Ogrody Kapias sesja ślubna z alpakami

Jesteście zainteresowani jak wygląda sesja ślubna w Ogrodach Kapias? To znane miejsce, które warto odwiedzić nie tylko podczas sesji, ale również podczas rodzinnego spaceru. Malowniczy klimat, różnorodność scenerii. Poniżej znajdziecie zdjęcia i krótki opis sesji z Justyną i Dawidem.


Na koniec będzie bonus czyli trochę zdjęć z sesji ślubnej z alpakami.

Ogrody Kapias sesja ślubna 

Z Justyną i Dawidem wybrałem się na sesję plenerową do Ogrodów Kapias. To miejsce jest mi dobrze znane. Sesja odbyła się w niedzielę – ogrody w Goczałkowicach niedaleko Tychów – były bardzo oblegane i musiałem się nieźle starać o precyzyjny kadr bez innych ludzi.

Zdjęcia z Ogrodów w Goczałkowicach charakteryzują się bardzo różną scenerią, można znaleźć tam wiele ciekawych miejsc i albo skorzystać z każdego po trochu, albo skupić się tylko na kilku. My wybraliśmy opcję spaceru po całym ogrodzie i wykorzystaliśmy różne atrakcje, które oferowało to miejsce. 

Ogrody Kapias to bardzo ciekawe miejsce na sesję ślubną na Śląsku!

Ile kosztuje sesja w Ogrodach Kapias w Goczałkowicach?

Cena za sesję plenerową w Ogrodach Kapias to 123 zł! Czy to dużo czy mało? Moim zdaniem jest to adekwatna kwota za którą dostajemy sporo atrakcji i zadbany ogród.

Dla porównania sesja ślubna w Krowiarkach to koszt około 200 zł. Klikając w link zobaczycie zdjęcia Sabiny i Michała.

Inne ciekawe płatne miejsca na zdjęcia ślubne to:

  • Zamek w Mosznej
  • Pałac w Krowiarkach
  • Skansen w Chorzowie
  • Fabryka Porcelany w Katowicach
  • Palmiarnia w Gliwicach

Jako fotograf ślubny Chorzów zdążyłem poznać bardzo dobrze, ale z powyższych miejscówek zdecydowanie najbardziej urzekł mnie Skansen – polecam go z całego serca!

ogrody kapias sesja slubna z alpakami 3

Sesja ślubna w Ogrodach Kapias – współpraca z parą!

Współpracuję z bardzo dużą liczbą par młodych. Przeważnie są to współprace udane, nadajemy na podobnych falach, dobrze się nam dogaduje i rozmawia. Taka współpraca przebiega wtedy sprawnie, miło i owocnie. Podobnie było w tym przypadku. W trakcie zdjęć przypominaliśmy sobie co działo się na weselu i wpominaliśmy te fajne chwile. Szczególnie, że na weselu Justyny i Dawida działo się naprawdę sporo. Pewnie będę niedługo coś z ich dnia ślubu publikował, a wtedy sami się przekonacie.

Same ogrody Kapias nadają spacerowi z parą fajny klimat. Można zobaczyć sporo ciekawej architektury i korzystać z zadbanych trawników i pięknych drzew. Zdjęcia z Ogrodów Kapias są zawsze bardzo różnorodne. Bardzo polubiłem to miejsce.

Moim zdaniem dobra sesja ślubna to efekt udanej współpracy. Nawiązanie odpowiedniej relacji jest kluczowe, a takie miejsce jak Ogrody Kapias w Goczałkowicach jest tylko dodatkiem. Więcej na temat sesji ślubnej piszę w swoim poradniku do sesji plenerowej.

Sesja ślubna z alpakami

Ta sesja ślubna przedstawia mi mój region z nowej, mniej znanej strony. I tak teraz mogłem poznać Zwierzaki Agi. Pani Aga jest sąsiadką z rodzinnej miejscowości Dawida. Zasugerowała, że jeśli chcą to możemy końcówkę sesji urozmaicić kilkoma fotografiami z jej alpakami.

Troszkę niepewna pogoda chciała nam pokrzyżować plany, ale w efekcie wszystko udało się tak jak planowaliśmy. Mało tego, dopisało nam bardzo przyjemne światło i w cudownej atmosferze udało się dokończyć tę bardzo udaną sesję.


Zdjęcia ślubne z alpakami to coś nowego w moim portfolio. Nowe doświadczenie i ciekawa przygoda. Jak ktoś kocha zwierzęta i chce urozmaicić swój plener ślubny to pomysł na zdjęcia z alpakami jest bardzo dobry.

ogrody kapias sesja slubna z alpakami 11
ogrody kapias sesja slubna z alpakami 10
ogrody kapias sesja slubna z alpakami 12

Ogrody Goczałkowice i inne miejsce na Śląsku

Jak widzicie plener ślubny na Śląsku może być różnorodny i ciekawy. To nie tylko klimatyczne miejskie zdjęcia przy NOSPR w Katowicach lub Góra Zborów i jej cudowne skałki. Można znaleźć też inne ciekawe lokalizacje.

W tej sesji mimo różnych scenerii udało się uzyskać ciekawy i spójny materiał. Dla Was wybrałem do wglądu 12 moich ulubionych kadrów z tego dnia. Zobaczyliście jak Justyna i Dawid prezentowali się w moim obiektywie w scenerii Ogrodów Kapias w Goczałkowicach i przy cudownych zwierzakach jakimi są alpaki.

Podobała Wam się ta sesja? Chcecie się dowiedzieć więcej? Piszcie poniżej w komentarzu!
W wolnej chwili zerknijcie na ten świetny reportaż: Wesele w Dworku nad Rozlewiskiem – Monika i Kuba.

2 komentarze do wpisu „Ogrody Kapias sesja ślubna z alpakami”

Dodaj komentarz