Sesja ślubna – Góra Zborów

Góra Zborów

Marlena i Kamil to para stworzona do pracy na sesji. Otwarte głowy, luźne nastawienie i przede wszystkim wyczucie pomiędzy pozowaniem a spontanicznością. Udało się wykonać sporo ciekawych kadrów, a miejscem sesji była Góra Zborów!

Usain Bolt przebiegł 100 m w 9,58 sekundy…

.
.
.
⬇️ Ty w tym czasie zapytania nie wyślesz, ale zajmie Ci to tylko 6 razy tyle czasu co jego bieg ⬇️


Góra Zborów – czy warto?

Wiele osób planujących sesję pewnie zadaje sobie pytanie czy warto jechać na sesję ślubną na Górę Zborów? Odpowiedź jest prosta – jeśli lubicie takie klimaty i nie przeszkadza Wam duża ilość innych par to czemu nie. Ja tam już byłem wiele razy i mógłbym stwierdzić, że znudziło mi się to miejsce, ale tak nie jest. Lubię tam bywać, odkrywać pewne miejsca na nowo. Spojrzeć na przestrzeń w innym oświetleniu. Góra Zborów to na pewno miejsce z potencjałem i jak tylko chcemy wykonać fajną naturalną sesję to będzie to miejsce wyjątkowe!

marlena kamil 15.09.2021 015
marlena kamil 15.09.2021 019

Naturalna sesja ślubna na Górze Zborów

Dla mnie sesja ślubna powinna być przede wszystkim naturalna. Pozowana, ale nie prze-pozowana. Tak było tym razem. Znaleźliśmy odpowiedni balans pomiędzy spontanicznymi kadrami, a tymi bardziej przygotowanymi. Udało się też wykonać kilka ciekawych zdjęć w ruchu. Góra Zborów nadaje się idealnie tez do szerokich kadrów, chociaż tu trzeba uważać by w tle nie złapać kilkunastu innych par, ale to już kwestia pilnowania tematu przez fotografa.

marlena kamil 15.09.2021 039

Góra Zborów – miejsce nie tylko na sesję ślubną

Góra Zborów to miejsce fajne do odwiedzenia nie tylko w trakcie sesji ślubnej. Bywałem tam z rodziną na spacerze i piknik w okolicy skałek z takimi widokami jest bardzo przyjemny. Towarzyszyły nam jak zawsze gry planszowe (te mniejsze) więc miło spędziliśmy czas. Podobnie jest z tematem: Góra Zborów sesja ślubna. Też w takich okolicznościach lepiej i milej leci czas co wpływa na atmosferę na sesji, a to znów przekłada się na zdjęcia. Zadowolona i szczęśliwa para na zdjęciach wygląda dużo lepiej, dlatego bardzo duża wagę przykładam do utrzymywanie dobrej atmosfery!

marlena kamil 15.09.2021 046

Góra Zborów – podsumowanie sesji ślubnej z Marleną i Kamilem

Takie sesje dają mi dużo energii. Zawsze jak wykonuję zdjęcia to czuję delikatną niepewność, ale gdy oglądam je na spokojnie na komputerze, a potem obrabiam i widzę efekt to jestem mega szczęśliwy. Wiem, że zrobiłem dobrą robotę i wiem, że Para będzie zadowolona co jest dla mnie bardzo ważne. Miło rozmawia się później o takiej sesji, gdy słyszę jak mówicie, że to była fajna zabawa!

WPIS ARCHIWALNY Z POPRZEDNICH LAT

Ta sesja wymagała sporego poświęcenia. Ale z kim jak nie z nimi? Klaudię i Mariusza możecie kojarzyć z sesji narzeczeńskiej w górach. Wiedziałem, że to otwarta para, która nie ma obaw przed pewnymi trudnościami.

Pobudka w nocy, start o świcie – zdecydowanie było warto.

Sesja, reportaż – więcej zdjęć?

.
.
.
⬇️ sprawdź portfolio ⬇️


Góra Zborów

Czy Jura Krakowsko-Częstochowska to dobre miejsce na sesję? Zdecydowanie tak. Jeśli lubicie naturę, szukacie miejsca w którym można znaleźć ciekawe lasy i skałki, to zdecydowanie polecam Wam te okolice. Jest tu masa ciekawych miejsc, w których można wykonać ogrom ciekawych ujęć. My zdecydowaliśmy się na Górę Zborów. Miejsce dosyć znane i uczęszczane, ale niezwykle urokliwe. Piękne widoki to wizytówka tego miejsca. Jako fotograf ślubny z Częstochowy i okolic – w rejonach Jury bywam stosunkowo często! Cieszę się z tego powodu, bo jak zobaczycie na zdjęciach są to piękne tereny.

O tym miejscu pisałem też we wpisie o najfajniejszych miejscach na sesję ślubną na Śląsku!

sesja slubna na gorze zborow 0005
sesja slubna na gorze zborow 0006

Sesja ślubna na Górze Zborów

Sesja ślubna na Górze Zborów to często wyzwanie. Pary często stają przed dylematem czy zdecydować się na wschód czy na zachód słońca.

Sprawdźcie sesję plenerową na Górze Zborów Doroty i Dawida – tam decyzja zapadła na zachód słońca.

Zdecydowana większość (ze względu na wygodę) decyduje się na zachód i jest to w pełni zrozumiałe. W przypadku Klaudii i Mariusza sugerowałem jednak, że w odpowiadającym nam terminie i w tym miejscu na zachód słońca pojawi się mnóstwo innych par. Byśmy mieli troszkę spokoju i prywatności zdecydowanie poleciłem wschód. 

Klaudia i Mariusz po ogarnięciu tematów związanych z pracą zdecydowali, że uda się znaleźć czas rano i około 4:00 ruszyliśmy z Katowic. Dojazd do Góry Zborów jest dosyć łatwy. Na miejscu byliśmy idealnie, chwilę przed wschodem słońca.

A co Wy na wpis odnośnie pozowania na sesji ślubnej? Zapraszam – link obok!

Sesja odbywała się w połowie września więc poranek był już delikatnie mówiąc „rześki”. Współczułem Klaudii, ale była dzielna i zmotywowana, dzięki czemu efekt końcowy jest niesamowity. Wschody słońca w Podlesicach na Górze Zborów cechują się trochę innymi barwami, jest bardziej „niebiesko”, ale światło jest niesamowicie delikatne i malownicze.

W takim miejscu to połączenie musiało wyjść fantastycznie. Dodatkowo na niektórych ujęciach w tle udało się złapać klimatyczną mgłę. Jestem fanem wschodów słońca. Dla mnie nie jest problemem wstawanie w nocy, więc jak tylko pary będą się nad taką opcją zastanawiać, to ja będę to polecał.

sesja slubna na gorze zborow 0007
sesja slubna na gorze zborow 0010

Góra Zborów sesja ślubna

To para z którą udało mi się zdobyć potrójną koronę – trzymając się piłkarskiego określenia.

Świetne, klimatyczne wesele, które zapamiętam na długi czas i opisywana właśnie sesja + sesja narzeczeńska. Takie trio udało się stworzyć dzięki pełnemu zaufaniu i świetnej komunikacji. W zasadzie tematy, które poruszaliśmy podczas spaceru na sesjach nie zawsze były związane z fotografią.

Zdjęcia były dodatkiem do naszego wspólnie spędzonego czasu. Świetna komunikacja w dniu wesela pozwoliła stworzyć mega naturalny reportaż, w którym nie ma ani trochę sztuczności i pozowania. Ta współpraca pokazała mi jak ważne jest zbudowanie relacji, otworzenie się.

Mógłbym pisać tu o kadrach i aspektach technicznych, ale najważniejszą rzeczą w tych zdjęciach jest chemia. Chemia między Klaudią i Mariuszem i pełne zaufanie do mnie jako fotografa i człowieka. Czy Góra Zborów sesja ślubna to dobre połączenie? Oczywiście, że tak, ale nie tylko Górę Zborów warto odwiedzić w trakcie sesji. Góra Zborów cennik – tak jest opłata (niewielka 2-5 zł) za wejście, ale zdecydowanie warto, bo okoliczne tereny są bardzo urokliwe.

sesja slubna na gorze zborow 0011
sesja slubna na gorze zborow 0012
sesja slubna na gorze zborow 0013

Niesamowita Góra Zborów

Sesja ślubna powinna być luźna, spontaniczna, naturalna. Czasem mocno wykreowana, ale z założenia w zdjęciach powinien być luz. Uważam, że w tej sesji udało mi się znaleźć idealny kompromis pomiędzy ciekawymi kadrami i ustawieniami Klaudii i Mariusza, a luzem i spontanem.

Pomogło w tym na pewno niesamowite miejsce jakim zdecydowanie jest Góra Zborów. Jako fotograf nie oczekuję od pary młodej umiejętności pozowania. Nie liczę, że przed obiektywem będziecie się czuli jak modele. Liczę, że sobie zaufamy i będziecie po prostu zachowywać się naturalne.

sesja slubna na gorze zborow 0017
sesja slubna na gorze zborow 0016
sesja slubna na gorze zborow 0018
sesja slubna na gorze zborow 0021

Rezerwat Góra Zborów

Góra Zborów to cały rezerwat, który warto zobaczyć. Dookoła piękne lasy, niesamowite skałki z których mamy piękną panoramę na okolicę. Czy takie miejsce wymaga dodatków na sesji ślubnej?

Nie jestem fanem żadnych dodatkowych gadżetów na sesji ślubnej. Uważam, że Wasze stroje są wystarczającą „atrakcją” i to w zupełności wystarczy. Klaudia jednak zdecydowała się na wianek co akurat w tej sytuacji i scenerii uznałem za świetny pomysł. Pasuje on idealnie do tego miejsca, a także do jej sukienki. Zatem muszę podsumować ten temat. Wszelakim gadżetom raczej mówię nie, ale na coś co pasuje do klimatu jestem jak najbardziej otwarty!

sesja slubna na gorze zborow 0022
sesja slubna na gorze zborow 0024
sesja slubna na gorze zborow 0023

Rekord podciągnięć w jedną minutę to 67 powtórzeń…

.
.
.
⬇️ Ty w tym czasie zdążysz wysłać zapytanie ⬇️


Podsumowanie sesji ślubnej na Górze Zborów

Takie sesje ślubne nie zdarzają się zbyt często. Świetna współpraca. Niesamowite światło. Piękne okoliczności przyrody. Zagrała tutaj po prostu wszystko. Od samego początku do samego końca!

Dodaj komentarz