Jakiego sprzętu używam podczas fotografowania ślubów

Fotografia ślubna jaki sprzęt?

Jakie sprzętu używam podczas fotografowania ślubów? Dziś będzie trochę o tym jaki sprzęt do fotografii ślubnej znajduje się w mojej torbie. Napiszę o aparatach i obiektywach, a także o wszelkich akcesoriach, które ułatwiają i przyspieszają moją pracę w tym jakże ważnym i wymagającym dla fotografa ślubnego dniu.

Fotografia ślubna jaki sprzęt – lampy, karty pamięci i inne akcesoria

Fotografia ślubna – jaki sprzęt znajduje się w mojej torbie?

 • Karta pamięci
  Obecnie w mojej torbie znajdują się karty o pojemności 128 GB od firmy Angelbird. Są to niezwykle trwałe i szybkie karty, które zapewniają świetną jakość pracy i bezpieczeństwo. Dodatkowo Zaznaczę, że każde zdjęcie, które wykonuję jest nagrywane jednocześnie na dwie karty pamięci.
 • Lampa błyskowa
  Korzystam z tanich, chińskich lamp błyskowych firmy Yougnuo. Z tego sprzętu korzystam tylko i wyłącznie podczas wesela. Lampy błyskowe rozstawiam sobie zawsze gdzieś w rogach sali i niestety są one narażone na to, że ktoś je zahaczy i uszkodzi – stad, ze zwykłego rozsądku nie inwestuję w nic drogiego.
 • Czytnik kart pamięci
  Tu by wszystko perfekcyjnie współgrało z moimi kartami pamięci używam czytnika od tego samego producenta. Czytnik Angelbird zapewnia stały i szybki transfer danych co w mojej pracy jako fotografa ślubnego jest nieocenione.

To jaki sprzęt do fotografii ślubnej Wy wybierzecie zależy tylko od Was, Waszego stylu pracy itd. Ja postawiłem na mniej znane, ale solidne marki. Przede wszystkim fotografowanie takim sprzętem sprawia mi dużo radości i satysfakcji, a to jest niezwykle ważne!

Obiektyw do fotografii ślubnej 

Jaki obiekty do fotografii ślubne najlepiej się sprawdzi? Ciężko stwierdzić. To zależy od preferencji i stylu fotografa. Ja sobie nie wyobrażam pracy podczas ślubu i wesele bez obiektywów:

 • Viltrox 23 mm f/1.4 – co w przeliczeniu na FF daje ekwiwalent około 35 mm
 • Viltrox 33 mm f/1.4 – co w przeliczeniu na FF daje ekwiwalent około 50 mm

  Czasem przydaje się też dłuższa ogniskowa i wtedy korzystam z:
 • 7artisans 50 mm f/1.1 – co w przeliczeniu na FF daje ekwiwalent około 75 mm

Ja w swojej pracy lubię być blisko ludzi, blisko wszystkiego co się dzieje. Lubię odważne reporterskie zdjęcia. Zatem w mojej pracy idealnie sprawdzają się ogniskowe w okolicach 35 mm i 50 mm (ekwiwalent dla FF). Obiektyw do fotografii ślubnej powinien też być stosunkowo „jasny” bo dobrze sobie radzić w ciemniejszych pomieszczeniach. Ja w swojej pracy oczywiście korzystam z różnych przysłon, ale warto mieć to f/1.4 w razie trudnych warunków oświetleniowych.

A co jeśli chcę zobaczyć inny materiał?

.
.
.
⬇️ prosta sprawa, klikasz niżej i trafiasz na moje portfolio ⬇️


Jaki aparat na wesela

Aparat na wesele to też kwestia uzależniona mocno od stylu pracy danego fotografa. Każdy musi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, a wybór jest spory. Pierwsza decyzja to czy idziemy w popularniejszy obecnie system bezlusterkowców czy wolimy klasyczną lustrzankę. Wiodące firmy na rynku takie jak: Sony, Nikon, Canon i Fuji kładą mocny nacisk na promowanie aparatów „bez lustra”. I wcale mnie to nie dziwi, bo te aparaty są obecnie po prostu lepsze i wypierają klasyczne lustrzanki.

Ja od jakiegoś czasu jestem w systemie aparatów marki Fujifilm. W tej chwili pracuję na trzech aparatach Fuji X-Pro2 – to już nie najnowsze konstrukcje, ale ten aparat jest dla mnie skrojony. Świetna ergonomia. Bardzo dobra jakość i możliwość podpinania i pracy z ciekawymi „szkłami”. Tak – zakochałem się w FujiFilm i nie planuję póki co zmiany na żaden inny system. Wszystkie zdjęcia, które znajdziecie na mojej stronie pochodzą właśnie z aparatów marki Fuji.

Przed zakupem aparatu warto go najpierw wypożyczyć i sprawdzić „w boju”.

sprzet fotografa slubnego 4

Są tacy co w ciągu minuty ułożą około 17 razy kostkę Rubika…

.
.
.
⬇️ a, Ty w tym czasie możesz wysłać zapytanie ⬇️


Fotografia ślubna jaki sprzęt – podsumowanie 

Sprzęt jest mocno uzależniony od sposobu pracy danego fotografa. Ci co lubią reporterski styl skupią się na ogniskowych 35 mm i 50 mm – zwolennicy mniej reporterskich kadrów odnajdą się bliżej ogniskowej 85 mm. Dzisiaj na rynku jest tyle różnorodnego sprzętu, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli nie wiecie jaki sprzęt wybrać to piszcie w komentarzach. Chętnie Wam doradzę! 

Dodaj komentarz