Ślub w plenerze Śląsk

Ślub w plenerze Śląsk

Ania i Łukasz z racji niepewnej sytuacji związanej z pandemią zdecydowali się wziąć sam ślub cywilny w plenerze, a wesele zorganizowali w innym dogodnym terminie. Piękna pogoda i miejscowość Ujsoły, bardzo związane z tą dwójką dały w efekcie świetny materiał zdjęciowy!
Zapraszam.

Spis treści do wpisu: ślub w plenerze Śląsk:

Video ze zdjęciami ze ślubu w plenerze na Śląsku

Jak podobały się zdjęcia ze ślubu w plenerze?
Spoko? Mam dla Was info!
Czterolatek może zadać nawet 400 pytań dziennie…

.
.
.
⬇️ a Ty zwlekasz z jednym zapytaniem ⬇️


Ślub w plenerze Ani i Łukasza

Decyzja o zorganizowaniu ślubu w plenerze na Śląsku dla Ani i Łukasza była dosyć naturalna. Związana z nimi mocno Gmina Ujsoły to miejsce gdzie spędzili wiele świetnych chwil. Piękna polana obok Chałupy Chemików idealnie nadawała się na taką klimatyczną ceremonię ślubną w plenerze! Goście zdecydowanie dopisali, było ich dużo i przede wszystkim byli mocno zaangażowani w całe wydarzenie. Czuć było, że ta grupa jest mocno z sobą zżyta.

slub cywilny w plenerze slask w naturze 0001

Ślub w plenerze Śląsk – ceremonia w górach

Ten ślub w plenerze Śląsk pokazuje z całkiem innej perspektywy. Mamy piękne góry dookoła, klimatyczną polanę i ciekawą Chałupę Chemików. Ta ceremonia zapadła mi w pamięć z kilku powodów. To miejsce jest związane mocno z Anią i Łukaszem – to było też widać. Widać jak cieszą się tym dniem, cieszą się, że są w miejscu, które znają i lubią. To ważne dla ich komfortu. Ta atmosfera przeniosła się na wszystkich gości. A życzenia i atrakcje zorganizowane przez znajomych to już w ogóle świetna sprawa.

Miejsca na ślub w plenerze Śląsk

Jakie są dobre miejsca na ślub w plenerze na Śląsku?
Uważam, że fajny wybór to jakaś polana w górach tak jak zrobiła to Ania z Łukaszem. Inną opcją jest ciekawy ogród gdzieś na przy sali weselnej. W wyborze miejsca na ślub w plenerze Śląsk może pomóc Wam mój poradnik dotyczący sal weselnych: najlepsze sale weselne na Śląsku!
Jeśli jednak nie chcecie sprawdzać całego poradnika to zostawiam Was z kilkoma moimi wpisami, w których poruszam temat sal weselnych – a dokładnie te sale weselne mają miejsce by zorganizować ślub w plenerze.

Moja fotografia ślubna

Trafiliście tu ze względu na poszukiwania w temacie: ślub w plenerze Śląsk. Ja od lat wykonując zdjęcia ślubne staram się być na przeróżnych wydarzeniach. Śluby kościelne, śluby cywilne w urzędzie stanu cywilnego…
Nie będę jednak ukrywał, że ślub w plenerze to coś co fotografuje się bardzo przyjemnie!

Ja w swoich zdjęciach chcę przede wszystkich złapać dla Was emocje i pewną ulotność chwili!

Jeśli interesuje Was ten sposób przedstawiania wydarzeń w dniu ślubu to zapraszam Was do kontaktu:

Plenerowy ślub cywilny na Śląsku – co z muzyką?

W kościele są organy, można zatrudnić chórek czy skrzypaczkę – opcje są znane i jest ich dużo. A co zrobić by nadać naturalny i fajny klimat podczas plenerowego ślubu cywilnego? Ania i Łukasz zdecydowali się na trzech muzyków z gitarami. Idealnie wpasowało się to w cały klimat tego miejsca. Chałupa Chemików, która jest Studenckim Schroniskiem Turystycznym nie raz już pewnie słyszała gitarowe brzmienie i śpiewy studentów. W takim otoczeniu wszystko nabiera innego wymiaru. To na pewno pomaga w szczerym okazywaniu emocji. Tak było tego dnia! Świetna sprawa.

