Zamek w Mosznej sesja ślubna

Dziś mam dla Was wpis na temat sesji ślubnej w Zamku w Mosznej Magdy i Artura. Na wstępnie powiem, że było słonecznie i wyjątkowo czule. Powiedzieć, że z tą parą złapałem świetny kontakt, to nic nie powiedzieć. Z Arturem do dziś gadamy na FB i zdażyło nam się już spotkać na towarzyskim piwku.

W drodze obgadaliśmy chyba wszystkie tematy świata. Okazało się, że wspólnie interesujemy się podobnymi sportami. Artur kiedyś trenował boks, a ja obecnie trenuję brazylijskie jiu jitsu. Nawet udało mi się namówić go, by wrócił do sportu i amatorsko się poruszał.
I tak oto dzięki wspólnej przygodzie na ślubie znalazłem się na jednej sali treningowej z Arturem.

Magda to niezwykle wrażliwa osoba. Jest otwarta i świetnie się z nią dogadywałem. Ma znakomite podejście do dzieci. Zauważyłem to już na ich ślubie, a później podczas wspólnego spotkania.

sesja slubna zamek moszna 0001

Moszna sesja ślubna

Jako fotograf ślubny z Tychów trafiam w różne rejony naszego województwa i nie tylko. W tym przypadku para z Tychów zdecydowała się na sesję w pięknym zamku. Lubię przeplatać takie sesję z sesjami w takich miejscach jak Ogrody Kapias.

Sesja ślubna Zamek Moszna przedstawia w inny sposób niż widzi to przeciętny oglądający, zatem przejdźmy teraz do miejsca naszej sesji i tego, co udało nam się stworzyć.
Zamek Moszna to przede wszystkim piękna i nietuzinkowa architektura. Zaczęliśmy od cudownych, niebieskich drzwi, które lubię fotografować, tak samo w wąskiej, jak i szerokiej perspektywie. Zjawiskowa suknia Magdy świetnie się wpisała w tę stylistykę. Pokazałem wszystko od bardzo szerokich kadrów, po bardzo wąskie zbliżenia (dzięki nim poczujecie się bardzo blisko tej pary).

Zmiana miejsca i działamy bliżej głównego wejścia. Tu pomaga symetryczne rozstawienie roślin i okien. W tą przepiękną całość można wpisać w bardzo fajne ramy parę młodą. Artur, pewnie stoi wpisany między okna, a Magda dynamicznie pędzi przez kadr. Starałem się wszystko złapać tak, by Magda znalazła się idealnie w ramie okna i, by sukienka wyszła możliwie najkorzystniej!
Bardzo lubię tą serię zdjęć. Jak później zobaczycie w całym materiale zdjęciowym, lubię bawić się architekturą i światłem. Lubię coś pokazywać w nieoczywisty sposób.

Owszem, czasem w trakcie fotografowania wymyślam nietypowe ujęcia, ale potem nadchodzi spokojna selekcja podczas której weryfikuję swoje dziwne pomysły. Większość z nich się sprawdza, ale część ląduje w koszu. Przez to zawsze wykonuję bardzo dużo różnych ujęć.

Lubię mieć sporo różnorodnego materiału zdjęciowego, który pozwala mi wybrać najciekawsze zdjęcia.

Zamek Moszna zdjęciom ślubnym nadaje określonego charakteru, tu aż prosi się o wspomniane wcześniej kombinowanie – taki plener ślubny jest warty każdego czasu spędzonego na dojeździe do miejsca docelowego.

sesja slubna zamek moszna 0005
sesja slubna zamek moszna 0006
sesja slubna zamek moszna 0009
sesja slubna zamek moszna 0012

Moszna Zamek sesja ślubna Magdy i Artura

Przyszedł czas na portret Panny Młodej. Taki mniej klasyczny, bo w ruchu. Miejsce to samo, co wcześniej, ale więcej dynamiki. Rozwiane włosy, dłoń ciągnąca za sobą suknię i pewny krok. Całość znów wpisana w ciekawą architekturę. To są fotografie, które kocham wykonywać na sesji. Dynamiczne, a zarazem naturalne pokazujące szerszy plan danej sytuacji.
Oczywiście jestem świadomy, że cała sesja nie może tak wyglądać, ale kilka takich kadrów zawsze staram się wykonać. Zamek w Mosznej sesję ślubną pokazuje w bajkowy sposób. Ten zamek ma niespotykaną architekturę dlatego Moszna Zamek i sesja ślubna to idealne połączenie.

Końcówka sesji to luźniejsza atmosfera. Brak marynarki, piękne zachodzące słońce. Wymarzona chwila, by uwiecznić kilka bliskich portretów wykorzystując niezwykle malownicze światło.

Zaczęliśmy od kadru gdzie światło było skierowane prosto na Magdę i Artura. Lubię gdy para wtula się w siebie z taką czułością. Takie światło jest jednym z najlepszych do portretowania. Pozwala ono fotografować ze światłem, jak i pod światło. Ogrom możliwości jaki daje to oświetlenie pozwala kreatywnie myśleć i kombinować jak pokazać daną sytuację w ciekawy sposób.

Inna fotografia z tej serii to całkiem inne podejście. Tym razem zdjęcie pod światło – czyli coś o czym pisałem wcześniej. Musicie przyznać, że jest ono wyjątkowo urocze. Mocne przytulenie i zdjęcie „robi się samo”. 

sesja slubna zamek moszna 0013
sesja slubna zamek moszna 0018
sesja slubna zamek moszna 0021

Zdjęcia ślubne Moszna

W tym miejscu wykonano już nie jedną sesją ślubną. Zdjęcia ślubne z Zamku w Mosznej są wyjątkowe, ale trzeba się postarać by były niestandardowe. Zdjęcia ślubne Moszna to świetne połączenie ciekawej architektury i pięknego parku. Można tam naprawdę zrealizować niebanalną sesję i oddać parze ciekawe zdjęcia ślubne!

sesja slubna zamek moszna 0024

Zamek Moszna zdjęcia ślubne

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej nie zawsze musi być taka sama. W zależności od światła można kreować tam całkiem inne fotografie. Mimo, iż to miejsce, to częsty wybór par młodych, to lubię tam jeździć. Lubię wymyślać nowe pomysły i działać maksymalnie kreatywnie.
W tej sesji zgrała się masa czynników. Świetny kontakt, znane mi miejsce i znakomite światło. To była cudowna przygoda, która nie tylko zaowocowała świetnymi fotografiami, ale i znajomością, która liczę, że przetrwa jeszcze wiele czasu. Wspólne tematy i zainteresowania na pewno w tym pomogą.

Wiesz jak wygląda ciekawa sesja ślubna to może czas zobaczyć jak wygląda kreatywna sesja narzeczeńska?

Dodaj komentarz