Plenerowy ślub od a do z

Ślub w plenerze Śląsk i nie tylko. Czyli o tym jak zorganizować ceremonię plenerową. Jak ja to widzę od strony fotograficznej. Co może Wam pomóc w organizacji ślubu plenerowego. Lecimy!

Plenerowy ślub

trochę ode mnie

Plenerowy ślub to piękna sprawa. Na Śląsku jest masa różnorodnych miejsc na organizację ślubu w plenerze. Można to zrobić w górach, można na jakiś polanach lub w altanach przy sali weselnej. Generalnie dla mnie hasło ślub w plenerze to przede wszystkim ślub poza Urzędem Stanu Cywilnego. Ślub w plenerze Śląsk to dzisiejszy temat, bo zajmę się przede wszystkim ślubami plenerowymi właśnie na Śląsku.
Zdarzało mi się fotografować ślubny cywilne też w ciekawych industrialnych wnętrzach, ale to już nie w plenerze. By uniknąć budynków USC opcji jest sporo. Przekonacie się sami!

ślub cywilny w plenerze

trochę od zaplecza

Z wszystkich informacji jakie otrzymuję od moich Par Młodych wynika, że w dzisiejszych czas w większości lokalizacji nie ma problemu z organizacją ślubu cywilnego w plenerze. Dla większości urzędników nie jest to problem.
Na pewno by zorganizować ślub cywilny w plenerze musimy liczyć się z dodatkową opłatą za przyjazd urzędnika itp.
Czy warto?
Myślę, że w skali całego wesela opłata około 1000 zł za możliwość organizacji ślubu w plenerze na Śląsku to nie jest tak dużo i dla zachowania niesamowitego klimatu chyba warto!

slub w plenerze slask dawid zielinski 0014
slub w plenerze slask dawid zielinski 0013

miejsca na ślub w plenerze na śląsku

Jakie są dobre miejsca na ślub w plenerze na Śląsku?
Uważam, że fajny wybór to jakaś polana w górach, inną opcją jest ciekawy ogród gdzieś przy sali weselnej. To jest często najbardziej klimatyczne, ale nie każdy organizuje wesele w górach. Często wystarczy zielony teren i sporo fajnych ozdób dookoła, by zaaranżować ciekawe miejsce na ślub w plenerze.
Śluby w plenerze często organizowane są też przy salach weselnych. Warto sprawdzić czy sala weselna, którą się interesujecie ma taką opcję.
Tak jak wspomniałem wcześniej – ja ślub w plenerze traktuję też często jako ślub poza budynkiem USC. Taki ślub wtedy można zorganizować w jakiś ciekawych wnętrzach sali weselnej. Opcji jest sporo, jednak najczęściej wymagania do organizacji ślubu w plenerze nie są zbyt duże. Trochę zieleni, drzew i odpowiednia ilość miejsca często wystarczy.

ślub w plenerze śląsk

oprawa muzyczna

W kościele są organy, można zatrudnić chórek czy skrzypaczkę – opcje są znane i jest ich dużo. A co zrobić by nadać naturalny i fajny klimat podczas plenerowego ślubu cywilnego? Opcją jest zatrudnienie muzyków z gitarami lub innymi instrumentami, które lubicie. Powinniście wybrać taki klimat by całość wpasowała się w miejsce i charakter Waszego ślubu w plenerze na Śląsku lub gdzieś w okolicy. W takim otoczeniu wszystko nabiera innego wymiaru. To na pewno pomaga w szczerym okazywaniu emocji. Świetna sprawa.

śluby plenerowe

cywilne i humanistyczne – czy można to łączyć

Szybko odpowiem na to pytanie! Oczywiście, że tak. Jak najbardziej można połączyć ślub cywilny w plenerze ze ślubem humanistycznym. Bywałem na takich ceremoniach, gdzie najpierw był urzędnik i klasyczna procedura z przysięgą małżeńską, a następnie przyszedł czas na mistrza ceremonii i ślub humanistyczny w plenerze. Nastąpiło rozluźnienie, własne przysięgi i pojawiła się masa emocji. To świetna opcja, którą warto wziąć pod uwagę jako dodatek do swojego ślubu cywilnego w plenerze na Śląsku!

ślub humanistyczny w plenerze

Innym tematem może być opcja ślubu humanistycznego w plenerze. Mamy wtedy trochę więcej dowolności i możliwości. Ceremonia w plenerze ma niewątpliwe zalety jeśli chodzi o komfort, estetykę i pozytywne emocje wynikające z tych czynników. Coraz częstsze śluby humanistyczne w plenerze pokazują jak zmienia się branża ślubna. Dla mnie jako fotografa ślubnego – realizowanie takich ślubów cywilnych lub humanistycznych w plenerze to ogromna przyjemność!

Wiecie, że jeśli moje zdjęcia Wam się podobają to…

… nic nie stoi na przeszkodzie, byście wysłali zapytanie o termin? Śmiało piszcie, zostawcie info o sobie i lepiej się poznajmy. Może to początek owocnej współpracy!

ślub plenerowy

charakterystyka

Organizacja ślubu w plenerze na Śląsku to ciekawa opcja dla wielu par, które pragną wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosfery w dniu swojego ślubu. Śląsk niby nie słynie z malowniczych miejsc, ale nic bardziej mylnego, bo to właśnie Śląsk oferuje doskonałe warunki dla takiego wydarzenia.

Ślub w plenerze na Śląsku zapewnia możliwość celebracji w otoczeniu przyrody, dodając wyjątkowy urok i romantyzm. Góry, lasy, jeziora i parki stanowią idealne tło dla ceremonii zaślubin, stwarzając niepowtarzalny i magiczny nastrój. Można też wybrać bardziej industrialne lokalizacje w zależności na czym nam zależy! Niezależnie od pory roku, Śląsk oferuje różnorodność krajobrazów, od zielonych polan wiosną i latem, przez kolorowe liście jesienią, aż po urok zimowego krajobrazu.

Wiele miejsc na Śląsku specjalizuje się w organizacji ślubów plenerowych, oferując kompleksowe usługi i profesjonalne doradztwo. Działa tu wiele przepięknych rezydencji, dworków, pałaców i zamków, które można wynająć na ten wyjątkowy dzień. Każde z tych miejsc zapewnia nie tylko piękne otoczenie, ale także komfortowe i eleganckie wnętrza, gdzie można zorganizować przyjęcie weselne.

Dla par poszukujących nieco nietypowych miejsc, Śląsk oferuje również możliwość organizacji ślubu na otwartym powietrzu. Parki, ogrody botaniczne i miejsca zabytkowe stanowią znakomite miejsca na przeprowadzenie ceremonii zaślubin. Bywałem na ślubach plenerowych w górach i wiele osób może być zaskoczonych, że właśnie takie widoki są też na Śląsku.

Organizacja ślubu w plenerze na Śląsku to doskonały wybór dla par pragnących uniknąć tradycyjnej ceremonii w zamkniętej sali. Dzięki bogactwu pięknych miejsc i profesjonalnym usługom, to miejsce gwarantuje niezapomniane wrażenia i niepowtarzalną atmosferę dla pary młodej i jej gości. Ślub w plenerze na Śląsku to doskonałe połączenie natury, romantyzmu i elegancji, które uczynią ten wyjątkowy dzień jeszcze bardziej magicznym.

slub w plenerze slask dawid zielinski 0004
slub w plenerze slask dawid zielinski 0003

ślub w plenerze śląsk

porady

Na bazie mojego doświadczenia postaram się opisać jak moim zdaniem powinien wyglądać ślub w plenerze. Na co zwrócić uwagę, na czym się skupić.

 • Miejsce
  To bardzo ważna rzecz. Zacznę od klimatu. Decydując się na ślub w plenerze na Śląsku pewnie chcecie mieć trochę przestrzeni i natury. Warto zwrócić uwagę na otaczająca nas przestrzeń. Warto zwrócić uwagę na widok w tle. Istotna też jest przestrzeń i jej ilość, by dobrać ja odpowiednio pod liczbę gości.
 • Dekoracje
  Dekoracje powinny być utrzymane w klimacie miejsca w którym jesteście. Tworzą one tło przy wąskich kadrach, a na szerokich dodają fajnego smaczku.
 • Umiejscowienie gości
  Warto tu się zastanowić nad miejscami dla gości. Goście mogą stać, a można też rozłożyć krzesła – dobrą opcja może być to by zadbać, by goście mieli gdzie zaczekać na Wasz przyjazd.
 • Słowa przysięgi
  Tu macie spore pole do popisu. Byłem już na dwóch takich ceremoniach, gdzie para przygotowała słowa, które sobie czytali. To niezwykły moment. Szczerość tych słów, zaskoczenie malujące się na twarzy męża i żony. To chwile dla mnie jako fotografa nieocenione. Tyle emocji, które nagle się pojawiają, również na twarzach gości. Trzeba być bardzo czujnym i szybkim, by to wszystko fajnie uchwycić. Polecam Wam przygotować jakiś fajny tekst i nie czytać go sobie wcześniej. Zaskoczcie drugą połówkę czymś interesującym, szczerym i prawdziwym.
 • Miejsce ceremonii – przy sali czy gdzieś dalej?
  Zdecydowanie polecam przy sali, ale jeśli będzie to niedaleko sali to też ok. Najczęściej dużą zaletą ślubów w plenerze jest właśnie bliskość miejsca, gdzie potem jest wesele. To ważne.

Jeśli doceniacie to co robię…

… to śmiało sprawdźcie mój styl fotografii, może spodoba Wam się mój reportaż ślubny bez zbędnego pozowania!

slub w plenerze slask dawid zielinski 0002
slub w plenerze slask dawid zielinski 0001

plenerowy ślub na śląsku

podsumowanie

W podsumowaniu zawrę jeszcze kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, ale nie są aż tak kluczowe by rozwijać je jakoś szerzej.
Nagłośnienie – zastanówcie się czy chcecie mówić do mikrofonu czy nie. Sprawdźcie przed ślubem jak Was słychać bez mikrofonu i czy to dobra opcja. To wszystko zależy od miejsca, ale warto zwrócić na to uwagę.
Miejsce dla urzędnika – pytanie czy urzędnika posadzić bliżej Waszych dekoracji czy troszkę dalej, a to Was ustawić gdzieś na tle dekoracji? Moim zdaniem druga opcja jest lepsza.

Pewnie można się jeszcze rozpisywać na ten temat więcej, ale to co moim zdaniem jest najważniejsze już opisałem. Warto porozumieć się ze swoją florystką, DJ’em lub zespołem, fotografem i kamerzystą, dopytać ich o doświadczenia. Wszystkie te osoby chętnie Wam pomogą i doradzą, co w ich odczuciu sprawdza się bardziej, a co mniej podczas ślubu w plenerze!

poznajmy się

Email(wymagane)
Tylko w celu potwierdzenia (sms) dotarcia zapytania.

Jeśli jednak wolicie to zrobić mailowo lub telefonicznie to zostawiam kontakt:

Lista tematów powiązanych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *