Odważne zdjęcia ślubne

Odważne zdjęcia ślubne

Czy zdjęcia ślubne muszą być podobne? Czy muszą zawsze klasycznie pokazywać krojenie tortu? Czy może jednak fotograf powinien sobie pozwolić na coś więcej? Zobaczcie trzy odważne kadry z reportażu ślubnego.

Uwaga ostatni kadr jest trochę niepokojący!

Odważne zdjęcia ze ślubu – spis treści:

Trafiliście tu przypadkiem? Sprawdźcie moje pełne materiały!


Materiał otworzy się w nowej karcie więc spokojnie tu możesz wrócić.

Czym są odważne zdjęcia ślubne?

Odważne zdjęcia ślubne to kadry, które pokazują standardowe momenty w niestandardowy sposób. Przełamują w pewien sposób to co znane.

Czy wszystkie zdjęcia w reportażu ślubny powinny być odważnymi zdjęciami?

Dobry reportaż ślubny cechuje się różnorodnością. Odważne zdjęcia ślubne powinny naturalnie przeplatać się z klasycznymi kadrami.

Odważne zdjęcia ślubne = kreatywne zdjęcia ślubne?

Trochę tak. Odważne zdjęcia ślubne dodatkowo pokazują sytuację, którą jest ciężko sfotografować. Taką w której fotograf musiał wykazać się sporym zaangażowaniem.

Odważne zdjęcia ślubne – czyli jakie?

Zacznę od definicji czym dla mnie jest odważne zdjęcie ślubne.

Jest to fotografia odchodząca od standardowego postrzegania ślubu. Fotografia, która pokazuje przygotowania do ślubu, sam ślub i wesele z troszkę innej perspektywy. Fotografia, która ma w sobie pierwiastek samego fotografa.

Zdjęcia ślubne z wesela dla najbliższej rodziny

Iza i Paweł w tym dniu wszystko zrobili po swojemu i za to ich bardzo cenię. Nie było hucznego wesela z tańcami, DJem i zabawami. Spotkali się z najbliższymi w Śląskiej Prohibicji. Wspólnie zjedli obiad, przespacerowali się po Nikiszowcu, a potem po prostu świetnie spędzali czas razem

Odważne zdjęcia ślubne – jak trenować?

Jako fotograf z Katowic często bywam w różnych śląskich miastach. Uwielbiam fotografię uliczną, którą trenuję najczęściej w Katowicach. We wpisie obok opisuję jak podchodzę do zdjęć streetowych i jak one pomagają mi w realizacji zdjęć ślubnych. Uważam, że warto się ciągle rozwijać i trenować sztukę ciekawego kadrowania i poszukiwania niebanalnego światła!

Odważne zdjęcie ślubne nr. 1 – „Zamaskowana kobieta”

Przyszło nam żyć w takich czasach, że musimy być w niektórych miejscach zamaskowani. Nie ukrywam, że te maski mi jako fotografowi w dniu ślubu przeszkadzają. Tzn. nie przeszkadza mi samo noszenie maski na własnej twarzy, ale wśród gości już tak. 

Lubię łapać emocje, gesty, mimikę… Gdy jest maseczka to jest trudniej. W tym wypadku udało się podejść do tematu bardziej kreatywnie. Pokazać całą sytuację humorystycznie, interesująco. Chciałem zaciekawić odbiorcę moją perspektywą patrzenia.

odwazne zdjecia slubne 1

Najlepsze zdjęcia ślubne – “Dziewczynka z przyjacielem” czyli fotografia numer dwa

Czaiłem się na tę poduszkę dosyć długo. Dzieciaki siadały w tym miejscu dosyć często. Próbowałem ją sfotografować z każdej strony i niby czułem, że już mam fajne ujęcie, ale ciągle czegoś mi brakowało. 

Tak brakowało tego spojrzenia, drugiego spojrzenia. Pies już na mnie spoglądał, więc uznałem, że idealnie będzie jak złapię kontakt wzrokowy z kimś kto tam usiądzie. No i tak podszedłem po raz kolejny w to miejsce i dziewczynka mnie zauważyła. Nie czekając zbyt długo wystrzeliłem serię kilku ujęć i to wyszło najlepiej.

Sporo tych zdjęć cechuje się tym, że jest wykonanych w decydującym momencie! To dlatego przyciągają uwagę widza i zaciekawiają!

Najlepsze zdjęcie ślubne nie zawsze musi pokazywać Parę Młodą. Może to być jakiś kontekst, sytuacja, coś wyrwane z jakieś ciekawej scenki. Tego typu tematy opisuję też we wpisie: fotograf ślubny Kraków.

odwazne zdjecia slubne 2

Sesja, reportaż – więcej zdjęć?

.
.
.
⬇️ sprawdź portfolio ⬇️


Najpiękniejsze zdjęcia ślubne – „Podglądacz” czyli trzecia fotografia

Zdjęcie ślubne, które na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Moment jest fajny, bo bardzo naturalny i klimatyczny, ale poza tym… no właśnie, spójrzcie w prawy górny róg

Robi się niepokojąco? Ktoś tam spogląda, podgląda. Dziwna postać.
Jak powstało to zdjęcie? Na odbicie w tej szybie czekałem dosyć długo i nic sensownego nie udało się tam sfotografować, aż do tego momentu. Gdy Iza i Paweł zaczęli się przytulać zauważyłem w tle spoglądającego kelnera. Szybko zmieniłem swoje ustawienie by umieścić go w odpowiednim miejscu w tym kadrze. No i co? Udało się!

Najpiękniejsze zdjęcie ślubne nie musi być klasycznym kadrem. Można dodać do niego pierwiastek własnej wizji. To zdjęcie trafiło do listy moich najlepszych zdjęć ślubnych! Jako fotograf ślubny z Częstochowy / fotograf ślubny z Rudy Śląskiej / fotograf ślubny z Mysłowic i okolic takich zdjęć wykonałem już bardzo dużo, ale powyższa lista uwzględnia tylko część!

odwazne zdjecia slubne 3

Usain Bolt przebiegł 100 m w 9,58 sekundy…

.
.
.
⬇️ Ty w tym czasie zapytania nie wyślesz, ale zajmie Ci to tylko 6 razy tyle czasu co jego bieg ⬇️


Odważne zdjęcia ze ślubu – podsumowanie

Spodobały Wam się moje odważne zdjęcia ślubne? Po więcej ślubnych zdjęć mojego autorstwa zapraszam na mój Instagram. Poniżej zamieszam listę moich realizacji, gdzie widać wiele odważnych zdjęć ślubnych:

Warto też sprawdzić moje poradniki:

4 komentarze do “Odważne zdjęcia ślubne”

 1. Im więcej tak nie standardowego podejścia w ślubnej fotografii tym lepiej ? gratulacje pięknych kadrów! Zazdroszczę cierpliwości!

  Odpowiedz
  • Dziękuję!
   Staram się cały czas kombinować. Czasem brakuje mi cierpliwości, ale ciągle nad tym pracuję.
   Pozdro 🙂

   Odpowiedz
 2. Jak najbardziej jestem za 🙂 Uważam, że takie zdjęcia świadczą też o wnikliwej obserwacji otoczenia przez fotografa i jego dwubiegunowość myślenia 🙂

  Odpowiedz
  • Wielkie dzięki za komentarz! Cieszę się, że się podoba. Fakt, trzeba obserwować i być cierpliwym! Pozdro.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz