Sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska

Sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska

Tematem tego wpisu są trzy kadry z sesji ślubnej wykonanej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Będzie opis do każdego zdjęcia tłumaczący czemu tak, a nie inaczej wykonałem daną fotografię!
Zaczynamy!

Trochę o parze. Magda i Kamil to sympatyczny duet z którym świetnie mi się współpracowało. Tym bardziej cieszyłem się, że na miejsce sesji wybrali Jurę Krakowsko-Częstochowską. Cała sesja przebiegła szybko i sprawnie, a ciągle towarzyszył nam spory wiatr.

Sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska

Skąd popularność tego miejsca? Przede wszystkim Jura Krakowsko-Częstochowska to ogromny teren. Można odwiedzić Pustynię Błędowską, a można to zrobić jak my tym razem na Górze Zborów.
Tego dnia było dosyć pochmurno więc nie było tematu zabawy światłem i cieniem. Pomagał nam za to wiatr. Taka szara atmosfera też ma swój urok dlatego dziś do analizy biorę trzy czarno białe kadry z tego miejsca!
Temat: sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska czas zacząć!

Zdjęcie numer 1 – ruch + szeroki kadr
/ sesja ślubna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej /

Nie wiem do końca czemu, ale bardzo lubię to zdjęcie. Jest fajna interakcja między Magdą i Kamilem. Jest ruch. Całość jest czytelna. Magda i Kamil to “dwie jasne plamy” na ciemnym tle. U góry znów trochę bieli dającej oddech temu zdjęciu. Widać trochę skałek. Tak jak zaplanowałem w głowie ten kadr tak też go wykonałem! Widać tu idealnie klimat Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

sesja slubna jura krakowsko czestochowska plener 011

W tej fotografii lubię przestrzeń i interakcję między Parą Młodą!

Zdjęcie numer 2 – sylwetki w ruchu
/ sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska /

Uwielbiam sylwetkowe kadry, ale nie te najprostsze. Szukam w takich zdjęciach czegoś co przypomina kartkę wyrwaną z komiksu. W tym zdjęciu idealnie zgrał się ruch Magdy i Kamila. Mimo tego, że zdjęcie jest obrazem statycznym to czuć dynamikę!

sesja slubna jura krakowsko czestochowska plener 011a

Nie każde zdjęcie musi pokazywać przytulonej Pary Młodej!

Ten wpis spoko, ale chcesz więcej?

.
.
.
⬇️ zaglądając do mojego portfolio znajdziesz więcej różnorodnych materiałów ⬇️


Zdjęcie numer 3 – w szerokim kadrze!
/ sesja ślubna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej /

Tu nie ma pary w ruchu. Są blisko siebie, ale by nadać troszkę wiatru temu zdjęciu Magda poruszyła sukienką i wyszło całkiem przyjemnie. Dodam tu, że celem było umieszczenie ich tak by byli centralnie, pomiędzy tymi skałkami. Podział, że dół ciemny, a góra jasna zastosowany podobnie jak w przypadku pierwszego zdjęcia!

sesja slubna jura krakowsko czestochowska plener 011b

Takie kadry dobrze opisują miejsce wykonania zdjęcia. W tym wypadku: Jura Krakowsko-Częstochowska.

Podsumowanie – sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska

Świetny czas spędzony z Magdą i Kamilem zaowocował dużo większą liczbą kadrów. W tym wpisie jednak chciałem pokazać Wam fragment ich sesji i szerzej opisać wizję na trzy kadry.

Sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska to temat, który często przewija się w moich wpisach, bo pary lubią te miejsca wybierać na swój plener ślubny.
Z tego miejsca mogę zaproponować Wam jeszcze te realizacje:

WPIS ARCHIWALNY Z POPRZEDNICH LAT

Dziś nie pokażę Wam całej sesji Klaudii i Mariusza. Chciałbym skupić się na tym jak powstały trzy konkretne ujęcia z tej sesji ślubnej. Jako fotograf ślubny z Częstochowy i okolic mam okazję poznawać piękne rejony z całego Śląska.

Na wstępie zaznaczę, że z Klaudią i Mariuszem miałem okazję już współpracować na sesji narzeczeńskiej i podczas ich świetego ślubu cywilnego w plenerze – dlatego zdążyliśmy się dosyć dobrze poznać i nie będę ukrywał, że bardzo dobrze się dogadujemy.

