wesele z przygodą

Wesele w domu to coś co w dzisiejszych czasach nie jest zbyt popularne. Uważam, że reportaż ślubny z wesela w domu to coś bardzo niestandardowego i trzeba mieć sporo odwagi i niezależności by takie wesele zorganizować. To może być niezwykle klimatyczna impreza, która zdecydowanie jest godna dobrej oprawy fotograficznej.

wesele w domu

Wiecie, że jeśli moje zdjęcia Wam się podobają to…

… nic nie stoi na przeszkodzie, byście wysłali zapytanie o termin? Śmiało piszcie, zostawcie info o sobie i lepiej się poznajmy. Może to początek owocnej współpracy!

poznajmy się

Email(wymagane)
Tylko w celu potwierdzenia (sms) dotarcia zapytania.

Jeśli jednak wolicie to zrobić mailowo lub telefonicznie to zostawiam kontakt:

Lista tematów powiązanych:

wesele w domu zdjęcia

Wesele w domu charakteryzuje się całkiem innym harmonogramem niż klasyczne wesele. Dlaczego? Tu nie ma pewnych etapów. Inne etapy klasycznego wesela wyglądają tu znów całkiem inaczej. Jeśli ktoś bazuje na schematach to podczas wesela w domu będzie miał problem. Zdjęcia z wesela w domu odbiegają od dzisiejszych standardów, ale nie moich. Ja pracując na weselu w domu tworzę zdjęcia dokładnie tak samo jak podczas klasycznego wesela. Pracując reportersko nie ma dla mnie znaczenia czy robię zdjęcia na klasycznym weselu czy na takim bardziej alternatywnym weselu. Wesele w domu zdjęcia – to temat, który raczej trudno zrealizować w klasycznych schematach ślubno-weselnych.

Jakie menu na wesele w domu? To trudna sprawa, bo można podejść do tego na dwa sposoby. Sposób pierwszy to catering i tu wybór jest dowolny – wedle uznania można zastosować bardziej tradycyjne podejście lub podejść do tematu w sposób nowoczesny. O gustach nie ma co dyskutować, więc nie będę się rozpisywał co takie menu ma zawierać. Przedstawię za to drugą opcję czyli przygotowanie jedzenia na wesele w domu we własnym zakresie. Rodzinne przygotowywanie posiłków to może być niezłe wyzwanie i spora frajda. Jak widzicie sposobów na menu na wesele w domu jest sporo!

fryzury na wesele w domu

Opisałem menu na wesele w domu to czas na fryzury, Tu podobnie jak w przypadku jedzenia opcji  jest kilka, Dla mnie fryzury na wesele w domu wykonać samemu. Utrzymamy ten swojski klimat, ale oczywiście to żaden obowiązek. Powinniśmy zrobić to w zgodzie z własnym pomysłem i ideą na swoje wesele w domu. Fryzura nie powinna nam zaprzątać głowy – nie to jest najważniejsze w trakcie przygotowywania wesela w domu czy ogrodzie. Fryzury na wesele w domu to raczej temat drugoplanowy.

wesele w ogrodzie w domu

Dlaczego w ogóle organizować wesele w ogrodzie w domu? Skąd pomysł na taką mniej standardową imprezę? Powodem mogą być koszty, ale nie koniecznie. Wesele w ogrodzie ma swój niepodrabialny klimat, swojskość. Takie wesele to przede wszystkim organizowanie wszystko w 100% po swojemu. Na swoich zasadach i ze swoimi własnymi pomysłami. Wesele w ogrodzie w domu daje nam ogrom możliwości. Ma też swoje oczywiste ograniczenia, ale to przede wszystkim jest najczęściej swojska impreza. Wesele w ogrodzie to przede wszystkim relacje, rozmowy i wspólnie spędzany czas. Raczej brak w trakcie takiego wesela tych wszystkich tradycji, ale i tu można robić wszystko po swojemu. Wesele w ogrodzie w domu to najczęściej bliska rodzina, przyjaciele. Sami bliscy, nie ma tu raczej miejsca na osoby, które „wypada” zaprosić. Wesele w ogrodzie w domu powinno być organizowane przede wszystkim „po swojemu”, a w tym przypadku „po Waszemu”.

wesele na działce

Jak ogarnąć wesele na działce? Podobnie jak wesele w domu. Tu musimy mieć na uwadze jakie możliwości mamy w temacie przygotowania jedzenia. Czy w ogóle gotowanie na działce będzie możliwe, ale wesele z ogniskiem czy grillem też brzmi całkiem dobrze, a takie wesele na działce już jest szansa zorganizować. W przypadku wesela na działce czy wesela w ogrodzie należy wziąć pod uwagę co zrobimy jak będzie brzydka pogoda, a przede wszystkim co jak będzie padał deszcz. W przypadku wesela w ogrodzie w domu zawsze możemy się gdzieś schować, ale na działce już może być trudniej. Warto wtedy pomyśleć nad jakimś zadaszeniem, które ewentualnie trochę nas ochroni. Wesele na działce to na pewno jest wyzwanie, ale klimat ma też niesamowity.

alternatywne wesele

Czy to wesele w domu czy wesele na działce to zbiorczo można nadać temu nazwę: alternatywne wesele. Czym jest alternatywne wesele? To wesele odbiegające od schematów. Wesele, które nie bazuje na tradycjach. Tzn. oczywiście może zawierać elementy tradycyjne, ale najczęściej te elementy wesela również wyglądają trochę inaczej niż na klasycznym weselu. Alternatywne wesele ma najczęściej trochę luźniejszy charakter i jest skupione w okół jakiegoś tematu. Alternatywne wesele jak dla mnie jest świetnym sposobem na realizację trochę innego i bardziej zaskakującego reportażu ślubnego. W trakcie alternatywnego wesela najczęściej nie ma miejsca na pozowanie i kreowanie – dla mnie jako fotografa z reporterskim podejściem do tematu to idealna opcja. Alternatywne wesele to coś co uwielbiam fotografować!

wesele w domu

Jakbym miał szybko opisać i podsumować temat: wesele w domu to byłbym w 100% za. Uważam wesele w domu za świetny sposób na organizację tego wyjątkowego dnia. Wesele w domu to mniejsze koszta, więcej autorskiego podejścia, tylko najważniejsze osoby. To sporo emocji, luzu i spontaniczności. Czego chcieć więcej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *