Kwarantanna 2020

Pamiętacie mniej więcej ten samo okres równo rok temu? Dla wszystkich było to coś nowego i niestandardowego. Ja w tym czasie skupiłem się na fotografowaniu mojej rodziny. Chcecie zobaczyć jak przeszliśmy ten okres, w którym 95% czasu spędzaliśmy w domu. Nie było lekko, ale poradziliśmy sobie!

kwarantanna 0001

Gry planszowe w trakcie kwarantanny

W gry planszowe gramy często. Nie tylko w trakcie kwarantanny. To hobby trwa z nami od wielu lat. Co prawda, na duże tytuły mamy coraz mniej czasu, ale obecnie ogrywamy sporo mniejszych i szybszych gierek. W trakcie początku pandemii wzięliśmy się znów za ogrywanie Robinsona Crusoe – świetny klimat ma ta gra. Jest trudna i wymagająca, ale daje niezwykłą satysfakcję podczas zwycięstwa.

Gry planszowe to nasza ulubiona forma rozrywki w domu – nie nudziliśmy się w trakcie kwarantanny! 

kwarantanna 0006

Kwarantanna – zapasy jedzenia 

Nie, nie robiłem zakupów na 2 miesiące, a papieru toaletowego mieliśmy zapasy w normalnych ilościach. Był czas, to można było poświęcić się na zrobienie przepysznych pierogów ruskich. Uwielbiam je. A własnej roboty smakują jeszcze lepiej. Nakleiliśmy ich bardzo dużo. Obdzieliliśmy trochę rodzinę i reszta poszła do mrożenia!

Mimo, że dużo czasu spędzam w domu to dla mnie czas kwarantanny był czymś całkiem innym. 

Zdalna nauka w trakcie kwarantanny

W tamtym okresie zdalna nauka to był jakiś żart, ale nikt na to nie był gotowy i trzeba było sobie radzić. Ewelina miała maila zasypanego pracami dla Olka. Współczuję uczniom, rodzicom i nauczycielom. Wszyscy znaleźli się w tej dziwnej sytuacji pierwszy raz i ciężko było wymyślić coś sensownego. Nie ma co ukrywać – system edukacji nie był na to gotowy.

Ten okres był idealnym przykładem jak nie powinna wyglądać zdalna nauka w czasie kwarantanny. 

Animal Crossing – gra idealna na kwarantannę

Gra na Nintendo Switch, która wstrzeliła się w ten okres znakomicie. Jest bardzo slow, bez pośpiechu budujemy swoją wyspę. Ścinamy drzewa, rozbudowujemy swój dom, witamy się z sąsiadami itd. Ta gra podbiła nasze serca. Przez długi okres czasu była non stop ogrywana przez wszystkich domowników. Można w nią grać mając 4 lata i 30 lat, bez znaczenia. Polecam spróbować każdemu posiadającemu Switcha.

Twórcy gry chyba nieświadomie wstrzelili się w idealny moment z tą grą.

Kwarantanna – podsumowanie

Mimo, że to nie był łatwy okres to wspominam go dobrze. Było to ciekawe doświadczenie. Nie chciałbym, by zdarzyło się po raz kolejny, bo w zasadzie te wszystkie rzeczy, można robić też w normalnych okolicznościach, ale jakoś w trakcie kwarantanny było więcej spokoju, mniej innych zadań do zrobienia

W tym wpisie uchyliłem Wam trochę z życia prywatnego. Jeśli chcecie wrócić do tematów ślubnych to zapraszam Was do wpisu o odważnych zdjęciach ślubnych. Tam zobaczycie mój styl fotografowania w warunkach ślubnych! A jeśli interesuje Was fotografia rodzinna w Katowicach to zapraszam Was do wpisu obok.

Dodaj komentarz