Info o sesji w plenerze

Sesja ślubna i mój poradnik z punktu widzenia wieloletniego doświadczenia współpracy z ludźmi! Czy sesja ślubna to przeżytek czy może jednak nie?
Moje sesje ślubne to przede wszystkim ekspresja i dynamika. Tak staram się pracować wplatając w to kreatywne kadrowanie. Sprawdźcie sami!

sesja ślubna poradnik

W moim poradniku dotyczącym sesji ślubnej chciałem Wam pokazać jak realizuję takie sesje, przedstawić Wam kilka rad jak generalnie taka sesja ślubna wygląda z perspektywy fotografa ślubnego. Mam nadzieję, że znajdziecie tu pomysły i inspiracje dla Waszej sesji ślubnej. Pamiętajcie jednak, że sesja ślubna to nie tylko pozy i ustawianie, ale przede wszystkim dobre relacje, emocje, czułość i bliskość. Ja tak widzę sesje ślubne dlatego moje plenery to przede wszystkim dobrze spędzony czas.

sesja slubna w skansenie dawid zielinski 0012
sesja slubna na lodce dawid zielinski 0009

czym są

sesje ślubne w plenerze

Drobna definicja na start byśmy wiedzieli o co w tych wszystkich sesjach dokładnie chodzi!
Sesje ślubne w plenerze charakteryzują się przede wszystkim tym, że są wykonywane w strojach ślubnych. Panna Młoda pozuje w sukni ślubnej, a Pan Młody w  garniturze. Tak się przyjęło. Jeśli mówimy o sesji ślubnej w plenerze to jest to też sesja wykonywana po prostu w plenerze, a nie np. w studiu. 

Moim zdaniem sesja w plenerze może odchodzić lekko od pewnych norm i standardów, ale powyższe cechy powinna zachować. Można zrezygnować z marynarki czy butów jeśli robimy np. sesję na piasku, jednak z grubsza powinien na tej sesji „uczestniczyć” też strój ślubny.

naturalność to podstawa dobrych sesji ślubnych plenerowych

To oczywiście bardzo subiektywne, ale nakreślę Wam jak ja widzę dobrą sesję plenerową. Lubię naturalność i szczere emocje nie tylko w reportażu ślubnym. 90 % moich sesji bazuje na tym samym – to oczywiście nie wyklucza mojej pomocy w ustawianiu Was do zdjęcia, ale są to raczej pomocne wskazówki, a niżeli sztywne ramy.

jak wybrać?

miejsce na sesję ślubną

Przede wszystkim skupcie się na Waszych preferencjach i na tym jaki macie pomysł na plener ślubny na Śląsku i nie tylko. Czy oczekujecie industrialnego klimatu, może wolicie zdjęcia w naturze, albo jesteście mieszczuchami i lubicie architekturę?
Ciekawych miejsc na sesję ślubną na Śląsku jest bardzo dużo. Zwróćcie uwagę na styl sukienki. Jeśli jest to bardziej sukienka w stylu księżniczki to może lepiej wybrać architekturę miejsca lub jakiś pałac.
Jeśli jednak sukienka jest bardziej rustykalna lub boho to na plener ślubny na Śląsku spokojnie można wybrać np. Jurę Krakowsko-Częstochowską.

ciekawe miejsca na sesję plenerową

Miejsca na sesję ślubną na Śląsku i nie tylko tutaj – to w zasadzie nieograniczony temat. Ta lista mogłaby być zdecydowanie dłuższa, ale ograniczyłem ją tylko do najważniejszych i najpopularniejszych miejsc. Ja zawsze jestem otwarty na ciekawe pomysły i nowe miejsca. Nie bójcie się eksperymentować.
Często mnie pytacie gdzie zrobić sesję ślubną w plenerze?
Ja zawsze odpowiadam, że dla mnie istotne jest to by Wam też odpowiadało to miejsce na sesję ślubną. Zawsze staram się wspólnie ustalać miejsce sesji!

Oto lista ciekawych miejsc na sesję ślubną!

sesja ślubna pałac krowiarki

Miejsce bardzo dobrze znane wśród fotografów ślubnych. Kiedyś na pewno było dużo bardziej popularne niż obecnie, ale ja tam wciąż lubię bywać. Oczywiście nie za często – tyczy się to każdego miejsca, ale raz w roku odwiedzić Pałac w Krowiarkach zawsze warto. Niebanalna architektura, można kombinować i kombinować. Gdy podejdzie się do tematu kreatywnie można tam stworzyć przecudną sesję. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce na plener ślubny na Śląsku.

Krowiarki sesja ślubna cena

Koszt wykonania zdjęć w Pałacu w Krowiarkach to około 200 zł. Nie pisze dokładnie, bo w zależności kiedy to czytacie to cena za sesję w Krowiarkach może różnić się +/- o 50 zł. Czy warto? Sami musicie przemyśleć. Wiele par na pewno rezygnuje z tego miejsca, bo kilka lat temu było niezwykle popularne i wiele osób ma z tego miejsca zdjęcia. Zobaczcie po moich fotografiach czy Pałac Krowiarki wart jest tej ceny. Moim zdaniem da się tam zrobić coś nowego, innowacyjnego – dlatego jeśli czujecie ten klimat to ja jestem za!

Pałac w krowiarkach

Podczas fotografowania w Krowiarkach można skupić się nie tylko na głównej klatce schodowej i tych okrągłych oknach, ale warto też sprawdzić pozornie mniej urodziwe pomieszczenia. Takie w których było czasem brudno, a czasem dosyć ciemno, ale za to bardzo klimatycznie. To właśnie te mniej oczywiste miejsca pokazują charakter danej miejscówki. Sądzę też, że para często decydując się na mnie liczy, że z oczywistego miejsca „wyciągnę” nieoczywiste kadry.

Sesja ślubna w Krowiarkach

Mimo, że to miejsce, w którym byłem wiele razy to cały czas można odkrywać je na nowo. Tworzyć inne i nie powtarzalne kadry. Połączenie – Krowiarki sesja ślubna – to bardzo dobra opcja dla kogoś, kto nie boi się kurzu i lubi czasem trochę bardziej mroczne zdjęcia. Dla mnie taka opcja jest świetna!

Sesja ślubna park gródek jaworzno

Miejsce odkryte pewnie w okolicach 2018 lub 2019 roku. Jak na śląskie, ba nawet polskie warunki, jest ono wyjątkowe. Kolor wody, tło w postaci skał w niesamowitych kolorach. Polecam każdemu, chociażby na spacer. Wyjątkowe miejsce, ale mocno uczęszczane. Podobnie jak w przypadku Góry Zborów polecam tam wschód słońca. To jest zdecydowanie ciekawe miejsce na sesję ślubna na Śląsku!

Plener ślubny w Jaworznie

Park Gródek Jaworzno – to miejsce się zmienia. Warto przed sesją sprawdzić stan wody, bo może być jej za mało lub za dużo. Czasem ten brak wody można kreatywnie wykorzystać, ale gdy wody jest za dużo to nie ma jak wejść w pewne dogodne do zdjęć lokalizacje. Jest to miejsce zdecydowanie godne uwagi, bo w okolicy więcej takich nie mamy. Sesja ślubna Park Gródek pokazuje z innej, ciekawej perspektywy. Mam nadzieję, że to widać na zdjęciach.

sesja ślubna Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura to nie tylko skałki. Odpowiednio szukając można trafić na ciekawe jeziorka w okolicy Pustyni Błędowskiej. Te jeziorka to idealne miejsce do połączenia z piaskowymi terenami pustyni. Nie jest to jakiś bardzo rozległy teren więc warto go sprawdzić. Widoki i klimat bardzo na plus. Dopisujemy zatem kolejne ciekawe miejsce na sesję ślubną na Śląsku.

Zdjęcia ślubne na Jurze

Skąd popularność tego miejsca? Przede wszystkim Jura Krakowsko-Częstochowska to ogromny teren. Można odwiedzić Pustynię Błędowską, a można też zahaczyć o Górę Zborów!
Warto eksplorować te tereny, bo jest tam ogromny potencjał!

sesja ślubna Góra zborów

Tym razem coś bardziej dla fanów natury i skałek. Góra Zborów to jedno z miejsc, które warto odwiedzić na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Niesamowity klimat ma to miejsce, a widoki, które oferuje po wyjściu wyżej są niesamowite. Minusem na pewno jest to, że w sezonie ślubnym i w okolicach zachodu słońca można tam spotkać dużo par młodych, co trochę utrudnia pracę. Warto się wtedy zastanowić nad sesją o wschodzie słońca.

Góra Zborów – czy warto?

Wiele osób planujących sesję pewnie zadaje sobie pytanie czy warto jechać na sesję ślubną na Górę Zborów? Odpowiedź jest prosta – jeśli lubicie takie klimaty i nie przeszkadza Wam duża ilość innych par to czemu nie. Ja tam już byłem wiele razy i mógłbym stwierdzić, że znudziło mi się to miejsce, ale tak nie jest. Lubię tam bywać, odkrywać pewne zakątki na nowo. Spojrzeć na przestrzeń w innym oświetleniu. Góra Zborów to na pewno miejsce z potencjałem i jak tylko chcemy wykonać fajną naturalną sesję to będzie to miejsce wyjątkowe!

góra zborów

Góra Zborów to miejsce fajne do odwiedzenia nie tylko w trakcie sesji ślubnej. Bywałem tam z rodziną na spacerze i piknik w okolicy skałek z takimi widokami jest bardzo przyjemny. Towarzyszyły nam jak zawsze gry planszowe (te mniejsze) więc miło spędziliśmy czas. Podobnie jest z tematem: Góra Zborów sesja ślubna. Też w takich okolicznościach lepiej i milej leci czas co wpływa na atmosferę na sesji, a to znów przekłada się na zdjęcia. Zadowolona i szczęśliwa para na zdjęciach wygląda dużo lepiej, dlatego bardzo duża wagę przykładam do utrzymywanie dobrej atmosfery!

sesja ślubna zamek moszna

Jako fotograf ślubny trafiam w różne rejony naszego województwa i w zasadzie całej Polski. Lubię przeplatać takie zamkowe sesję z sesjami plenerowymi w takich miejscach jak ogrody, lasy czy góry.
Sesja ślubna Zamek Moszna przedstawia w inny sposób niż widzi to przeciętny oglądający – można tam podejść do tematu bardzo kreatywnie!
Warto to miejsce wziąć pod uwagę jeśli styl sukni jest bardziej glamour – wtedy całość powinna się dobrze komponować.

Zdjęcia ślubne Moszna

W tym miejscu wykonano już nie jedną sesją ślubną. Zdjęcia ślubne z Zamku w Mosznej są wyjątkowe, ale trzeba się postarać by były niestandardowe. Zdjęcia ślubne Moszna to świetne połączenie ciekawej architektury i pięknego parku. Można tam naprawdę zrealizować niebanalną sesję i oddać parze ciekawe zdjęcia ślubne!
Sesja ślubna na Zamku w Mosznej nie zawsze musi być taka sama. W zależności od światła można kreować tam całkiem inne fotografie. Mimo, iż to miejsce, to częsty wybór par młodych, to lubię tam jeździć. Lubię wymyślać nowe pomysły i działać maksymalnie kreatywnie.

Wiecie, że jeśli moje zdjęcia Wam się podobają to…

… nic nie stoi na przeszkodzie, byście wysłali zapytanie o termin? Śmiało piszcie, zostawcie info o sobie i lepiej się poznajmy. Może to początek owocnej współpracy!

sesja ślubna w skansenie

Ja generalnie jestem fanem skansenów. Z rodziną często wybieram się do nich na spacery, dlatego też jak tylko para jest zainteresowana, to chętnie je odwiedzam w celach zawodowych. Skanseny oferują piękną przestrzeń, klimatyczne chatki, świetne wiatraki, cudowne drzewa. Klimat tych miejsc jest naprawdę wyjątkowy. Jeśli ktoś preferuje spokój i ciszę to, to miejsce na sesję ślubną jest idealne.

Skansen Chorzów i Skansen Torkarnia – Kielce

To dwa różne skanseny, które mają troszkę inne rzeczy do zaoferowania. Dużo mniejszy skansen w Chorzowie jest łatwiejszy i po prostu wygodniejszy w realizacji. Trudnością może być większa ilość osób na malej przestrzeni!
Można zrobić tam sesję na zewnątrz i w środku niektórych pomieszczeń!
Co do Tokarni czyli skansenu w Kielcach to jest to świetne miejsce na dłuższą sesję. Trzeba tam trochę pochodzić, ale te przestrzenie wynagradzają mega naturalnymi kadrami!

sesja ślubna w mieście

Dla mnie podstawą miejskiej sesji ślubnej jest odpowiednie światło. W takich miejskich kadrach wolę zdecydowanie trochę ostrzejsze światło, które daje mocniejsze cienie. Mocniejsze cienie to znów bardziej charakterne i wyraziste pokazanie architektury. Jak chcemy wykonać delikatny portret to zawsze możemy się schować do cienia. Miejska sesja ślubna i ciekawe, ostre światło to świetne połączenie.

Miejska sesja ślubna w Bielsku

Bielsko-Biała i jej rynek oraz okoliczne uliczki mają spory potencjał w przypadku miejskiej sesji ślubnej na Śląsku. Byłem w tym miejscu jeden raz, ale uległo mnie to jak całość wygląda. Fajna architektura, której pomagało tu mocne światło. Chętnie tam jeszcze kiedyś wrócę, bo całość ma spory potencjał. Jeśli tylko miejskie klimaty Wam odpowiadają, a nie chcecie jednego z większych miast typu: Katowice, Kraków czy Wrocław to Bielsko będzie dobrym wyborem!

Plener ślubny kraków

Kraków to studnia bez dna jeśli chodzi o kadry. Można po prostu zwiedzać to miejsce i co jakiś czas zatrzymywać się by w jakiś fajny sposób wkomponować Parę Młodą w otoczenie. Krakowskie ulice świetnie nadają się na miejską sesję ślubną! Będę dam wracał z ogromną chęcią.

sesja ślubna katowice

Sesja ślubna w mieście oczywiście może mieć różny charakter i styl. Może skupić się bardziej na pokazaniu miasta z dużą ilością ludzi i takie sesję też lubię. Do takich plenerów bardziej pasuje mi Kraków czy Wrocław. W Katowicach lubię architekturę Muzeum Śląskiego, MCK, Ronda czy NOSPu.
Podstawą do sesji ślubnej w mieście jest pomysł jak zaadaptować w ciekawy sposób w całej tej architekturze Parę Młodą.
Tu cała zabawa polega na poszukiwaniu i zgrywaniu światła z architekturą i Parą Młodą! Można też bawić się kolorami… kolejna studnia bez dna!

sesja ślubna pustynia błędowska

Pustynia Błędowska ma też fajne okolice. Klimatyczne lasy, a tych lasach można znaleźć ciekawe jeziorko. Jeziorko przy którym są schodzi i malowniczy mostek. Warto w drodze na Pustynię Błędowską zahaczyć to te miejsca, bo zawsze one urozmaicają sesję. Sesja ślubna Pustynia Błędowska – to w takim wypadku nie tylko zdjęcia na piasku! Można tam złapać trochę zieleni i niesamowitych kontrastów – to miejsce zdecydowanie godne polecenia w drodze na Pustynię Błędowską!

Sesja na pustyni

Uważam, że sesja ślubna na Pustyni Błędowskiej to dobry pomysł. Warto jednak zwrócić uwagę, że tutaj ważne są warunki atmosferyczne. Najlepsze pogoda by zrealizować sesję ślubną na pustyni to moim zdaniem: zachodzące słońce + mocny wiatr. Taki duet gwarantuje nam piękne okoliczności przyrody w połączeniu z ogromną przestrzenią może to wyglądać zjawiskowo. Sesja ślubna Pustynia Błędowska to temat na pewno warty rozważenia!

sesja ślubna ogrody kapias

Byłem w tych ogrodach już wiele razy. W różne pory roku. Zawsze można tam znaleźć coś ciekawego. Jeśli wybierzecie się tam w tygodniu to unikniecie ogromnych tłumów. Miejsce ma niesamowity potencjał. Różnorodność po prostu powala. Z jednej strony stara chatka, a z drugiej zielony labirynt. Jeśli ktoś lubi takie rozmaite scenerie to jak najbardziej polecam to miejsce, które swoją różnorodnością wygrywa z każdym innym miejscem. Zatem jak różnorodna sesja ślubna na Śląsku to tylko Ogrody Kapias.

Ile kosztuje sesja w Ogrodach Kapias w Goczałkowicach?

Cena za sesję plenerową w Ogrodach Kapias to 123 zł! Czy to dużo czy mało? Moim zdaniem jest to adekwatna kwota za którą dostajemy sporo atrakcji i zadbany ogród.

Ogrody Kapias

Ogrody Kapias cały czas się rozbudowują więc jest też coraz więcej miejsc na wykonanie ciekawej sesji plenerowej. Przy kreatywnym podejściu do tematu, można tu wykonać bardzo ciekawy i spójny materiał, który będzie zaciekawiał!
Ogrody Kapias sesja ślubna to kwestia, która może wielu nie przekonywać, bo to jednak wykreowane sztucznie miejsce z masą niepotrzebnych dodatków, ale w takich miejscach trzeba znaleźć coś co klimatem odpowiada Wam i Parze Młodej!

sesja ślubna nad jeziorem

To nie była moja pierwsza sesja ślubna nad jeziorem Paprocany. Byłem już tam wcześniej na sesji narzeczeńskiej i innej sesji ślubnej. Znałem więc już trochę okolicę i wiedziałem czego się spodziewać. Teren jest spory, ale my docelowo szliśmy pod małe molo, które w tle miało kilka łódek. Liczyłem, że te łódki stoją tam regularnie, bo podczas wcześniejszych sesji też je tam spotkałem

Jezioro Paprocany i sesja plenerowa

Sesja ślubna Paprocany pokazuje od troszkę mniej znanej strony. Nie chcę wykorzystywać tylko najbardziej znanych miejsc. Lubię skupić się na czymś co jest z boku, gdzieś dalej, coś co trzeba wyszukać, postarać się. Cała miejscówka jest dosyć spora, podczas kolejnej sesji w tym miejscu mam zamiar sprawdzić drugi brzeg. Jest sporo miejsc kompletnie nie nadających się do zdjęć, ale też jest sporo takich w których można się zatrzymać i uchwycić fajne chwile. My w tej sesji skupiliśmy się na małym molo z łódkami w tle. Takie molo i łódki są znakomitym dodatkiem podczas sesji ślubnej nad jeziorem!

sesja ślubna we mgle

Co zrobić gdy w trakcie sesji o wschodzi słońca trafi Wam się ogromna mgła?
Trzeba wziąć to na klatę i po prostu zrobić ciekawy i interesujący materiał. Sesja ślubna we mgle to coś wyjątkowego – coś co ma niesamowity klimat!
Takie zdjęcia są może nieco bardziej mroczne, ale przede wszystkim są oryginalne. Sesja we mgle na pewno będzie się wyróżniać!

sesja ślubna w tatrach

Sesja ślubna w górach to nie jest łatwie zadanie! Można realizować to po wejściu na jakąś górę, wędrując kilka godzin po szlakach, ale można też wykorzystać łatwiejsze miejsca by góry, a w tym wypadku Tatry były gdzieś tam w tle. Taka sesja ślubna w Tatrach to nie jest jedyna opcja. Lubię realizować sesje ślubne gdzieś po wejściu w wysokie góry, ale czasem warto znaleźć inne miejsce, które będzie dużo łatwiejsze!

sesja ślubna na łódce

Sesja na łódce? Skąd ten pomysł? A czemu nie! Jeśli żeglujecie, lubicie wodę i macie możliwości by zrealizować taką sesję to sesja ślubna na łódce jest bardzo fajną propozycją! Nie jest to najprostsze zadanie by taka sesja była różnorodna i ciekawa, ale jak najbardziej da się to zrobić.

sesja ślubna w lesie

Las to częste miejsce wybierane na sesję w plenerze. W lesie warto szukać ciekawego światła. Trafić tam o odpowiedniej godzinie i wtedy jest szansa na ciekawe i niebanalne zdjęcia. Sesja ślubna w lesie to ciekawa propozycja dla miłośników natury – powinni ją wziąć pod uwagę wszyscy, którzy chcą mieć bardziej intymne zdjęcia z dala od ludzi.

sesja ślubna

obszerny poradnik w temacie sesja ślubna Śląsk i nie tylko Śląsk!

ile trwa sesja ślubna w plenerze?

Moje sesje plenerowe trwają średnio około dwóch do pięciu godzin. To wszystko zależy od miejsca i od pary. Nie ma idealnego czasu na wykonanie takiej sesji. Robimy tak długo by było dobrze. Jak widzę, że para czuje się już zmęczona, już nie ma tego „flow” to po prostu powoli kończymy. Jeśli jednak czuję potencjał jeszcze w jakimś miejscu i widzę, że para też jest nakręcona to działamy do upadłego. Sesję mamy zrobić dobrze i koniec kropka!

sesja plenerowa, a dodatkowe gadżety

Ja w zasadzie podczas sesji nie korzystam i nie sugeruję parze żadnych dodatkowych gadżetów. Mając na myśli gadżety mam w głowie wszelkiego rodzaju dodatki w postaci: koszyków, butelek z winem, kocyków itp.
Uważam, że jest to zbędne i same stroje ślubne już same w sobie są pewnego rodzaju gadżetami. Jedyne dodatki, które czasem wykorzystuję na sesji to welon, bukiet i wianek. Można powiedzieć, że w zasadzie są to elementy ubioru Panny Młodej, dlatego też na części zdjęć chętnie z nich korzystam.

ile kosztuje sesja ślubna w plenerze?

