Moje fotografie ślubne w 2020 roku – TOP 10

Dziś mam dla Was zestaw moich najlepszych fotografii ślubnych z poprzedniego sezonu. Nie było łatwo, bo trochę tych zdjęć zrobiłem, ale postarałem się dokonać tej drobnej selekcji. Zdecydowałem się na przemian pokazać kadry reporterskie i z te sesji ślubnych.

Zapraszam na moje TOP 10 

Magiczne światło

To zdjęcie zrobiło na mnie zdecydowanie największe wrażenie w poprzednim roku. Na takie światło jeszcze nigdy nie natrafiłem w kościele. Coś magicznego. Gdy czekając na Parę Młodą widziałem, co się dzieje na krzesłach i jak pada na nie słońce to wiedziałem, że musze być bardzo czujny. W przypadku tej fotografii bardzo pomogła mi Sylwia, odwracając się za siebie i poprawiając suknię. Ja tylko czekałem na tę chwilę i zacząłem robić zdjęcia. Malarskość tej fotografii jest niesamowita.

Najlepsze fotografie ślubne cechuje ich unikatowość.

fotografie slubne 1

Ostatni kadr 

Może nie ostatni, ale na pewno jeden z ostatnich kadrów na sesji i proszę bardzo. Bardzo dobrze znane mi miejsce i nowe podejście do tematu. Udało się z tej miejscówki wyciągnąć coś więcej. To na pewno najlepsze sylwetkowe zdjęcie jakie kiedykolwiek zrobiłem. Jest delikatnie, jest zwiewnie, jest interesująco. Bardzo lubię ten kadr!

Takie fotografie ślubne plener pokazują od innej, bardziej kreatywnej strony!

fotografie slubne 2

Fotografie ślubne, które napędzają do działania!

Opisując moje najpiękniejsze fotografie ślubne zawsze nakręcam się mocno do działania. Niesamowicie mnie to nakręca i zachęca do robienia coraz lepszych zdjęć. W swojej pracy uczę się cierpliwości, bo to dzięki niej może powstać wiele pięknych fotografii ślubnych.

Ten moment 

Spadająca Panna Młoda, czyli Klaudia w roli głównej. Tu ewidentnie zgrały się dwa elementy. Moment i pomysł. Pomysłem od początku było zostawienie u góry kadru sporo luzu by pokazać sufit i zrobić przestrzeń. Dzięki temu na dole nie widać rąk osób, które Klaudie podrzucały. To tworzy wrażenie, że Panna Młoda jest bardzo, bardzo wysoko. Zgrywa się to perfekcyjnie z momentem, czyli miną Klaudii – ona mówi wszystko.

Takie reporterskie fotografie ślubne to coś co lubię najbardziej. Emocje, emocje, emocje! Jakbym miał zdjęciem określić hasło “oryginalne zdjęcie ślubne” to wybrałbym właśnie tę fotografię.

fotografie slubne 3

Światło

Nie jestem jakimś ogromnym fanem fotografii architektury, ale gdy pojawiają się takie warunki… czemu nie? Postanowiłem stworzyć bardzo geometryczny kadr, dodatkowo idealnie wpisać w niego Olę i Daniela. Mieli pojawić się dokładnie w tym punkcie, w którym są. To zdjęcie jednak wygląda tak, a nie inaczej, dzięki niesamowitemu światłu. Drugie zdjęcie z sesji w tym zestawieniu i drugie z okolic Muzeum Śląskiego i NOSPRu.

Jest to fotografia ślubna z pleneru, która odbiega trochę od ślubnej klasyki. Tu nacisk jest mocno położony na piękne okoliczności oświetleniowe i niesamowitą architekturę. 

fotografie slubne 4

Moje fotografie ślubne

Jak już pewnie wielu z Was zauważyło moje fotografie ślubne z dnia wesela cechują się reporterskim charakterem. Ślubne fotografie, które publikuje to przede wszystkim unikatowe, nieustawiane momenty, które udało mi się zaobserwować w Waszym najważniejszym dniu w życiu. Najlepsze fotografie ślubne to takie, które uznałem w jakiś sposób za wyjątkowe. Ze względu na sposób ich powstania jak i jakoś, którą prezentują. Najlepsze fotografie ślubne to jest to!

Dzieje się 

No właśnie – tu się dzieje, oj dzieje. Zdecydowanie, to zdjęcie pokazuje to, co lubię fotografować. Naturalne wydarzenia: zabawę dzieci, zachowanie rodzica, gesty, momenty. Wszystko okraszone malowniczym światłem. Te pozornie zwykłe chwile świetnie budują historię reportażu ślubnego. Zastanawiałem się czy moje najlepsze fotografie ślubne w 2020 roku podzielić na jakieś kategorie, bo w tej znalazło by się wiele tego typu zdjęć. Pozostałem jednak przy TOP 10 – jesteśmy w połowie!

Nie jest to klasyczna „piękna fotografia ślubna” to bardziej mocny reporterski kadr, jednak dla mnie to właśnie takie fotografie ślubne są piękne, bo mają swoją historię! 

fotografie slubne 5

Otoczenie

Nikiszowiec ma wiele zalet. Świetna architektura, cudowny klimat, kolory… można by wymieniać. Nie zapominajmy jednak o otoczeniu. Tam w oknach zawsze czeka na nas coś ciekawego. A to pies, a to kot. Czasem, jak w tym przypadku ktoś myje okna, a my sobie tu pozujemy. Proste zdjęcie, ale niestandardowe, jest w nim powiew świeżości.

