Ogrom uśmiechów

Leśna Perła Radlin to miejsce niezwykle ciepłe i przyjemne do organizacji wesela. W tym wypadku to nie lokalizacja miała wpływ na ogrom uśmiechów i sporych emocji. Były tu one od samego początku. Śmiałem się razem z nimi, uroniłem łezkę razem z nimi. To był piękny dzień!

leśna perła radlin

Jeśli szukacie fotografa, który poprowadzi Was za rękę i ustawi do każdej klatki, to źle trafiliście. Mój styl to autentyczne świadectwo tego, co działo się na Waszym ślubie. Szczególnie w tak wyjątkowym miejscu, jak Leśna Perła w Radlinie.
To nie jest kolejny tekst o „magicznych salach”. To moja obietnica: otrzymacie reportaż, który jest surowym i pięknym dowodem na to, że Wasz dzień był dokładnie taki, jacy jesteście Wy. To będzie materiał wolny od presji, a za to pełen spontanicznych emocji.

przygotowania do wesela w leśnej perle

Na przygotowaniach odwiedziłem tylko Monikę. To tam działo się dużo i razem z Parą Młodą zdecydowaliśmy, że będę w tym jednym miejscu. Udało złapać się kilka fajnych kadrów i nadszedł czas oczekiwania na przyjazd Szymona. Mega first look i potem bardzo emocjonalne błogosławieństwo. Były łzy, przytulenia, bliskość. Tak jak lubię. 
Z Moniką i Szymonem miałem okazję lepiej poznać się na ich sesji narzeczeńskiej.
Dzięki temu miałem okazję zobaczyć efekt naszej współpracy wydrukowany i ustawiony na półce w pokoju Moniki. To zawsze ciesz, tego nie będę ukrywał!
Lecimy dalej z tematem, bo w ich dniu spoktaliśmy się by powiedzieli sobie „tak” i by ogarnęli wesele w miejscu o którym mowa w tym wpisie czyli: Leśna Perła Radlin!

ślub prowadzony przez zaprzyjaźnionych księży

Ślub, czyli to po co wszyscy się spotkaliśmy tego dnia. Było bardzo osobiście, intymnie. Księża to znajomi Moniki i Szymona dlatego kazanie były wyjątkowe. Nie tylko kazanie, ale cała ceremonia – pełna uśmiechów, radości, wzruszenia. To właśnie podczas takiś ślubów mam ciąglę zaszklone oczy. Czasem chciałbym się zatrzymać i poobserwować, ale ciągle mam z tyłu głowy, że to co najważniejsze musi też być na fotografiach!

leśna perła radlin wesele

Jak rozpocząć wesele bez pierwszego tańca? Po prostu zaprosić wszystkich na środek i zacząć zabawę! Proste? A no proste – czasami sami sobie po prostu komplikujemy sprawę. Niby nie chcemy pierwszego tańca, ale nie wiemy jak wtedy będzie wyglądało otwarcie imprezy. Zróbcie po swojemu, jeśli nie czujecie by pierwszy taniec był niezbędny to go nie tańczcie. Monika i Szymon uznali, że ich wesele w sali weselnej Leśna Perła zacznie się właśnie w taki sposób. To była kapitalna impreza.
Leśna Perła Radlin to świetne miejsce, które jest stworzone by organizować wesele. Niewielki, ale klimatyczny ogród na tyłach sali, dobry układ wewnątrz i mamy prosty przepis na salę weselną, która po prostu dobrze funkcjonuje!

Wesele w Leśnej Perle w Radlinie. dlaczego to miejsce łamie ślubne schematy.