Koszt sesji ślubnej jest uzależniony od cenniku danego fotografa. Trzeba liczyć się jednak z kwotą 600 – 1200 zł. W tej kwocie najczęściej dostajemy około 40 obrobionych zdjęć i pracę fotografa na całym plenerze ślubnym, który może trwać około trzech do czterech godzin.
Koszta sesji mogą wzrosnąć wraz z wyborem miejsca. NIektóre są po prostu dodatkowo płatne. I tak np. za sesję w Ogrodach Kapias trzeba zapłacić 123 zł, a z plener ślubny w Tatrzańskim Parku Narodowym około 150 zł. Także w zależności od miejsca trzeba trochę doliczyć do samej ceny fotografa. Oczywiście można się zdecydować na miejsce, które nie jest dodatkowo płatne.

Jeśli doceniacie to co robię…

… to śmiało sprawdźcie mój styl fotografii, może spodoba Wam się mój reportaż ślubny bez zbędnego pozowania!

Jak wykorzystać zdjęcia z sesji plenerowej?

Zdjęcia z sesji plenerowej można wykorzystać do uzupełnienia wolnego miejsca na ścianach. Oprawione fotografie w piękne ramki, świetnie udekorują Wasze mieszkanie. Ciekawym pomysłem może być dodatkowy album z samej sesji, który możemy zachować dla siebie lub wydrukować dwie dodatkowe sztuki i wręczyć rodzicom.
To może być ciekawy prezent na święta lub z dowolnej innej okazji. Koszt takiego albumu to w zależności od rozmiaru między 300 a 600 zł.

Sesja ślubna to dobra zabawa

Od tych wszystkich ustaleń, zastanowień, kosztów i wszystkich innych spraw organizacyjnych może rozboleć głowa. Pamiętajcie jednak, że sesja ślubna w plenerze to ma być dobra zabawa.
Przyjdźcie na zdjęcia wyspani, pojedzeni, w dobrym humorze i nastawieni na ciekawą przygodę. Jak się otworzycie i dacie poznać to fotografowi będzie łatwiej dzięki czemu Wy dostaniecie super pamiątkę.

kiedy wykonać sesję ślubną?

Sesję ślubną najlepiej wykonać do miesiąca od Waszego ślubu. Czujecie wtedy jeszcze jego klimat. Wszystko jest na świeżo. Warto zatem znaleźć chwilę zaraz po ślubie i zacząć organizować temat sesji.
Ja w umowie mam zapis, że sesję wykonujemy do trzech miesięcy od daty ślubu. Nie trzymam się tego punktu sztywno, bo różne sytuacje się zdarzają i bywało tak, że sesję wykonywałem rok po ślubie. Najlepiej jednak to jak wspomniałem wcześniej zrobić szybciej!

sesja ślubna w dniu ślubu

No właśnie – nie każdy chce przygotowywać się w inny dzień. Czy sesja w dniu ślubu to dobry pomysł? Jak najbardziej tak. Jest tylko jedno „ale”. Ale musi być ona krótka. Sesja w dniu ślubu powinna trwać około 30 minut i powinna być zrealizowana w pobliżu sali. To raczej sesja portretowa, krótka i treściwa. Jeśli więc nie zależy Wam na długim plenerze ślubnym w inny dzień to sesja w dniu ślubu jest świetnym pomysłem.

Krótka sesja ślubna w ten sam dzień co wesele

Jaka jest przewaga sesje ślubnej w dniu wesela?
Nie trzeba się szykować i ogarniać w innym terminie. Ogromną zaletą jest to, że działamy na tych wszystkich emocjach tego dnia. Warto wtedy się zastanowić nad sesją narzeczeńską przed ślubem, a sam plener ślubny realizować właśnie w dniu wesela!
Osobiście bardzo polecam sesję ślubną w ten sam dzień co ślub. Taka, krótka sesja często w zupełności wystarcza. Jak tylko przy sali jest odrobina miejsca to nic nie stoi na przeszkodzie by to wykorzystać i wyskoczyć z wesela na kilkanaście minut i zrobić parę ciekawych portretów!

portrety ślubne

Uważam, że naturalne portrety ślubne powinien przede wszystkim cechować luz i swoboda. Jak zrobić portret by wyszło luźno i bez spiny? Przede wszystkim przed wykonaniem zdjęcia rozmawiać z Parą, rozluźnić się. Zapomnieć o zdjęciach i wtedy w nieoczekiwanym momencie zrobić dobry portret ślubny.

sesja ślubna inspiracje i pomysły

Skąd je czerpać – czy w ogóle czymś się inspirować. Czy może lepiej improwizować? Jak ja widzę sesję ślubną i jak ja podchodzę do tematu: sesja ślubna inspiracje!

sesja ślubna pozy

Zaczniemy od tematu: sesja ślubna pozy. No właśnie czy jest jakiś zbiór póz, które mam w głowie? Czy mam je gdzieś zapisane?
Szybko odpowiadam: NIE!
Tak – kiedyś miałem spisane pozy, jakieś przykładowe zdjęcia itp. Być może na pierwszych sesjach to pomaga, ale nie można się w tym zatracić, bo z czasem to po prostu ogranicza. Sesja ślubna pozy – to temat rzeka. W internecie można znaleźć masę kadrów z różnymi pozami, ale czy one sprawdzą się z Parą Młodą, z którą aktualnie współpracujemy? Pewnie czasem tak, ale… ale w większości nie. Zawsze pewne ustalenia trzeba dostosować do Pary Młodej. To „młodzi” muszą się przede wszystkim czuć komfortowo. Jak już Para Młoda zostanie wprowadzona o co chodzi to dajmy im trochę luzu i przestrzeni by nie wyglądali jak dwa posągi.

Sesja ślubna inspiracje – skąd je czerpać?

Skąd zatem czerpać inspiracje do sesji ślubnej? Dobrą opcją mogą być kadry z filmów lub plakatów filmowych. Okładki gazet modowych lub kampanie reklamowe dużych marek. Nie można z tych źródeł kopiować jeden do jednego, bo to na 100% się nie uda, ale inspirować się i podglądać jak najbardziej. Później mniej lub bardziej podobne kadry przenosić na przestrzeń naszej fotografii ślubnej!
Sesja ślubna inspiracje – a co na to Para Młoda? Pary Młoda, a właściwie Panny Młode często szukają też inspiracji dotyczących sesji ślubnych. Warto część z takich inspiracji wykorzystać, ale nie wszystkie się da – wtedy nie ma co próbować na siłę.
Sesja ślubna inspiracje – moje źródła to często życie codzienne. Wspomniane oglądanie filmów, obserwacja otoczenia, co i jak może pasować w danym miejscu… to ciągły proces.

Jak pozować do zdjęć ślubnych? A może w ogóle tego nie robić?

No właśnie – jak pozować do zdjęć ślubnych?
Znów odpowiem, krótko – nie pozować.
Posłuchać rady fotografa i improwizować, cieszyć się sobą, spędzać miło czas i rozmawiać. Pozowanie bym zostawił profesjonalnym modelom. Oczywiście w ramach sesji ślubnej można ustalić co i jak mniej więcej będzie na zdjęciu i jaki jest na tę fotografię plan, ale nie warto przesadzać z detalami, bo zdjęcie zacznie wyglądać sztucznie.

sesja slubna śląsk

podsumowanie w temacie sesji plenerowej

No właśnie! Może czas na zmianę trendów i szukania innych rozwiązań. Ja od dłuższego czasu staram się namawiać pary na sesję narzeczeńską. Uważam, że jest naturalniejsza i może wyjść ciekawiej niż sesja ślubna. W głowie mam wiele pomysłów, a jeden z nich to PRL-owskie blokowiska i w takim klimacie luźna sesja narzeczeńska. Oczywiście dalej będę z ochotą realizował sesje ślubne na Śląsku, ale z każdym rokiem pewnie będzie tu przybywać coraz więcej nietypowych miejsc!
Sesja ślubna Śląsk – to nie zawsze musi być klasyka!

poznajmy się

Email(wymagane)
Tylko w celu potwierdzenia (sms) dotarcia zapytania.

Jeśli jednak wolicie to zrobić mailowo lub telefonicznie to zostawiam kontakt:

Lista tematów powiązanych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *