Portrety ślubne i narzeczeńskie

Sesja narzeczeńska i ślubna to moje ulubione formy sesji związanych ze ślubem, ale generalnie najbardziej lubię wykonywać wszelakie portrety ślubne. Jak zrobić dobre zdjęcie portretowe? Dzisiejszy temat to 6 kadrów i wskazówki do dobrego portretu w plenerze.

Prosty i naturalny portret czyli jak zrobić portret?

Luźna poza. Brak spojrzenia w obiektyw. Delikatny wiatr we włosach. Tak w skrócie mógłbym opisać to zdjęcie. Jako fotograf ślubny bardzo je lubię za prostotę, za to że mimo ciasnego portretu mamy kontekst otoczenia. Widzimy gdzie dokładnie to zdjęcie jest wykonane. Pogoda w tym przypadku nam sprzyjała. Teoretycznie było trochę szaro, ale dzięki temu mogłem uzyskać równomierne oświetlenie na całym planie. Udało się z tego wyciągnąć kontrastową czerń i biel, która nie traci nic w szczegółach. To jest BW jakie uwielbiam.

Portret ślubny lub w tym przypadku przedślubny przede wszystkim powinien być naturalny! 

portrety slubne 1

Luźny portret w plenerze w trakcie spaceru

Tym razem inne tło, inna poza, więcej dynamiki. Taki był plan. Przed wykonaniem zdjęcia poprosiłem Anię by w trakcie spaceru poprawiała sobie włosy, by czasem spojrzeli w swoją stronę i by, po prostu, naturalnie szli w moim kierunku. Tu na tło wybrałem drzewo z lekkimi prześwitami by uzyskać przyjemne bliki. Robotę jednak na tym zdjęciu robią oni – Ania i Armin. Naturalni, uśmiechnięci, Ania z gestem. No wszystko zagrało w punkt. I znowu ta czerń i biel.

Portrety ślubne i narzeczeńskie po odpowiednim nawiązaniu kontaktu za parą w cale nie są takie trudne!

portrety slubne 2

Portrety ślubne to nie tylko wąskie kadry!

Zdjęcie sylwetkowe, które uwielbiam. Gdy zobaczyłem to miejsce to w głowie odrazu zrodził się kadr. Wiedziałem, że muszę pokazać kształt tych skał i gdzieś tam wkomponować Anię i Armina. Zrezygnowałem w tym wypadku z radzenia Ani by rozwiała włosy czy coś w ten deseń. Chciałem by było bardziej spokojnie i statycznie. Moja jedyna sugestia to noga. Poprosiłem, by odstawiła jedną nogę delikatnie do tyłu. Czemu? Nadaje to jej delikatności, lepiej rysuje sylwetkę. No i powtórzę po raz trzeci – ta czerń i biel, oj udała się. 

By zrobić kreatywny portret nie trzeba się tylko skupiać na twarzach!

portrety slubne 3

Portret ślubny Pana Młodego

Klasyczny portret ślubny Pana Młodego w pięknym świetle. Statyczny, z mocnym spojrzeniem. Inny niż wcześniejsze fotografie. By zrobić dobry portret potrzebne jest przede wszystkim nawiązanie dobrej relacji i zaufania. Jeśli osoba będąca na zdjęciu zaufa wykonawcy to portret nabiera szczerości, a o to w tym przecież chodzi. A jak wszystko jest upiększone takimi warunkami to palce lizać!

Portrety ślubne to nie jest łatwy kawałek chleba, ale po nabraniu wprawy sprawiają dużo frajdy! 

portrety slubne 4

Portret ślubny Panny Młodej

Jak zrobić dobre zdjęcie portretowe Panny Młodej? Pokazać jej charakter! Luz, odwaga, pewność siebie i odrobina szaleństwa. Tak zapamiętam Dorotę i tak ją chciałem sfotografować. Znów warunki zagrały idealnie i udało się zrobić portret ślubny z dużą dozą przestrzeni i swobody! Portret w plenerze daje te możliwości, że do pierwszego planu możemy „dorysować” ciekawe tło!

Jak zrobić portret by wyglądał szczerze i prawdziwie? Dać rozwinąć skrzydła swojemu modelowi!

portrety slubne 5

Naturalne portrety ślubne

Uważam, że naturalne portretu ślubne powinien przede wszystkim cechować luz i swoboda. Jak zrobić portret by wyszło luźno i bez spiny. Przede wszystkim przed wykonaniem zdjęcia rozmawiać z Parą, rozluźnić się. Zapomnieć o zdjęciach i wtedy w nieoczekiwanym momencie zrobić dobry portret ślubny. 

To właśnie za takie pozytywne emocje uwielbiam wykonywać portrety w plenerze.

portrety slubne 6

Jak zrobić portret – podsumowanie

Na przykładzie tych sześciu zdjęć chciałem Wam pokazać jak zrobić dobre zdjęcie portretowe, pokazałem Wam portrety ślubne i te z sesji narzeczeńskich. Podsumowując: portret ślubny powinien cechować się pewną spontanicznością i naturalnością – uważam, że takie portrety ślubne są najciekawsze!

Jeśli chcecie więcej zdjęć z tych obu sesji to zapraszam Was do tych wpisów:
Sesja plenerowa na Jurze – Dorota i Dawid
Sesja narzeczeńska – Ania i Armin

Dodaj komentarz