Jeśli jesteście jeszcze przed ślubem, to na pewno poświęcacie wiele czasu na znalezienie ciekawych rozwiązań, nietuzinkowych ofert i zaskakujących pomysłów. Ślubne inspiracje to temat rzeka. Będąc fotografem wiem, że nic nie inspiruje tak, jak dobre zdjęcia. Dlatego zapraszam Was na kilka zdjęć.

Pierwsze cztery zdjęcia to standardowa sesja ślubna, którą wykonałem w zeszłym roku. Wraz z Asią i Darkiem mogłem wybrać się na plener ślubny za granicą. Byłoby to dość proste w realizacji, gdyż młoda para nie mieszka w Polsce. Jednak bez wahania wybraliśmy Kolorowe Jeziorka. Już po kilku kadrach wiedziałem, że nie wyobrażam sobie tej pary w innej scenerii. Musicie przyznać, że na szerokim kadrze miejsce to wygląda imponująco. Gdybym miał do tych zdjęć dobrać jakąś radę dla przyszłych par młodych, to napisałbym o prostocie. Rozpuszczone włosy, lekki welon, zwiewna sukienka, podwinięte rękawy i bose stopy – decydując się na zdjęcia w naturze warto pozwolić sobie na trochę luzu. Musicie przyznać, że przy takich zdjęciach plener ślubny za granicą, przestaje robić wrażenie. 

Ślubne inspiracje – Kolorowe Jeziorka

O kolejnych zdjęciach można powiedzieć, że to trzy fotografie z sesji narzeczeńskiej. Warto by ślubne inspiracje poruszały też ten temat, bo naprawdę warto zdecydować się na zdjęcia narzeczeńskie. O powodach, dla których warto to zrobić wspominałem już wielokrotnie. 

Zaskoczę Was jednak, gdy zdradzę, że to zdjęcia z pleneru ślubnego w górach. Pierwszą część zdjęć zrealizowaliśmy pierwszego dnia popołudniu, drugą chcieliśmy wykonać w porannej mgle. Jako, że najbardziej lubię opowiadać historie ludzi, to nie naciskałem na to, by Patrycja i Patryk drugiego dnia znów wchodzili w sztywne role pana młodego i pani młodej. Oczywiście, że te zdjęcia nie są magiczne i zachwycające, ale są tak szczere, ciepłe i prawdziwe! Moim zdaniem tu swobodna atmosfera ponownie wygrała i okazała się kluczem do wspaniałego pleneru.

Sesja ślubna czy sesja narzeczeńska

Uwielbiam reportaż. Lubię prawdziwe, naturalne, proste kadry. Dlatego za każdym razem staram się budować na plenerze odpowiednią atmosferę, podkreślać, że to Wy jesteście najważniejsi i inspirujecie mnie najbardziej. Możecie więc śmiało zapomnieć zabrać z domu stosu zabawnych napisów, kolorowych balonów, trzeciego welonu na zmianę. Nie zapomnijcie dobrych humorów, bądźcie razem, bądźcie czuli i bawcie się dobrze.