W dzisiejszym poście nie będzie zbyt wiele o fotografii ślubnej, nie będzie żadnego reportażu, ani sesji plenerowej. Przecież w jakiś sposób, to wszystko się zaczęło, a praca jest tylko częścią mojego codziennego życia. Ale, żeby nie było zbyt prywatnie i offtopowo, wciąż pozostanę w temacie zdjęć, bo fotograf ślubny Dawid Zieliński uprawia fotografię nie tylko ślubną.

Fotografia nie interesowała mnie w dzieciństwie. Dopiero, gdy na świecie pojawił się pierwszy syn kupiłem aparat cyfrowy i zacząłem fotografować. To były zwykłe zdjęcia z wakacji i spacerów. Lubiłem to robić, a często mam tak, że gdy coś mnie zainteresuje, to od razu mam ochotę wiedzieć wszystko na ten temat. W ten sposób pojawiła się pierwsza lustrzanka, a z nią pierwsze warsztaty, konkursy i publikacje na stronach zrzeszających miłośników fotografii. Robiłem naprawdę mnóstwo zdjęć o bardzo różnorodnej tematyce i po latach pojawił się moment, w którym całą moją fotograficzną energię skupiłem na pracy. Wtedy właściwie nie miałem czasu i nie odczuwałem potrzeby, by fotografować „po godzinach”. Ale ten stan nie trwał długo.

Przyszedł moment, w którym chciałem przetestować nowy sprzęt. Przed zakupem wypożyczyłem go i zabrałem na kilkudniowy wyjazd w Bieszczady. Byłem zachwycony możliwościami tego aparatu, a fotografowanie po godzinach znów zaczęło sprawiać mi frajdę. Od tego czasu mam aparat na każdym rodzinnym wyjeździe. 

Bardzo lubię fotografować rozrabiających chłopaków, ale zdarzy mi się też popełnić jakieś ustawione zdjęcie, a nawet autoportret. Gdy nie mamy w planach żadnych rodzinnych podróży, wychodzę czasem na miasto, by zrobić sobie fotograficzny spacer. To świetny trening, który nie tylko pozwala mi ćwiczyć robienie zdjęć, ale też zmusza mnie do kreatywności. Gdy kolejny raz idę tą samą ulicą i wciąż znajduję nowe motywy, kadry i ispiracje, to wiem, że w temacie fotografii nie ma miejsca na nudę i rutynę. 

Jak widzicie fotograf ślubny Dawid Zieliński, to też oficjalny fotograf rodziny Zielińskich. Z czasem, coraz bardziej doceniam codzienność i prostotę. I tak jak w fotografii ślubnej, tak też prywatnie uwielbiam niewymuszone pozy i reporterskie kadry.