Sesja narzeczeńska w Krakowie

Sesja narzeczeńska w Krakowie Moniki i Maćka

Nie ma co ukrywać, że fotograf ślubny Kraków odwiedza nierzadko. Choć muszę przyznać, że mimo bliskości tego miasta, nie jest ono jednak najczęściej odwiedzanym przez mnie miejscem. Sądzę, że wiele osób myśli o Krakowie jako miejscu sesji, jednak wizja tłumu turystów może przerażać. Ale nie Monikę i Maćka. Oni na miejsce swojej sesji narzeczeńskiej wybrali właśnie Kraków.

Sesja narzeczeńska w Krakowie wymaga luzu. Wystarczy trochę znać to miasto, by wiedzieć, że nie zawsze uda się znaleźć cichy i romantyczny kąt. Osobiście uwielbiam wykorzystywać przechodniów na zdjęciach, street foto to mój żywioł. Gdy trafiam na tak pozytywną parę jak Monika i Maciek, to nie boję się wykorzystywać wszystkiego tego, co oferuje mi bogactwo miasta. Zobaczcie sami.

Romantyczny spacer nad Wisłą, zdjęcie w dobrze skrytym zakątku zabytkowego budynku – odpowiednie kadry i chwila cierpliwości pozwalają na wykonanie zdjęć z dala od tłumu turystów. Jednak już kolejne zdjęcie jest w moim ulubionym klimacie. Ciekawe miejsce, idący ludzie i Monika z Maćkiem siedzący na murku. Kolejne zdjęcie to podobny pomysł  – jedni się spieszą, inni skupiają na obecnej chwili.

Murale, grafiti, sklepowe szyldy. Tego w Krakowie nie brakuje, a ja bardzo lubię wykorzystywać właśnie takie elementy miasta. O ile przy zakładzie stolarza mamy po prostu szczere i romantyczne przytulanie, to twarze i oczy ze ściennych malowideł fajnie korespondują z wymyślonymi przeze mnie kadrami. Monika I Maciek wydawali się od razu rozumieć moje plany – portrety wyszły super. Pozytywnie i naturalnie.
Jednak jednym z ciekawszych kadrów jest dla mnie zdjęcie zza roweru. Lubię tak wykorzystywać zwyczajne elementy otoczenia, które przecież nie są ani ładne, ani zaskakujące. Jednak w odpowiednim ujęciu potrafią zaskoczyć. O ile zaskoczyłem Was rowerem, to nie zdziwi Was zdjęcie ostatnie. Tu, poza Moniką i Maćkiem, w roli głównej światło. Zachodzące słońce nad Wisłą tworzy bardzo romantyczną atmosferę.

Zmieniające się wciąż, tętniące życiem miasto to temat idealny na sesję narzeczeńskiem. Świetnie pracowało mi się przy tym materiale.

Dodaj komentarz