Fotografia ślubna Śląsk – inspirujące plenery

Fotografia ślubna Śląsk – inspirujące plenery
Sesja na Śląsku nie musi być nudna. Choć rozumiem chęć wyjazdu za granicę, potrzebę uwiecznienia ślubnego pleneru w egzotycznym, niezwykłym miejscu, to im dłużej fotografuję, tym bardziej lubię robić to tu, na Śląsku.
Jako fotograf ślubny mieszkający na Śląsku, to właśnie ten region poznałem najlepiej fotografując młode pary na plenerach ślubnych. Mając kilkuletnie doświadczenie wiem, że sesje na ulicach Waszych miast, w parkach, w których się poznaliście czy nad stawami, które lubicie potrafią być niezwykle romantyczne i szczere. Sam też mam swoje ulubione miejsca na zdjęcia ślubne na Śląsku.

Najbardziej popularnym miejscem na plener ślubny w Katowicach jest nowa siedziba Muzeum Śląskiego, okolice Narodowej Orkiestry Symfonicznej i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Nic dziwnego, architektura tego miejsca jest wyjątkowa. Świetnie oświetlone budynki tworzą wieczorem niezwykły klimat, w pełnym słońcu cienie budynków tworzą niesamowite cienie, nawet w szary, śnieżny dzień fotografuje się tam z przyjemnością. Sesja ślubna na Śląsku to dla wielu właśnie to miejsce. Mając już pewne doświadczenie wiem, że można tam wykonać niezliczoną ilość niepowtarzalnych kadrów, a udanie się dalej w kierunku centrum miasta zawsze zaskakuje: koncerty, jarmarki, miejski tłum.


Kolejnym moim ulubionym miejscem, w którym wykonuję fotografie ślubne jest Las Murckowski. Dla spacerowicza może to być miejsce przeciętne, jednak wystarczy trochę zboczyć ze ścieżki, by znaleźć miejsca, które plenerom ślubnym nadają romantycznego charakteru. Zdecydowanie najlepszym czasem na sesję tam jest jesień – żadna pora roku nie oferuje takiego światła i kolorów.

Okazuje się, że nie trzeba wyjeżdżać poza Katowice, by mieć świetny plener na łonie natury. Często jednak wyruszam nieco dalej, na Jurę-Krakowsko Częstochowską, której rzeźba wyróżnia się na tle innych miejsc w Polsce. Wykonując zdjęcia ślubne na Śląsku trzeba znać ten teren. Zamki w Bobolicach i Mirowie, okoliczne skałki i łąki mają niepowtarzalny klimat, który świetnie sprawdza się przy sesjach ślubnych i narzeczeńskich.
Fotografia ślubna na Śląsku to ogromna ilość miejsc, które warto pokazać na zdjęciach. Często miejsca, która mogą wydawać się mało efektowne, właśnie na zdjęciach zaskakują najbardziej. Każdy sezon to odkrywanie nowych takich miejsc, które upamiętniam na Waszych zdjęciach ślubnych.

Plener ślubny w górach

Dziś przygotowałem trochę zdjęć wraz z opisem. Nie da się tego opisać słowami, a najlepiej właśnie jest góry i sesje, które tam realizowałem po prostu pokazać!
Są na świecie miejsca wyjątkowe. Takie, w których od samego przebywania poprawia się humor. Takie gdzie spacer jest dużo przyjemniejszy, a spokój i cisza pozwalają na chwilę refleksji i skupienia.

Dla mnie takim miejscem są góry. Plener ślubny w górach zawsze jest wyjątkowy. Zaczyna się od podróży – jest czas na pogadanie, rozluźnienie atmosfery, zbudowanie relacji. To bardzo pomaga ponieważ możemy na spokojnie porozmawiać o wszystkim i o niczym. Raczej nie dyskutujemy o zdjęciach tylko ogólnie o sprawach bieżących, o sporcie, grach, polityce itp. 🙂 Bardzo cenię ten czas, gdyż to właśnie wtedy budujemy wzajemne zaufanie, nie jedziemy „na robotę” tylko miło spędzić czas. I w tym chyba tkwi sukces sesji ślubnej w górach. Fajnie spędzamy czas, a przy tym realizujemy nasze wspólne pomysły i pokazujemy miłość, która Was łączy.

W zależności od tego do jakiego konkretnie miejsca się udamy możemy trafić na tłumy turystów lub na o puste polany lub lasy z pięknymi widokami. Ja zdecydowanie wolę te drugie. Skupiamy się wtedy na emocjach, uczuciach – zapominamy całkowicie o aparacie. To są najfajniejsze momenty, bo super spędzamy czas w pięknym otoczeniu, a zdjęcia można powiedzieć robią się same. Efekty są praktycznie zawsze znakomite.

Często by sesja ślubna w górach była bardziej urozmaicona po drodze zahaczamy o Kraków i wykonujemy kilka miejskich ujęć. Łączymy plener ślubny w Krakowie z górami 🙂
Fotografia ślubna przez lata mocno się zmieniała, dziś zdecydowanie bardziej preferowane są zdjęcia naturalne, nie jak z okładki gazety – dlatego tym bardziej mnie to cieszy, jak ktoś się decyduje na plener ślubny w górach. Wolę pokazywać prawdziwe ludzkie emocje niż jakieś stylizowane pozy.

 

 

plener ślubny w górach, zdjęcia ślubne góry, wesele w górach, plener ślubny kraków, dawid zieliński fotografia ślubna, fotografia ślubna kraków, fotografia ślubna śląsk, fotograf ślubny śląsk