Bardzo lubię wykonywać zdjęcia w trakcie wesela. W czasie trwania weselnego przyjęcia nikt już nie zwraca na mnie uwagi, wszyscy pochłonięci są zabawą. Mnie też udziela się ta atmosfera, łatwiej wejść mi w tańczący tłum, podejść blisko do wznoszących toast, być tuż obok rozmawiających w zaciszym kącie. Dziś pokażę Wam kilka takich weselnych kadrów z wesela Asi i Przemka.

Zdjęcia z wesela muszą być dynamiczne, muszą oddawać klimat świetnej zabawy. Muszą ukazywać nie tylko najważniejsze i wyjątkowe chwile w dniu ślubu. Reportaż powinien ukazywać też to, co dzieje się poza głównym tematem. 

Zdjęcia z wesela

Osobiście uwielbiam szukać fajnych motywów poza taneczną salą. Choć pierwsze zdjęcie jest właśnie z sali, gdyż to kadr, którego nie może zabraknąć w materiale z dnia ślubu. Jest dynamiczne, bo ludzie są w ruchu, a ja stoję wśród nich. Odbicie w suficie sprawia, że kadr jest dużo ciekawszy. Inne zdjęcia pokazują chwile z tańca i zabawy – są to ujęcia z bliska, na których doskonale widać emocje. Zdecydowanie warto się przełamać i fotografować z niewielkiej odległości – to takie fotografie mają największy ładunek emocjonalny. 

Kolejne trzy zdjęcia to kadry, którymi lubię przeplatać te najważniejsze momenty w reportażu. Pokazują one, że poza parkietem też się dzieje, bo przecież wesele to nie tylko tańce! To też rodzinne spotkanie, dzień pełen wrażeń, dobre jedzenie i picie. Zamyślony, starszy pan spacerujący po korytarzach świetnie skomponował się z obrazem wiszącym w holu. Detal z dłońmi nalewającymi bimber to motyw, który również pojawia się w każdym moim reportażu. Czasem to dłonie wznoszące kieliszek do toastu, nalewana wódka lub bimber, czasem dłoń z kieliszkiem wina. Ostatnie zdjęcie ukazuje gości spędzających chwile na zewnątrz. W piękną pogodę w ogródkach przy sali potrafi się wiele dziać, więc często tam zaglądam. Balony, bańki, biegające dzieci, rozmowy, papierosy – to momenty, które warto uwiecznić. 

Weselne kadry

Przyjęcie trwa wiele godzin, więc zdjęcia z wesela powinny pokazywać wszystkie składniki tego wyjątkowego dnia. Różnorodność i dynamika, to cechy, które cenię w zdjęciach z wesela w reportażu ślubnym.