Wesele w pandemii

Wesele w pandemii

To temat ostatnio bardzo na czasie. Jakie kolejne obostrzenia zostaną wprowadzone? Czy uda się zorganizować wesele? Oczywiście nie jestem w rządzie i nie przewidzę co się może wydarzyć, ale opowiem Wam trochę o moich doświadczeniach z 2020 i tego jak wyglądało wesela w pandemii.

W tym wpisie zobaczycie zdjęcia z wesela w Śląskiej Prohibicji (z czasów pandemii) Izy i Pawła – po więcej kadrów kliknijcie w link.

Czy warto organizować wesele w pandemii?

Jak najbardziej tak. Pamiętajcie tylko o ogólnych zasadach, które w danym momencie obowiązują. W trakcie pandemii da się zorganizować ciekawe przyjęcie!

Czy weselne obostrzenia są bardzo uciążliwe?

Z doświadczenie wiem, że nie. Mimo, że na początku może wydawać się inaczej. Warto dopytać znajomych lub usługodawców, którzy byli za weselach z obostrzeniami.

Skąd wziąć pomysły na wesele w pandemii?

W sieci można znaleźć masę poradników na ciekawe zabawy i pomysły dotyczące wesela w pandemii. Jeśli macie jakieś pytania możecie też śmiało pisać do mnie!

Wesela obostrzenia

Wszyscy, który przygotowują się do wesela wiedzą jak przeszkadzają w organizacji wesela obostrzenia. Ciągła niewiadoma, czy się uda. Na ile gości zorganizować wesele? Czy może zdecydować się na mały ślub.
Obostrzenia dotyczące wesel zmieniają się bardzo szybko i ciężko przewidzieć co będzie za dwa tygodnie, a co dopiero jeśli mówimy o przygotowaniach do ślubu na kilka miesięcy przed. Może biorąc pod uwagę wszystkie ślubne ograniczenia, warto wziąć pod uwagę ślub kameralny. 

Wesele w pandemii to nie lada wyzwanie i ogrom stresu. Można jednak go zmniejszyć przygotowując się na pewne okoliczności.

Oczywiście nie wszystko da się przewidzieć, jednak patrząc na doświadczenie z 2020 roku wiem, że łatwiej zorganizować wesele na 50-100 osób lub nawet mniejsze niż duże imprezy na 200-300 osób. Jako fotograf ślubny doradzam, że jeśli planujecie bardzo dużą imprezę to obostrzenia na weselach mogą być dla Was uciążliwe lub nawet nie do ominięcia. W takim wypadku dobrym pomysłem będzie przeniesienie wesela na 2022 rok, ale jeśli to ma być mniejsze przyjęcie to nie ma co rezygnować!

Jak zorganizować wesele w pandemii?

Wesele a pandemia – z tym hasłem pewnie będziemy się mierzyć przez jakiś czas. Jak ułatwić sobie organizację wesela w dobie pandemii? Wspomniałem już wcześniej o małym ślubie i jest to pewne rozwiązanie. Przyjęcie weselne w czasie pandemii da się zorganizować! Byłem na weselach na 30, 40, 50 osób i było świetnie. Warto wziąć pod uwagę najbliższe osoby i spróbować dla nich zrobić coś specjalnego. 

Takie kameralne ślubny mają sporo plusów. Na weselu są tylko najważniejsze dla nas osoby. Możemy z każdym porozmawiać i każdym się zaopiekować. To dobra okazja na zawężenie relacji w rodzinie.

Uwierzcie mi, byłem na wielu takich małych weselach w pandemii. Wszystkie te uroczystości były klimatyczne i miały swój urok. Polecam! 

Ten wpis spoko, ale chcesz więcej?

.
.
.
⬇️ zaglądając do mojego portfolio znajdziesz więcej różnorodnych materiałów ⬇️


Co zamiast pierwszego tańca?

Jak jest mowa o organizacji wesela w czasie pandemii to pary często decydują się na rezygnację z niektórych tradycji. Czemu? Uznają, że mniejsza liczba gości, mniejsza „pompa” danego wydarzenia to już nie to samo. Czy da się zorganizować wesele bez pierwszego tańca? Jasne, że tak. Już bywałem na takich weselach dużo wcześniej.

Szczerze to jeśli nie czujecie się dobrze w tańcu i bardzo to Was stresuje to przygotujcie coś w zastępstwie.

Co zamiast pierwszego tańca?
Ja spotkałem się z dwoma ciekawymi propozycjami, które po krótce Wam opiszę.

Możecie przygotować ciekawe przemówienie. Coś od siebie, o Was. Coś co fajnie wprowadzi gości w Wasze wesele w pandemii. Zdradzić jak się poznaliście, powiedzieć o wspólnych zainteresowaniach czy opowiedzieć o swoich gościach – o każdym jedno zdanie. Jeśli to będzie kameralny ślub na 30 osób to spokojnie o każdym zdążycie wspomnieć.

Inna opcja to filmik. Trochę taki jak na podziękowaniach. Może być tam taka treść jak na przemówieniu, ale opcja z filmikiem jest dla tych, którzy się bardziej stresują. Filmik na spokojnie przygotowujecie wcześniej i później tylko puszcie to zaraz po obiedzie! Goście będą mile zaskoczeni.

Jak widzicie da się zorganizować wesele bez pierwszego tańca. Macie też propozycję co zamiast pierwszego tańca. Ale to nie jedyne opcje – kombinujcie, na pewno wymyślicie coś oryginalnego!

Wesele w dobie pandemii 

Wesele w dobie pandemii na pewno dla wielu brzmi jak „mission impossible”, ale tak w cale nie musi być. Pamiętajcie, że obostrzenia na wesele się zmieniają. Patrząc na rok 2021 można dojść do wniosków, że miesiące od czerwca do września są w miarę bezpieczne na organizowanie wesela w pandemii.

Zatem jeśli bierzecie pod uwagę ślub w 2021 roku to najlepiej decydować się na miesiące od czerwca do września.

Oczywiście naturalnym jest, że to wtedy jest największe obłożenie i ciężej będzie znaleźć usługodawców, ale czemu nie zdecydować się na wesele w pandemii w trakcie tygodnia. Wesela w czwartki stają się coraz popularniejsze. Warto to wziąć pod uwagę.

Ryzyko niepowodzenia zmniejszamy też decydując się na ślub kameralny. Mniejsza liczba gości oznacza łatwiejszą organizację, a niekoniecznie gorszą zabawę. Zobaczcie jakie zdjęcia można wykonać w trakcie małego ślubu.

Innym weselem, które fotografowałem w dobie pandemii było to: Wesele w Dworku nad Rozlewiskiem

Wesele a pandemia

Pandemia pokrzyżowała wielu osobom plany związane z weselem. Najbardziej cierpią pary. Masa czasu włożona w przygotowania i organizację i wszystko na nic. Ale czy na pewno? Nie załamujcie się! Nie jesteście jedyni. Wiele „moich” par przełożyło wesele z 2020 na 2021 rok. Niestety są takie czasy, że wszyscy musimy trochę zmieniać plany, dostosowywać się do nowych obostrzeń.

Ja jestem dobrej myśli i uważam, że tak jak 2020 tak i w 2021 uda się zorganizować wesela w głównym sezonie ślubnym.

Być może będą to inne wesela niż mógłby być normalnie, ale wesele w pandemii tak jak Wam opisałem wcześniej też się da zorganizować ciekawie. Czytajcie dalej to poznacie kilka moich pomysłów na wesele w dobie pandemii.

Rekord podciągnięć w jedną minutę to 67 powtórzeń…

.
.
.
⬇️ Ty w tym czasie zdążysz wysłać zapytanie ⬇️


Pomysły na wesele w pandemii

Dobrym pomysłem jest zmniejszenie liczby gości w celu zwiększenia szans na zorganizowanie imprezy. Stawiam, że kameralne śluby to będzie nowy trend w 2021 roku, który może pokazać Wam, że takie imprezy też są fajne. 

Opisałem Wam już wcześniej, że da się zorganizować wesele bez pierwszego tańca i co zamiast pierwszego tańca można przygotować. Teraz też o innej atrakcji, która świetnie się sprawdza w małym gronie.

Przykład widziałem na własne oczy na kameralnym weselu Izy i Pawła, do którego link zostawiłem na początku tego wpisu.

Zaproponuję Wam prostą weselną zabawę.
Przygotujcie karteczki na których napiszecie coś o każdym z Waszych gości, jakąś jego cechę charakterystyczną, jakiś sposób zachowania itp. 
Jednej rodzinie / znajomym wręczcie karty dotyczące drugiej rodziny i odwrotnie. Chodzi o to by każdy z gości „wszedł” w drugą rodzinę i zaczął wypytywać o kogo może chodzić. Świetna integracyjna zabawa. Jest przy niej masa śmiechu, a goście znakomicie się bawią.
Na koniec wszyscy czytają karteczki i mówią o kim była mowa. Osoba zainteresowana tłumaczy skąd się wziął tekst na karteczce – jest wtedy czas na opowiadanie anegdot itd.

Wesele w pandemii – podsumowanie

Jak widzicie wesele w pandemii to nie jest najprostsze zadanie. Weselne obostrzenia nie ułatwiają organizacji, ale da się wszystko zorganizować tak by było zgodnie z prawem i ciekawie dla gości. Najnowsze wytyczne możecie sprawdzać na rządowej stronie dotyczącej wesel.

Być może to ja powinienem wykonać zdjęcia na Twoim kameralnym ślubie?

Mam doświadczenie jako fotografa ślubnego w reporterskich zdjęciach, więc małe kameralne wesela nie są mi straszne. Zawsze znajdę coś ciekawego do uwiecznienia. 

Jeśli tylko podoba Ci się taki alternatywny styl pokazania wesela to daj znać. Porozmawiamy i może uda nam się stworzyć fajną historię ślubną!

Fotograf ślubny Dawid Zieliński

Dodaj komentarz