Park Gródek Jaworzno i wyjątkowa para

Jest to miejsce, którego na pewno nie spodziewacie się na Śląsku. A jednak! Park Gródek Jaworzno pokazuje od innej, pięknej strony. Zobaczcie sami!

Park Gródek Jaworzno

Park Gródek to niezwykle urocze miejsce. Odkryte przez kilku fotografów w 2018/2019 roku.
Ja byłem tam właśnie pierwszy raz w 2019 i byłem zdecydowanie mile zaskoczony tym miejscem. Piękna sceneria, niesamowity kolor wody. Coś podobnego ciężko znaleźć u nas w okolicy. Jako fotograf ślubny na Śląsku poznałem już wiele miejsc z naszego rejonu, ale to jest jednym z najbardziej oryginalnych.

Nie zdziwiło mnie zatem, że miejsce to stało się popularne. Podobnie jak z Górą Zborów, warto tu przyjechać na wschód słońca, by uniknąć tłumów, ale my z Kasią i Krzyśkiem zdecydowaliśmy się jednak na sesję o zachodzie słońca. Akurat w tym dniu było mało ludzi, więc udało się wszystko zrealizować tak jak planowaliśmy.

Park Gródek Jaworzno to znakomite miejsce na nietuzinkową sesję!

park grodek jaworzno 1a

Gródek Jaworzno + piękna para młoda

Z tą Parą miałem okazję poznać się już na krótkiej sesji narzeczeńskiej, więc pierwsze próby przed obiektywem były już za nami. Jak bym ich określił? Krzysiek jest zdecydowanie wyluzowany, lubi się wygłupiać, nie lubi pozować, ale przez sesję przebrnął bez problemu. W zasadzie to jego wygłupianie w wielu sytuacjach bardzo pomagało. Rozśmieszał, rozluźniał – dużo zdjęć dzięki temu wygląda bardzo szczerze i naturalnie. Jeżeli mam taką osobę do współpracy, to nigdy nie staram się kogoś „naprostowywać” – staram się wykorzystywać maksymalnie to, co dana osoba mi daje najlepszego. 


Z Kasią było zupełnie inaczej. Duża świadomość swojego ciała, duża świadomość swojej mimiki. Myślę, że to widać na kilku zdjęciach. Miałem nawet po tej sesji zapytania od dwóch innych fotografów czy to sesja stylizowana. Chodziło o kilka kadrów Kasi. Na prawdę wyszło mega dobrze. Uwielbiam takie sesje jak te – z ciekawymi modelami. Zobaczcie też sesję plenerową na Jurze Doroty i Dawida.

Aura takiego miejsca jakim jest Park Gródek pozytywnie wpływa na współpracę między mną, a Parą Młodą.

park grodek jaworzno 6a

Najpierw Park Gródek, a później sesja nocą w Katowicach

Kasia i Krzysiek zdecydowali, że chcieliby mieć kilka nocnych, wieczornych kadrów w centrum Katowic, więc po zdjęciach w Parku Gródek w Jaworznie ruszyliśmy w stronę Muzeum Śląskiego. Udało wykorzystać się piękne oświetlenie przy Muzeum. Już kiedyś miałem plan na zdjęcie podobne do ostatniego w tej sesji, ale nie przytrafiała się okazja. Teraz trafiło się idealnie. Wszystko zagrało perfekcyjnie i oto mamy takie zdjęcie sylwetkowe jakie sobie wymarzyłem.

Dwa miejsca na sesję ślubną? Czemu nie! Połączenie Parku Gródek i wieczornej sesji przy Muzeum Śląskim to świetny pomysł.

muzeum slaskie 12a

Park Gródek Jaworzno – podsumowanie 

Park Gródek Jaworzno – to miejsce się zmienia. Mimo, że jest tam dużo mniej wody niż w poprzednich latach miejsce to nie straciło na uroku. Czasem ten brak wody można kreatywnie wykorzystać. Jest to miejsce zdecydowanie godne uwagi, bo w okolicy więcej takich nie mamy. Sesja ślubna Park Gródek pokazuje z innej, ciekawej perspektywy. Mam nadzieję, że to widać na zdjęciach.

Jesteście ciekawi innej sesji z tego samego miejsca? Było więcej wody i wschód słońca. Zobaczcie plener ślubny Martyny i Tomka.

Dodaj komentarz