładowa realizacja z tego miejsca: sesja ślubna w Katowicach.

Nikiszowiec
/ Plener ślubny Śląsk / 

Druga wizytówka Katowic. To miejsce ma niesamowity klimat. Przy odpowiednim świetle, podobnie jak przy NOSPR można tu tworzyć niesamowite historie. Podobnie jak pierwsze miejsce tutaj też jest wszędzie blisko. Całą sesję można zamknąć spokojnie w około 2 godziny i nie trzeba się jakoś szczególnie nachodzić. Ta bliskość sprawia, że można połączyć sesję w dwóch miejscach: NOSPR + Nikisz – wydaje się to dosyć ciekawa propozycja. To bardzo charakterystyczne miejsce na sesję ślubną na Śląsku, ale dające niezwykłe efekty.
Zobaczcie sesję ślubną w Katowicach NOSPR.

Jak chcecie sesję ślubną na Śląsku to koniecznie przemyślcie wybór sesji na Nikiszowcu.

Osiedle Nikiszowiec

Moja przykładowa realizacja z tego miejsca: Sesja narzeczeńska w Katowicach na Nikiszu.

Góra Zborów
/ Ciekawe miejsca na sesję ślubną Śląsk /

Czas na zmianę klimatu. Tym razem coś bardziej dla fanów natury i skałek. Góra Zborów to jedno z miejsc, które warto odwiedzić na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Niesamowity klimat ma to miejsce, a widoki, które oferuje po wyjściu wyżej są niesamowite. Minusem na pewno jest to, że w sezonie ślubnym i w okolicach zachodu słońca można tam spotkać dużo par młodych, co trochę utrudnia pracę. Warto się wtedy zastanowić nad sesją o wschodzie słońca. Gdzie na sesję ślubną na Śląsku w stylu naturalnym? Zdecydowanie polecam to miejsce!

Naturalny plener ślubny Śląsk? Zdecydowanie weźcie pod uwagę Górę Zborów.

Góra Zborów

Moja przykładowa realizacja z tego miejsca: Góra Zborów sesja ślubna.

Jura Krakowsko-Częstochowska / Pustynia Błędowska i okolice
/ Miejsca na plener ślubny Śląsk / 

Pozostając w klimacie Góry Zborów, opiszę trochę szerzej Jurę. Bo to nie tylko skałki. Odpowiednio szukając można trafić na ciekawe jeziorka w okolicy Pustyni Błędowskiej. Te jeziorka to idealne miejsce do połączenia z piaskowymi terenami pustyni. Nie jest to jakiś bardzo rozległy teren więc warto go sprawdzić. Widoki i klimat bardzo na plus. Dopisujemy zatem kolejne ciekawe miejsce na sesję ślubną na Śląsku.

Klimatyczna sesja ślubna na Śląsku na pustyni? To świetny pomysł! 

Jura Krakowsko-Częstochowska
Pustynia Błędowska

Moja przykładowa realizacja z tego miejsca: sesja ślubna na Pustyni Błędowskiej i sesja ślubna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Skansen w Chorzowie
/ Plener ślubny Śląsk / 

Ja generalnie jestem fanem skansenów. Z rodziną często wybieram się do nich na spacery, dlatego też jak tylko para jest zainteresowana, to chętnie je odwiedzam w celach zawodowych. Skansen w Chorzowie oferuje piękną przestrzeń, klimatyczne chatki, świetny wiatrak, cudowne drzewa. Klimat tego miejsca jest naprawdę wyjątkowy. Jeśli ktoś preferuje spokój i ciszę to, to miejsce na sesję ślubną na Śląsku jest idealne. 

Sesja ślubna Śląsk gdzie? Skansen Chorzów – zdecydowanie polecam! 

Skansen w Chorzowie

Moja przykładowa realizacja z tego miejsca: rustykalna sesja ślubna.

Pałac w Krowiarkach
/ Ciekawe miejsca na sesję ślubną Śląsk /

Miejsce bardzo dobrze znane wśród fotografów ślubnych. Kiedyś na pewno było dużo bardziej popularne niż obecnie, ale ja tam wciąż lubię bywać. Oczywiście nie za często – tyczy się to każdego miejsca, ale raz w roku odwiedzić Pałac w Krowiarkach zawsze warto. Niebanalna architektura, można kombinować i kombinować. Gdy podejdzie się do tematu kreatywnie można tam stworzyć przecudną sesję. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce na plener ślubny na Śląsku.

Pałac i plener ślubny na Śląsku? Zdecydowanie dobrym pomysłem jest sesja w Krowiarkach.

Pałac Krowiarki

Moja przykładowa realizacja z tego miejsca: sesja ślubna w Pałacu w Krowiarkach.