Sala weselna Leśna Perła Radlin to nie jest pałac. To miejsce, które ma w sobie luz i elegancję, idealne dla par ceniących sobie komfort i naturę, a nie przepych. Położenie blisko lasu w Okręgu Rybnickim, na południu Śląska, daje Wam ten rzadki luksus: poczucie intymności.
Dla mnie, jako fotografa, liczą się tu detale, które ułatwiają mi pracę:

  • Duże okna i naturalne światło. Odrzucam sztuczne, nadmierne oświetlenie, które spłaszcza emocje.
  • Bliskość lasu pozwala na krótkie, niepozowane wyjście na chwilę oddechu. Nie ma sztywnej sesji, jest chwila dla Was.
  • Nawet przy dużej liczbie gości, wnętrza pozwalają mi pracować dyskretnie, bez wchodzenia nikomu w drogę.

Właśnie ten kontekst, połączenie surowej elegancji i naturalnego otoczenia, jest dla mnie kluczem. Wybieracie jakość i styl, a nie to, co podpowiada katalog i instagram.

Fotograf ślubny w Leśnej Perle. Obserwacja kluczem do sukcesu

Moja rola na Waszym weselu w Leśnej Perle w Radlinie jest prosta: zniknąć.
Nie będę ustawiał Waszych rodziców do „idealnej” miny. Nie każę Wam patrzeć w zachód słońca. Moją ambicją jest uchwycić dynamikę Waszego dnia czyli to, co dzieje się, gdy nikt nie patrzy. Uśmiech Waszej Mamy, który łapiecie kątem oka. Chaos na parkiecie po północy.
To reportaż ślubny bez reżyserii.
Dlaczego to jest kluczowe w Leśnej Perle?
Ponieważ to miejsce sprzyja luzowi. A luz sprzyja autentycznym emocjom. A autentyczne emocje to najlepszy materiał na reportaż.

Wiecie, że jeśli moje zdjęcia Wam się podobają to…

… nic nie stoi na przeszkodzie, byście wysłali zapytanie o termin? Śmiało piszcie, zostawcie info o sobie i lepiej się poznajmy. Może to początek owocnej współpracy!

Spontaniczne kadry i Wasza swoboda. Dlaczego reportaż jest ważniejszy niż pozy?

W dniu ślubu macie na głowie wystarczająco dużo. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujecie, jest fotograf, który zarządza Waszym czasem. Wy i Wasze przeżycia jesteście kluczowi.
Dzięki podejściu reporterskiemu, zyskujecie:

  • Pełny spokój ducha. Cieszcie się dniem, ja zajmę się dokumentowaniem.
  • Prawdziwe emocje. Kadry, które świadczą o głębi Waszej relacji, a nie o tym, jak dobrze potraficie udawać przed obiektywem.
  • Historia, nie galeria. Otrzymacie spójną opowieść, która zaczyna się od porannego chaosu w Rybniku (jeśli stamtąd pochodzicie!) i kończy na szaleństwie w Radlinie.

Dzięki temu, że z góry wiemy, że nie marnujemy czasu na sztywne pozy, mogę skupić się na tym, co najważniejsze czyli na Waszej radości. Zresztą, reportaż ślubny Rybnik i okolice, to mój naturalny teren. Doskonale znam klimat tego regionu. Jako fotograf ślubny z Rybnika i okolic chętnie się z Wami poznam i może stworzymy kolejną ciekawą historię!

Nie traćmy czasu na udawanie…

Pozwólcie, że opowiem Waszą historię.

Leśna Perła w Radlinie

Czy pracujesz tylko na śląsku, czy też obsługujesz inne sale weselne?

To oczywiście przykładowy materiał, akurat z Leśnej Perły w Radlinie, ale pracuję w całej Polsce.

Na czym polega reportaż ślubny bez pozowania i czy to oznacza, że nie dostaniemy żadnych zdjęć z rodziną?

Oczywiście, że dostaniecie sporo niepozowanych zdjeć z rodziną, ale… jeśli chcecie też wykonać trochę ustawionych fotografii z bliskimi to nie ma problemu. Reportaż bez pozowania polega na tym, że 99% czasu nie skupiacie się na obiektywie i pozowaniu!

W jaki sposób przygotować się do Twojej obecności w Leśnej Perle, aby zdjęcia były jak najbardziej naturalne?

Nie musicie się przygotowywać. Skupcie się na sobie. Cieszcie się dniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *