Portrety ślubne i narzeczeńskie

Portrety ślubne

Sesja narzeczeńska i ślubna to moje ulubione formy sesji związanych ze ślubem, ale generalnie najbardziej lubię wykonywać wszelakie portrety ślubne. Jak zrobić dobre zdjęcie portretowe? Dzisiejszy temat to 6 kadrów i wskazówki do dobrego portretu w plenerze.

Prosty i naturalny portret czyli jak zrobić portret?

Luźna poza. Brak spojrzenia w obiektyw. Delikatny wiatr we włosach. Tak w skrócie mógłbym opisać to zdjęcie. Jako fotograf ślubny Śląsk bardzo je lubię za prostotę, za to że mimo ciasnego portretu mamy kontekst otoczenia. Widzimy gdzie dokładnie to zdjęcie jest wykonane. Pogoda w tym przypadku nam sprzyjała. Teoretycznie było trochę szaro, ale dzięki temu mogłem uzyskać równomierne oświetlenie na całym planie. Udało się z tego wyciągnąć kontrastową czerń i biel, która nie traci nic w szczegółach. To jest BW jakie uwielbiam.

Portret ślubny lub w tym przypadku przedślubny przede wszystkim powinien być naturalny! Więcej o samej sesji narzeczeńskiej pisałem we wpisie do którego link zostawiam obok.

portrety slubne 1

Luźny portret w plenerze w trakcie spaceru

Tym razem inne tło, inna poza, więcej dynamiki. Taki był plan. Przed wykonaniem zdjęcia poprosiłem Anię by w trakcie spaceru poprawiała sobie włosy, by czasem spojrzeli w swoją stronę i by, po prostu, naturalnie szli w moim kierunku. Tu na tło wybrałem drzewo z lekkimi prześwitami by uzyskać przyjemne bliki. Robotę jednak na tym zdjęciu robią oni – Ania i Armin. Naturalni, uśmiechnięci, Ania z gestem. No wszystko zagrało w punkt. I znowu ta czerń i biel.

Portrety ślubne i narzeczeńskie po odpowiednim nawiązaniu kontaktu za parą w cale nie są takie trudne! Jako fotograf ślubny z Gliwic poznawałem już pary nie tylko z całego Śląska, ale i z całej Polski!

portrety slubne 2

Portrety ślubne to nie tylko wąskie kadry!

Zdjęcie sylwetkowe, które uwielbiam. Gdy zobaczyłem to miejsce to w głowie odrazu zrodził się kadr. Wiedziałem, że muszę pokazać kształt tych skał i gdzieś tam wkomponować Anię i Armina. Zrezygnowałem w tym wypadku z radzenia Ani by rozwiała włosy czy coś w ten deseń. Chciałem by było bardziej spokojnie i statycznie. Moja jedyna sugestia to noga. Poprosiłem, by odstawiła jedną nogę delikatnie do tyłu. Czemu? Nadaje to jej delikatności, lepiej rysuje sylwetkę. No i powtórzę po raz trzeci – ta czerń i biel, oj udała się. 

By zrobić kreatywny portret nie trzeba się tylko skupiać na twarzach! A co powiecie na wpis o inspiracjach? Sesja ślubna inspiracje.

portrety slubne 3

Portret ślubny Pana Młodego

Klasyczny portret ślubny Pana Młodego w pięknym świetle. Statyczny, z mocnym spojrzeniem. Inny niż wcześniejsze fotografie. By zrobić dobry portret potrzebne jest przede wszystkim nawiązanie dobrej relacji i zaufania. Jeśli osoba będąca na zdjęciu zaufa wykonawcy to portret nabiera szczerości, a o to w tym przecież chodzi. A jak wszystko jest upiększone takimi warunkami to palce lizać!

Portrety ślubne to nie jest łatwy kawałek chleba, ale po nabraniu wprawy sprawiają dużo frajdy! Więcej w temacie sesji plenerowej pisałem we wpisie do którego link zostawiam obok.

Sesja, reportaż – więcej zdjęć?

.
.
.
⬇️ sprawdź portfolio ⬇️


portrety slubne 4

Portret ślubny Panny Młodej

Jak zrobić dobre zdjęcie portretowe Panny Młodej? Pokazać jej charakter! Luz, odwaga, pewność siebie i odrobina szaleństwa. Tak zapamiętam Dorotę i tak ją chciałem sfotografować. Znów warunki zagrały idealnie i udało się zrobić portret ślubny z dużą dozą przestrzeni i swobody! Portret w plenerze daje te możliwości, że do pierwszego planu możemy „dorysować” ciekawe tło!

Jak zrobić portret by wyglądał szczerze i prawdziwie? Dać rozwinąć skrzydła swojemu modelowi!

portrety slubne 5

Naturalne portrety ślubne

Uważam, że naturalne portretu ślubne powinien przede wszystkim cechować luz i swoboda. Jak zrobić portret by wyszło luźno i bez spiny. Przede wszystkim przed wykonaniem zdjęcia rozmawiać z Parą, rozluźnić się. Zapomnieć o zdjęciach i wtedy w nieoczekiwanym momencie zrobić dobry portret ślubny. 

To właśnie za takie pozytywne emocje uwielbiam wykonywać portrety w plenerze. Jako fotograf ślubny Kraków / fotograf ślubny Katowice poznałem już wiele miejsc właśnie w Krakowie i okolicach. Większość z nich nadaje się wręcz idealnie do takich sesji portretowych.

portrety slubne 6

Internet kosztuje około 60 zł miesięcznie…

.
.
.
wysłanie zapytania to około 60 sekund…
⬇️ wyszłoby, że koszt wysłania zapytania to mniej niż JEDEN grosz ⬇️


Jak zrobić portret – podsumowanie

Na przykładzie tych sześciu zdjęć chciałem Wam pokazać jak zrobić dobre zdjęcie portretowe, pokazałem Wam portrety ślubne i te z sesji narzeczeńskich. Podsumowując: portret ślubny powinien cechować się pewną spontanicznością i naturalnością – uważam, że takie portrety ślubne są najciekawsze!

Podobają Wam się sesje ślubne w moim wykonaniu? Zobaczcie te:

Dodaj komentarz