Park Gródek w Jaworznie
/ Sesja ślubna Śląsk /

Miejsce odkryte pewnie w okolicach 2018 lub 2019 roku. Jak na śląskie, ba nawet polskie warunki, jest ono wyjątkowe. Kolor wody, tło w postaci skał w niesamowitych kolorach. Polecam każdemu, chociażby na spacer. Wyjątkowe miejsce, ale mocno uczęszczane. Podobnie jak w przypadku Góry Zborów polecam tam wschód słońca. To jest zdecydowanie ciekawe miejsce na sesję ślubna na Śląsku!

Lubicie niestandardowe miejsce i piękne skałki oraz cudowny odcień wody? Plener ślubny na Śląsku w okolicach Parku Gródek to coś dla Was! 

Park Gródek

Moją realizację z tego miejsca możecie zobaczyć tutaj: Plener ślubny w Parku Gródek w Jaworznie i Park Gródek Jaworzno.

Ogrody Kapias
/ Miejsce na sesję ślubną Śląsk /

Byłem w tych ogrodach już wiele razy. W różne pory roku. Zawsze można tam znaleźć coś ciekawego. Jeśli wybierzecie się tam w tygodniu to unikniecie ogromnych tłumów. Miejsce ma niesamowity potencjał. Różnorodność po prostu powala. Z jednej strony stara chatka, a z drugiej zielony labirynt. Jeśli ktoś lubi takie rozmaite scenerie to jak najbardziej polecam to miejsce, które swoją różnorodnością wygrywa z każdym innym miejscem. Zatem jak różnorodna sesja ślubna na Śląsku to tylko Ogrody Kapias.

Każda sesja w Ogrodach Kapias to świetnie spędzony czas. Uważam, że jest to idealnie miejsce na sesję 

Ogrody Kapias

Moją realizację z tego miejsca możecie zobaczyć tutaj: Ogrody Kapias sesja ślubna.

Park w Pszczynie
/ Plener ślubny Śląsk / 

Stawiam, że to było miejsce numer jeden na sesję jakieś 5-10 lat temu, ale czemu go nie odświeżyć? To miejsce ma spory potencjał. Piękne stare drzewa, ogrom zieleni. Da się to ciekawie sfotografować. Ja tam lubię bywać, jest sporo miejsca, przyjemna sceneria blisko wody i w tygodniu spokój. Można na prawdę wykombinować ciekawe kadry i stworzyć fajną sesję. Jeśli nie chcecie długo zastanawiać się gdzie wybrać się na sesję ślubną w okolicach Pszczyny to wybierzcie okoliczny Park!

Ciekawe miejsce na plener ślubny na Śląsku to zdecydowanie Park w Pszczynie i okoliczny Pałac! 

Park w Pszczynie

Moją realizację z tego miejsca możecie zobaczyć tutaj: Park w Pszczynie – sesja narzeczeńska.

Wasze lokalne miejsca
/ Ciekawe miejsca na sesję ślubną Śląsk /

Nie napisze tu o żadnej konkretnej miejscówce. Sugeruję tylko, że dookoła Was są miejsca, których nie znam, a w których może warto zrobić sesję. Nie zawsze będą one pasować do stylistyki ślubnej, ale na sesję narzeczeńską? Czemu nie? Magda i Damian zdecydowali się na stadion blisko swojego domu i wyszła bardzo przyjemna sesja narzeczeńska. Patrycja i Marcin zaś na miejsce swojej sesji ślubnej wybrali okoliczne pola (blisko Zbrosławic) i zrobiłem z tego jedną z moich ulubionych sesji ślubnych. Rozglądajcie się i śmiało proponujcie jakieś ciekawe miejsca na sesje.

Czasem pozornie nieciekawe miejsce może okazać się bardzo interesujące i dobrze wyglądające na zdjęciach. Pamiętajcie! Ciekawe miejsce na sesję ślubną na Śląsku może czaić się za każdym rogiem. 

Sesja ślubna na Śląsku – podsumowanie 

Jak widzicie wybrałem trochę tych miejsc, ale ta lista by się mogła ciągnąć w nieskończoność. Dlaczego? Ponieważ nie ma idealnego miejsca na sesję ślubną na Śląsku. Tzn. jest: takie miejsce to Wasze miejsce! Musicie się czuć komfortowo i pewnie. To pozwoli uzyskać efekt niezapomnianej sesji ślubnej.

Dlaczego to ja powinienem wykonać Twoją sesję ślubną?

Jestem fotografem ze Śląska i to tu głównie wykonuję swoje reportaże ślubne. Cieszę się, że trafiliście na mój poradnik. Zachęcam do zapoznania się z moim sesjami ślubami i autorskimi realizacjami.

Podoba Wam się ten poradnik?
Zobaczcie te:

Dla mnie fotografia ślubna to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Jeśli znajdziecie w moich zdjęciach coś co Wam się podoba i będziecie przeczuwać, że współpraca ze mną może dać efekt w postaci wyjątkowej sesji ślubnej to napiszcie śmiało, przegadamy ten temat!

Fotograf ślubny Dawid Zieliński

Dodaj komentarz