Fotografię ślubną trenuję też w trakcie wykonywania fotografii ulicznej

Fotografia uliczna

Dokładnie tak jak w nagłówku. Fotografia uliczna bardzo pomaga mi w fotografii ślubnej. Jak? Otóż podczas fotografowania na ulicy uczę się cierpliwości, poszukuję nowych ciekawy kadrów i zależności. Jest to świetny czas gdy na spokojnie można przetrenować różne sytuacje. Fotografia uliczna to ogromne źródło wiedzy!

Fotografia streetowa – jak to ugryźć?

Jako fotograf ślubny swoją fotografię streetową uprawiam głównie na Śląsku, a w zasadzie w Katowicach. Jak w ogóle zacząć? Na początku wystarczy wziąć aparat i po prostu ruszyć na miasto. Fotografować wszystko co ciekawe. Poszukiwać ciekawych zależności, kształtów, kolorów i sytuacji. W ten sposób trenujemy swoje oko, by było wrażliwe na otaczającą nas przestrzeń. Po kilku takich spacerach zauważymy, że robimy coraz lepsze zdjęcia, bo zaczynamy szukać coraz głębiej.

Z czasem zobaczycie, że dzięki takim ćwiczeniom będziecie więcej widzieć podczas komercyjnych zleceń i dzięki temu Wasz fotograficzny warsztat będzie coraz lepszy. Warto wychodzić ze swojej strefy komfortu i fotografię streetową traktować na różne sposoby. Można pytać przechodniów i wykonywać im portrety. Fotografia streetowa to też łapanie momentów bez wiedzy osoby fotografowanej. Opcji jest dużo, warto z nich korzystać.

Fotografia streetowa to duża część mojego fotograficznego warsztatu. Ćwiczenia jednak wykonuję na każdym kroku. Np. podczas fotografowania swojej rodziny: kwarantanna 2020.

fotografia uliczna 2 1

Sesja, reportaż – więcej zdjęć?

.
.
.
⬇️ sprawdź portfolio ⬇️


Nauka fotografii Katowice

Nie ważne z jakiego jesteście miasta. Ważne by próbować i po prostu fotografować. Nauka fotografii Katowice pokazuje mi od innej strony. Staram się architekturę Katowic pokazywać w różny sposób tak by ciągle zaciekawiać widza. Dla mnie nauka fotografii to nieustanny proces, który dzieje się za każdym razem gdy biorę aparat do ręki. Nie ważne czy fotografuję swoje dzieci podczas zabawy czy wychodzę z aparatem na miasto. Nauka fotografii Katowice – jeśli chcecie dowiedzieć się więcej w tym temacie to piszcie do mnie na maila: kontakt@dawidzielinski.com.pl

Nauka fotografii Katowice – szukacie kogoś kto wprowadzi Was w świat fotografii? Dajcie znać! 

fotografia uliczna 5
fotografia uliczna 6

Jaki obiektyw do fotografii ulicznej?

Jeśli chodzi o wybór obiektywu do fotografii ulicznej to wszystko zależy od stylu. Jest wiele szkół mówiących o tym jaki obiekty jest najlepszy. Postaram Wam się odpowiedzieć z mojej perspektywy – jaki obiektyw do fotografii ulicznej? Otóż dla mnie najlepszą opcją jest 35 mm dla pełnej klatki. Lubię też korzystać z okolicy 40 mm i maksymalnie 50 mm, jednak 35 mm to moim zdaniem najlepszy wybór. Kompromis pomiędzy szerokością, a idealnym kątem widzenia. 

35 mm to fantastyczny obiektyw, który sprawdza się nie tylko w fotografii ulicznej. Ja go bardzo lubię na reportażu ślubnym. Zmusza on do odpowiednio bliskiego podejścia do osób fotografowanych dzięki czemu zdjęcie nabiera całkiem innego charakteru. Dla mnie to kapitalny reporterski obiektyw!

Jaki obiektyw do fotografii ulicznej? Musicie zdecydować sami. Ja sugeruję sprawdzić ogniskowe w zakresie 35 – 50 mm!

Moja fotografia uliczna

Moja fotografia uliczna skupia się na ludziach. Ludziach wplecionych w architekturę miasta. Ciekawych portretach i interesującym połączeniu kolorów lub kształtów. Lubię szukać ciekawych motywów i przełamywać barierę pewnego strachu do fotografowania obcych. Jak już wcześniej wspomniałem warto wychodzić ze swojej strefy komfortu i próbować czegoś nowego – to zawsze rozwija.

Fotografia uliczna czasem potrafi wprowadzić nas w stresujące sytuacje. Bywają ludzie, którzy są agresywni i ostro reagują na to że ich fotografujemy. W takim momencie trzeba znać swoje prawa i ze spokojem podejść do sytuacji. To też nauczyło mnie, że w trakcie ślubu mogę być dużo odważniejszy. Ludzie wiedzą, że jestem fotografem na danym wydarzeniu i że ich będę fotografował. Po sytuacjach z ulicy nabrałem dużej pewności siebie w fotografowaniu podczas ślubów!

Fotografia uliczna jest kapitalnym podłożem do reporterskiej fotografii ślubnej!

To co najbardziej rozwijam w trakcie takich zdjęć to:

Rekord podciągnięć w jedną minutę to 67 powtórzeń…

.
.
.
⬇️ Ty w tym czasie zdążysz wysłać zapytanie ⬇️


Podsumowanie – fotografia uliczna, fotografia streetowa

Fotografia uliczna często też nazywana jako fotografia streetowa to ciężki fotograficzny temat, który jednak bardzo wiele potrafi nauczyć. Dla mnie to znakomity trening i jak tylko mam czas to korzystam z tego by wyjść na ulicę i fotografować!

Dodaj komentarz