Ślub cywilny w plenerze – co z organizacją

Z wszystkich informacji jakie otrzymuję od moich Par Młodych wynika, że w dzisiejszych czas w większości lokalizacji nie ma problemu z organizacją ślubu cywilnego w plenerze. Dla większości urzędników nie jest to problem.
Na pewno by zorganizować ślub cywilny w plenerze musimy liczyć się z dodatkową opłatą za przyjazd urzędnika itp.
Czy warto?
Myślę, że w skali całego wesela opłata około 1000 zł za możliwość organizacji ślubu w plenerze na Śląsku to nie jest tak dużo i dla zachowania niesamowitego klimatu chyba warto!

Ślub cywilny w plenerze Śląsk – podsumowanie i moja opinia

Podsumowanie będzie krótkie i treściwe. To był jeden z najbardziej klimatycznych ślubów w plenerze na Śląsku w jakim miałem okazję uczestniczyć. Fantastyczni goście, piękna okolica i przede wszystkim szczęśliwa para czyli Ania i Łukasz!

Ślub cywilny w plenerze Śląsk – to temat, który zmienia trochę oblicze Śląska. Pokazuje, że to nie tylko fabryki i miejska zabudowa. Mamy wiele pięknych miejsc, w których można przygotować niesamowitą ceremonię.

Ze swojej strony zdecydowanie Was zachęcam by decydować się na śluby w plenerze. Nadaje to pewnej wyjątkowości Waszemu dniu ślubu! Jeśli czujecie tylko klimat tego by powiedzieć coś od siebie, a nie tylko słowa przysięgi. Jeśli chcecie zorganizować piękny wystrój to ciężko to będzie zrobić w budynku USC! Ślub cywilny w plenerze daje Wam taką szansę!

Jak Wam podoba się sposób w jaki opowiadam to co działo się na ślubach?
Jak jest ok to nie zwlekajcie tylko ślijcie zapytanie o dostępność terminu.

Ślub w plenerze Śląsk

Data Waszego ślubu(wymagane)
jest niezbędny bym mógł wysłać ofertę
tylko do potwierdzenia przez SMS - nie będę nękał Was telefonami
Jak na mnie trafiliście

PONIŻEJ ARCHIWALNY WPIS DOTYCZĄCY ŚLUBU W PLENERZE NA ŚLĄSKU Z LAT POPRZEDNICH

Klaudię i Mariusza poznałem już jakiś czas temu. Od samego początku przeczuwałem, że ich ślub w plenerze na Śląsku i wesele w Owczarni będą wyjątkowym wydarzeniem.

A co jeśli chcę zobaczyć inny materiał?

.
.
.
⬇️ prosta sprawa, klikasz niżej i trafiasz na moje portfolio ⬇️Wszystko zaczęło się od sesji narzeczeńskiej w górach. Nie była to standardowa sesja narzeczeńska, bo towarzyszyła nam Hela – ich cudowny pies. Moim zdaniem sesja narzeczeńska z psem to fantastyczny pomysł. Ten wspólnie spędzony dzień w górach utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że nadajemy na tych samych falach i dalsza współpraca będzie czystą przyjemnością. Zwłaszcza, że w planach była ceremonia ślubna cywilna w plenerze na Śląsku.

slub w plenerze slask 0001

Przygotowania do ślubu cywilnego w plenerze na Śląsku

Jako fotograf ślubny ze Śląska mam okazję bywać w zasadzie w całym regionie. Katowice są największym miastem w regionie dlatego to często na to miasto pada wybór jeśli chodzi o poszukiwania fotografa. Tym razem trafiłem do Węgierskiej Górki!

Całość przygotowań odbyła się w pobliskim hotelu. Na miejscu byłem dużo wcześniej więc zdążyłem odwiedzić miejsce, w którym odbywać się miała ceremonia ślubna w plenerze. Większość rzeczy już była gotowa, a w tle przechadzały się urocze alpaki. Miejsce na ślub cywilny w plenerze na Śląsku nie jest w cale łatwym wyborem. Tu padło na pięknie położną bacówkę. To było miejsce idealne.

Same przygotowania były pełne życia, dynamiczne i naturalne. Troszkę się nabiegałem po schodach, co mi na pewno wyszło tylko na zdrowie! Cała rodzina zachowywała się bardzo spontanicznie i w zasadzie bezproblemowo mogłem zaglądać praktycznie w każde miejsce. Klaudia wymarzyła sobie, by Mariusz jej nie zobaczył, aż do momenty first look’u. First look wyszedł świetnie. Zachwyt na ich twarzach był nie do opisania. Świetnie wspominam ten moment!

slub w plenerze slask 0002
slub w plenerze slask 0003
slub w plenerze slask 0008

Ślub cywilny w plenerze Śląsk

Jeśli miałbym wymyślić idealne miejsce na swój ślub to wyobrażałbym sobie je właśnie tak jak miejsce ślubu Klaudii i Mariusza. Natura, góry w tle, wspaniali goście. Dopisała nam też świetna pogoda.

Ślub cywilny w plenerze dekoracje – pewnie jak planujecie organizację takiego wydarzenia to zastanawiacie się jak udekorować miejsce ceremonii by było dostojnie i ładnie. Zobaczycie jaką piękną konstrukcję przygotowała Klaudia z Mariuszem – majstersztyk.

Jeśli chodzi o pogodę to było słonecznie, ale nie za gorąco – idealnie. Okoliczności przyrody swoją drogą, ale to Wy w tym dniu jesteście najważniejsi. Klaudia i Mariusz przygotowali dla siebie wspaniałe przemowy. W zasadzie to wyznali sobie miłość wśród wszystkich gości. Oj, jakie to było wzruszające i szczere. Takie momenty napędzają mnie do pracy. Dają niezłego „kopa” do działania. Gdy widzę, że dla kogoś ten dzień jest tak ważny, to z jednej strony czuję się zmotywowany do działania, a z drugiej trochę się stresuję, poprzeczka jest zawieszona jakby wyżej. Ale ten stres jest jednak pozytywny.

Z doświadczenia wiem, że takie wydarzenia fotografuje się niesamowicie. Te słowa, które przekazali sobie nowożeńcy, były też dla wszystkich gości dowodem na to, jak szczerze i prawdziwie Klaudia i Mariusz podeszli do tego dnia.
Organizacja ślubu cywilnego w plenerze to nie jest łatwie zadanie, ale ta para podołała w 110%! Jak już pisałem wcześniej – spodziewałem się, że będzie pięknie i wyjątkowo, ale to wszystko przerosło moje oczekiwania.

Ślub w plenerze Śląsk pokazuje z innej strony. Przestaje on być kojarzony z fabrykami i zanieczyszczonym powietrzem. Zobaczcie na to miejsce i na te kadry. Ślub w plenerze na Śląsku może być piękny i wyjątkowy!

slub w plenerze slask 0013

Ślub w plenerze Śląsk – poradnik

Na przykładzie Klaudii i Mariusza postaram się opisać jak moim zdaniem powinien wyglądać ślub w plenerze. Na co zwrócić uwagę, na czym się skupić. Czemu akurat wybrałem ślub w plenerze Klaudii i Mariusza? Bo uważam, że świetnie wszystko przygotowali, w cudownym miejscu i warto rozpatrzeć ten temat na ich przykładzie. 

 • Miejsce
  To bardzo ważna rzecz. Zacznę od klimatu. Decydując się na ślub w plenerze na Śląsku pewnie chcecie mieć trochę przestrzeni i natury. Warto zwrócić uwagę na otaczająca nas przestrzeń. Ja uważam, że miejsce przy bacówce, na które zdecydowali się Klaudia i Mariusz to strzał w dziesiątkę. Po pierwsze mamy piękny widok w tle, góry tworzą niesamowity klimat. Po drugie mamy sporo przestrzeni dla gości i pary młodej. Po trzecie mamy ciekawe dodatkowe akcenty w postaci biegających gdzieś w tle alpak. Oczywiście nie sugeruję, że u każdego powinno to tak wyglądać, ale zadbanie o takie detale na pewno nada charakteru Waszemu ślubowi w plenerze.
 • Dekoracje
  Dekoracje powinny być utrzymane w klimacie miejsca w którym jesteście. Tworzą one tło przy wąskich kadrach, a na szerokich dodają fajnego smaczku. Klaudia i Mariusz zadbali o najmniejsze szczegóły, to dlatego ich deklaracje wyglądają zjawiskowo. Są utrzymane w klimacie całej ceremonii.
 • Umiejscowienie gości
  Warto tu się zastanowić nad miejscami dla gości. U Klaudii i Mariusza przed samą ceremonią wszyscy mogli rozsiąść się na leżakach i przy ławkach z bacówki. To dobra opcja, by o to zadbać, by goście mieli gdzie zaczekać na Wasz przyjazd. Potem podczas samej ceremonii chyba nie ma konieczności rozstawiać krzeseł. Ceremonia ślubna jest na tyle krótka, że każdy może tę chwilę przeczekać. 
 • Słowa przysięgi
  Tu macie spore pole do popisu. Byłem już na dwóch takich ceremoniach, gdzie para przygotowała słowa, które sobie czytali. To niezwykły moment. Szczerość tych słów, zaskoczenie malujące się na twarzy męża i żony. To chwile dla mnie jako fotografa nieocenione. Tyle emocji, które nagle się pojawiają, również na twarzach gości. Trzeba być bardzo czujnym i szybkim, by to wszystko fajnie uchwycić. Polecam Wam przygotować jakiś fajny tekst i nie czytać go sobie wcześniej. Zaskoczcie drugą połówkę czymś interesującym, szczerym i prawdziwym.
 • Miejsce ceremonii – przy sali czy gdzieś dalej?
  Zdecydowanie polecam przy sali. W przypadku Klaudii i Mariusza nie było takiej szansy, bo Owczarnia (mimo, że klimatyczna) nie dysponuje tak atrakcyjnym terenem dookoła. Jeśli chodzi o bacówkę na którą zdecydowała się omawiana Para Młoda to jest ona bardzo blisko miejsca wesela. Około 2 minut samochodem i 5-7 minut na nogach. Także nie był to żaden problem logistyczny dla gości. Miejscem w którym byłem i które idealnie się nadaje na połączenie wesela i ślubu w plenerze na Śląsku to Willa Słoneczna. To miejsce jest idealne na slow wedding.

Ślub w plenerze na Śląsku – kilka słów podsumowania

W podsumowaniu zawrę jeszcze kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, ale nie są aż tak kluczowe by rozwijać je jakoś szerzej.
Nagłośnienie – zastanówcie się czy chcecie mówić do mikrofonu czy nie. Sprawdźcie przed ślubem jak Was słychać bez mikrofonu i czy to dobra opcja. To wszystko zależy od miejsca, ale warto zwrócić na to uwagę.
Miejsce dla urzędnika – pytanie czy urzędnika posadzić bliżej Waszych dekoracji czy troszkę dalej, a to Was ustawić gdzieś na tle dekoracji? Moim zdaniem druga opcja jest lepsza. Zobaczcie jak to wyglądało u Klaudii i Mariusza. Cała uwaga skupiona jest na nich.

Pewnie można się jeszcze rozpisywać na ten temat więcej, ale to co moim zdaniem jest najważniejsze już opisałem. Warto porozumieć się ze swoją florystką, DJ’em lub zespołem, fotografem i kamerzystą, dopytać ich o doświadczenia. Wszystkie te osoby chętnie Wam pomogą i doradzą, co w ich odczuciu sprawdza się bardziej, a co mniej podczas ślubu w plenerze!

Jak Wam podobają się moje szczere i naturalne zdjęcia ślubne?

Czy taki styl opowiadania historii Wam odpowiada? Może chcecie zapoznać się z moją ofertą?

.PAKIET – 1PAKIET – 2PAKIET – 3
ilość godzin101214
ilość zdjęć po obróbce200250300
sesja w dniu ślubu
galeria online
dojazd do 200 km (w jedną stronę) w cenie
pakiet zdjęć dokumentacyjnych (nie mniej niż 300 – podstawowa korekta)
USB w etui ze zdjęciami
fotoksiążka 20×20 cm – 10 rozkładówek – około 40-50 zdjęć
fotoksiążka 30×30 cm – 10 rozkładówek – około 60-70 zdjęć
sesja plenerowa w inny dzień (dojazd do 100 km w cenie / w jedną stronę)
sesja narzeczeńska (do 50 km od Katowic – dojazd w cenie)
CENAkontakt@dawidzielinski.com.pl507168297zadzwoń lub napisz
slub w plenerze slask 0016

Wesele plenerowe Śląsk

Po pięknym ślubie cywilnym w plenerze na Śląsku przyszedł czas na wyjątkowe – boho wesele w Owczarni w Węgierskiej Górce. To połączenie musiało się udać i tak też się stało. Imprezę rozkręcała ekipa z zespołu Summer Band i muszę przyznać, że to chyba najlepszy zespół weselny z jakim miałem przyjemność pracować. Świetne aranżacje piosenek, mega energia i luz w prowadzeniu całej imprezy. Chłopaki dali czadu na maksa, za co mogę im tylko podziękować, bo w takich warunkach materiał fotograficzny tworzy się dużo łatwiej. Nie bez przyczyny znaleźli się na mojej liście dobrych ślubnych muzyków.

Co do samego tematu: wesele w plenerze Śląsk to wyglądało to tak:

Zacznijmy jednak od początku, czyli od pierwszego tańca. Udało mi się wykonać jedną z moich ulubionych na tę chwilę fotografii. Energia, ruch, konfetti – wszystko zagrało. A potem było wszystkiego po trochu. Nie ukrywam, że nalatałem się sporo. Część gości czillowała na zewnątrz, a część imprezowała w środku. Oczy musiałem mieć dookoła głowy.

Udało się stworzyć różnorodny materiał. Goście kompletnie na mnie nie zwracali uwagi. Tak byli zajęci sobą i imprezą, że mogłem przemierzać stoliki i fotografować w swoim ulubionym stylu, zaglądając komuś przez ramię, bez pozowania i zbędnej sztuczności.

Wesele w plenerze Śląsk to kolejna opcja by swój dzień ślubu pokazać w inny – mniej standardowy sposób. Całość nie odbywa się sztywno w sali weselnej. Mamy więcej luzu i możliwości swobodnej zabawy. Wesele w plenerze na Śląsku nie musi być w 100% weselem plenerowym. Spokojnie część imprezy może odbywać się w sali, a druga część poza nią!

slub w plenerze slask 0017
slub w plenerze slask 0018
slub w plenerze slask 0019
slub w plenerze slask 0020

Wesele w plenerze Śląsk

To nie było typowe wesele w plenerze na Śląsku. Tu całość odbywała się w Owczarni, ale piękna pogoda i fajny klimat na zewnątrz powodował, że sporo gości wychodziło się odprężyć przed salę weselną. Część gości po prostu wychodziła na papierosa czy na drinka, inni grali w różne gry, a jeszcze inny odpoczywali na leżakach. Potem zorganizowano grilla w plenerze i tam też większość gości spożywała posiłek. Każde wesele w plenerze Śląsk pokazuje z innej strony. Tej mniej klasycznej, na Śląsku bywają już nie tylko klasyczne wesela, ale też te nowoczesne. To było piękne wydarzenie!

Jako fotograf ślubny pracuję w różnych rejonach Śląska jednak śluby w plenerze, w których miałem okazję uczestniczyć głównie odbywały się tu:

slub w plenerze slask 0021
slub w plenerze slask 0027
slub w plenerze slask 0028
slub w plenerze slask 0035
slub w plenerze slask 0036

Wesele w ogrodzie Śląsk

Czy wesele w ogrodzie to dobry pomysł? Moim zdaniem zdecydowanie tak! Jeśli już zdecydowaliście się na ślub w plenerze na Śląsku to dobrą opcją może być wesele w ogrodzie.
Jak w przypadku tematu wesela plenerowego – wesele w ogrodzie nie musi oznaczać, że cała impreza w 100% będzie przeniesiona do ogrodu. Może się okazać, że tańce i inne aktywności będą odbywać się w plenerze, ale tylko do godziny 22:00 – potem możecie zdecydować, że przenosicie się do sali.
Wesele w ogrodzie Śląsk pokazuje, jak zmieniają się trendy i że dzisiaj wesela to już całkiem coś innego niż to co znamy sprzed 10 lat!

Chciałem w tym miejscu podzielić się z Wami moimi dwoma wpisami, jeden porusza temat śląskich wesel, a drugi jest pewnym opisem co to jest reportaż ślubny!

Są tacy co w ciągu minuty ułożą około 17 razy kostkę Rubika…

.
.
.
⬇️ a, Ty w tym czasie możesz wysłać zapytanie ⬇️


Ślub cywilny w plenerze na Śląsku + wesele plenerowe – podsumowanie

Nie skłamię jak napiszę, że to jeden z moich ulubionych reportaży w mojej dotychczasowej przygodzie z fotografią ślubną, a przecież jako fotograf ślubny już niejedną imprezę weselną widziałem. Nie było momentu, który uważam, że mógłby być lepszy. Już nie raz wspominałem, że najbardziej w zdjęciach ślubnych lubię szczerość i naturalność. Tego dnia nie zabrakło tych cech.

Klaudia i Mariusz doprawili to jednak świetnymi detalami: wyjątkowym miejscem na ślub w plenerze na Śląsku, dbaniem o szczegóły, piękną osobistą ceremonią i niesamowitym weselem w Owczarni. To było coś zdecydowanie wyjątkowego – myślę, że ten dzień na długo zapadnie mi w pamięci.

O formalnościach dotyczących ślubu cywilnego w plenerze przeczytacie w linku obok!

2 komentarze do “Ślub w plenerze Śląsk”

Dodaj komentarz