Plener ślubny Jura Krakowsko Częstochowska

Sesja ślubna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to czasem nie lada wyczyn. W sezonie ślubnym w godzinach zachodu słońca można spotkać tam wielu turystów i przede wszystkim par młodych z fotografami. Właśnie z tego powodu zasugerowałem mojej Parze Młodej by wybrać się tam o wschodzie słońca. Nie musiałem ich długo namawiać, zgodzili się bez trudu. Plener ślubny na Jurze to też świetna okazja do poznania okoliczny terenów, które są przepiękne. Od Pustyni Błędowskiej po Górę Zborów. Tam zdecydowanie jest co zwiedzać.

Zdjęcie numer 1 – naturalność to podstawa
/ Sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska /

Często piszę o tym, że lubię naturalne zdjęcia i pozy. Nie jest to łatwie, trzeba zbudować zaufanie, mieć o czym rozmawiać w trakcie sesji. Takie kadry jak ten powstają dosyć spontanicznie. Coś tam poustawiam, podpowiem, a potem dzieją się różne rzeczy. Mariusz po prostu zaczął rozśmieszać Klaudię, coś jej szeptać do ucha, a ja w planach miałem inny kadr, ale widząc tę scenkę nie interweniowałem. Powstał bardzo przyjemny kadr. Poza była mniej więcej ustawiona, ale reszta zaistaniała bardzo spontanicznie. 

sesja slubna jura krakowsko czestochowska 1

Właśnie za spontaniczność, lubię tę fotografię.

Zdjęcie numer 2 – fotografia sylwetki
/ Plener ślubny na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej /

Zawsze w trakcie sesji staram się wykonać takie jedno, dwa ujęcia. To szczególnie przypadło mi do gustu ze względu na lecący samolot i krzak. Jedna rzecz przypadkowo trafiła do kadru, a drugą umieściłem tam celowo. Plan tego zdjęcia był dokładni taki, jak go widać na obrazku. Para obrócona do mnie profilem, by sylwetki dobrze rysowały się na tle jasnego nieba. Prawa strona kadru zagospodarowana przez krzak. Gdzieś w trakcie kadrowania zauważyłem lecący samolot i tak powstało to zdjęcie z trzema tematami. Sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska to znakomite połączenie do ujęć tego typu ponieważ można znaleźć wiele elementów, które świetnie pasują do kadru, np. krzaki lub skałki.

sesja slubna jura krakowsko czestochowska 2

Takie zdjęcia to świetne urozmaicenie sesji w plenerze.

Zdjęcie numer 3 – pozowane, ale z luzem
/ Sesja ślubna na Jurze /

Tak, to zdjęcie jest typowo pozowane. Zadbałem o detale, ruchy rąk itp. Skąd zatem w nim tyle luzu. Z jednej strony to zasługa Klaudii i Mariusza – nadają się do tej roboty bardzo! Z drugiej to luz w prowadzeniu sesji. Ciągłe rozmowy, żarty itp. W trakcie tego zdjęcia też pewnie coś sobie opowiadaliśmy, wspominaliśmy, rzucaliśmy anegdotami. Stąd ten efekt. Para była skupiona zupełnie na czymś innym dlatego nie widać w nich ani trochę spięcia i wymuszania tych ruchów. Jest to idealny przykład jak pozować, ale nie „przepozować” ujęcia.

sesja slubna jura krakowsko czestochowska 3

Kluczem tej fotografii jest swoboda i luz mimo wcześniejszego ustawienia i przygotowania Klaudii i Mariusza do tego zdjęcia.

Są tacy co w ciągu minuty ułożą około 17 razy kostkę Rubika…

.
.
.
⬇️ a, Ty w tym czasie możesz wysłać zapytanie ⬇️


Sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska – podsumowanie

To oczywiście tylko fragment pleneru ślubnego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Chciałem Wam tu pokazać jak wygląda efekt dobrej współpracy między Parą Młodą, a fotografem. Jura Krakowsko-Częstochowska oferuje masę klimatycznych miejsc, które kreatywnie można wykorzystać, więc umieściłem ją na mojej liście ciekawych miejsc na sesję ślubną na Śląsku.

Dodaj komentarz