Portfolio

Reportaż ślubny

Reportaż ślubny to moja ulubiona forma przekazu w fotografii ślubnej. Poniżej mam dla Was kilka przykładowych realizacji, które bardzo lubię, bo opowiadają historię, są ciekawe i tak ułożone byście potrafili je zobaczyć od początku do końca. Oczywiście znajdzie się też kilka sesji!

Ciekawi Was analiza mojego stylu i tego co zyskujecie?

.
.
.
⬇️ Warto zajrzeć w link niżej ⬇️


Przykładowy reportaż ślubny

Obok znajdziecie mój przykładowy reportaż ślubny. Dlaczego ten? Bo jest bardzo niestandardowy i odważny

Wyobrażacie sobie wesele bez DJ-a i tańców? Bo jak nie to zobaczcie, że się da! Da się nawet z tego stworzyć ciekawą i spójną historię, która jest interesująca nawet dla postronnego obserwatora. Ten reportaż ślubny w Katowicach pokazuje w 100% sposób mojej pracy, sposób mojego patrzenia na fotografię ślubną. Reportaż ślubny w praktyce powinien być interesujący nie tylko dla osób będących na zdjęciach, ale też dla osób z zewnątrz.

fotograf dawid zielinski reportaz slubny 1992aa
Pocałunek pary młodej w trakcie wesela
Spodobały Wam się moje zdjęcia? Wyślijcie niezobowiązujące zapytanie!

Co to jest reportaż ślubny?

Reportaż ślubny to przeciwieństwo pozowanych kadrów, przeciwieństwo takiej standardowej fotografii ślubnej gdzie każdy uśmiecha się do aparatu. Z takich zdjęć „bije” sztuczność – z reportażu ma wylewać się szczerość! Jest to bardziej zbiór fajnych chwil i momentów poukładanych w sensowną opowieść. 

Dobry reportaż ślubny powinien być jak dobry film.

Ma być początek, rozwinięcie i koniec. W trakcie mają być zwroty akcji i ciekawe kadry, które będą pobudzać wyobraźnię oglądającego.
Reportaże ślubne to bardziej forma obserwacji wszystkiego co się dzieje wokół nas. Sama obserwacja oczywiście nie wystarczy i potrzeba też wykonać fotografię w odpowiednim momencie, a dokładnie rzecz ujmując w: kluczowym momencie.

W skrócie. Reportaż ślubny to indywidualna forma przekazu, naturalnych i niepozowanych momentów w dniu ślubu. Ułożonych w ciekawą i spójną historię.

Czym charakteryzują się moje reportaże ślubne?

Ciężko mi jednoznacznie scharakteryzować moje reportaże ślubne, jednak jeśli bym miał je określić w trzech punktach to byłyby to:

  • Portrety ludzi i ich emocje. Podstawowa sprawa jest taka, że te portrety oczywiście są niepozowane. Momenty, gdy skupiamy się na emocjach, tych na podczas których pojawiają się łzy i tych na których cała twarz się śmieje. Po latach to właśnie te kadry przypominają nam cała historię i otoczkę tego co się działo. Wzruszające kadry też wzruszają po czasie.
  • Wieloplanowe kadry. Uwielbiam taki sposób robienia zdjęć. Wieloplanowe kadry pokazują jak ciekawym wydarzeniem jest ślub i ile w jednym momencie się na nim dzieje. Często jest tak, że na jednym planie ktoś biegnie, na drugim jest krojony tort, a na trzecim ktoś właśnie wznosi toast. Nie jest to łatwe zadanie do zrealizowania by ciekawie pokazać takie wielopłaszczyznowe sceny, ale trzeba szukać i próbować. Takie kadry urozmaicają reportaż ślubny i dopowiadają do niego wiele historii.
  • Odważne kadry. Trudno mi było określić ten rodzaj moich zdjęć, ale musiałem na coś się zdecydować i najbardziej pasowały właśnie odważne kadry. Chodzi o fotografie, w których widać autorski rys fotografa, pokazują one dokładnie nasz sposób widzenia świata. Takie fotografie idealnie pasują jako przerywniki, dają oddech reportażowi. Dzięki tym fotografią reportaż staje się po prostu naszym autorskim reportażem ślubnym.

Dobry reportaż ze ślubu to przede wszystkim, zdjęcia charakterystyczne dla wybranego fotografia. Konieczne jest wyrobienie sobie własnego stylu pracy, by móc zaoferować Parze Młodej dokładnie to co potrafimy robić najlepiej. Powinniście dokładnie przeanalizować, czy dany reportaż ślubny Wam odpowiada i czy nadajecie na tych samych falach co Wasz fotograf. 

Ja mam swój klucz według którego działam i jak tylko pokrywa on się z Waszymi oczekiwaniami to będzie mi niezmiennie miło z Wami współpracować.

Spodobał Ci się mój sposób opowiadania historii?