Kolejna fotografia ślubna z pleneru pokazująca go troszkę z innej strony. Taka szersza perspektywa ma swój urok! Ten kadr to zdecydowanie odważne zdjęcie ślubne.

fotografie slubne 6

Ślubne fotografie z duszą

Uwielbiam, gdy zdjęcia mają swoją historię, swoją duszę. Gdy wiąże się z nimi coś więcej, coś co można opowiedzieć słowami. Oczywiście sama fotografia ślubna powinna się bronić obrazem, ale gdy dopowiemy te kilka zdań to tworzy się piękna opowieść. To był główny klucz do wyboru moich najlepszych fotografii ślubnych.

Cierpliwość

W tej fotografii ślubnej zdecydowanie wygrała cierpliwość. Tu moment jest znakomity, czuły, prawdziwy, naturalny. Już za sam tem moment to zdjęcie zasługuje na wyróżnienie, ale zobaczcie w prawy górny róg. Dłuższy czas czekałem, by tam się coś wydarzyło, jakoś dziwnie załamał się obraz, ale nie mogłem trafić na nic ciekawego. Aż tu nagle… przyszedł moment czułości między Izą i Pawłem. Zrobiłem kilka bezpiecznych ujęć i zauważyłem w tle kelnera. Szybki krok w lewo i umieściłem sobie go idealnie tam, gdzie chciałem. Wyszło nieco niepokojąco, ale za to bardzo ciekawie.

Uwielbiam, gdy fotografia ślubna jest wieloplanowa. W tym wypadku mamy dwa plany, ale jakie! To zdjęcie to zdecydowanie rozwinięcie tematu z tego wpisu: decydujący moment w fotografii ślubnej!

fotografie slubne 7
Widoki 

Jak zobaczyłem to miejsce, to kadr w sekundę zrodził mi się w głowie. To było bardzo oczywiste jak to zrobić, ale to właśnie w prostocie jest siła. To zdjęcie jest bardzo proste, ale ma niesamowitą formę, geometrię. Pokazuje to, co powinno. Delikatna rada do Ani, by właśnie tak ustawiła nogę i właśnie ten smaczek bardzo w tym zdjęciu lubię.

To takie ślubne fotografie podczas pleneru lubię wykonywać. Poza emocjami i portretami jest też miejsce na ciekawe obrazy pokazujące szerszą perspektywę! 

fotografie slubne 8

Alternatywne fotografie ślubne

Lubię odchodzić od pewnego kanonu. Pewnej klasyki w fotografii ślubnej. Lubię gdy, moje ślubne fotografie zaskakują oglądających. To powoduje zaciekawienie i „rozkmniianie” danego zdjęcia. Rozbijanie go na czynniki pierwsze. Piękne fotografie ślubne to nie tylko klasyczne ładne obrazki, ale też opowieści, na których trzeba doszukać się pewnych smaczków!

Scenka 

Z tego zdjęcia bije coś niesamowitego. Jest dziwne. Troszkę groteskowe. Pokazuje wesele takim jakie właśnie jest. Wielu planów, różne sytuacje. Ktoś zakłada maskę, ktoś się temu przygląda inny patrzy na mnie. Tyle się dzieje na tej fotografii.

Tego zdjęcia na pewno nie można nazwać piękną fotografia ślubną, ale nie można odmówić jej tego, że jest interesująca! 

fotografie slubne 9
Pozowanie

Kasia pozuje tu jak zawodowiec. Spojrzenie, skupienie, gest dłoni. Wszystko zgrało się znakomicie. Wykonywałem tu kilka lat temu podobne ujęcia, ale to jest zdecydowanie najlepsze. Piękne światło, ciekawe tło. To jeden z moich ulubiony portretów Panny Młodej jaki wykonałem w 2020 roku.

Wszystko tu gra. Uwielbiam takie portrety. To jest fotografia ślubna, która zdecydowanie może się podobać! 

fotografie slubne 10

Jak Wam się podobały moje fotografie ślubne?

Dajcie znać w komentarzu co sądzicie o tych zdjęciach i czy wolicie naturalne kadry czy bardziej pozowane ujęcia? Co sądzicie o wieloplanowych reporterskich kadrach?

Podoba Wam się to zestawienie? Sprawdźcie moje poradniki:

8 komentarzy do “Moje fotografie ślubne w 2020 roku – TOP 10”

 1. To z kelnerem faktycznie lekko niepokojące- jak kadr z filmu. 🙂
  A to z krzesłami, jak z kolekcji Matejki 🙂

  Odpowiedz
  • Fakt, jest lekko creepy 🙂
   To z krzesłami to sporo farta, ale udało się wykorzystać światło 🙂

   Odpowiedz
 2. Artystyczne podejście do tematu, fotografia ślubna w twoim wykonaniu nabiera nowego znaczenia. Bardzo mi się podoba ! ❤️

  Odpowiedz

Dodaj komentarz