„Powolne wesele” – co to?

Slow wedding, bo o tym będzie w tym poradniku. Co to jest slow wedding i czemu uważam, że jest spoko. Slow wedding to trochę wesele po swojemu. Na swoich zasadach bez zbędnego ślubnego ciśnienia i pośpiechu. Poczytajcie.

wesele w stylu slow wedding

slow wedding – czyli inny sposób na wesele

Można zacząć od tego, że dzisiejszy świat strasznie pędzi. Wszystko odbywa się w szalonym tempie. Podobnie jest z weselami. Harmonogram od A do Z – co do godziny. Tort o 17:00, a podziękowania 19:30 – stres, napięcie, ustalone reguły i tradycje…
Niektóry powiedzieli STOP.
Czy słusznie? Moim zdaniem zdecydowanie TAK!
Slow wedding to przede wszystkim forma spędzenia dnia wesela po swojemu, bez pośpiechu – celebrując ślub ze swoimi najbliższymi, ale na własnych zasadach, a nie trzymając się utartych schematów.
Ja z moim reportażowym stylem wręcz uwielbiam takie imprezy. Slow wedding jest w zasadzie stworzone pod taki rodzaj fotografii. Poboczne tematy, rozmowy gości, szczere emocje… To wszystko jest takie bardziej prawdziwe.

co to jest slow wedding?

Od tego zdecydowanie trzeba zacząć. Trzeba po prostu zwolnić, nie patrzeć na innych i nie sugerować się wszelkimi utartymi schematami. Pewnie pomyślicie to po co ja czytam ten poradnik? A no, bo w sumie to nie jest poradnik. Nie mam zamiaru opisywać Wam jak dokładnie ma wyglądać dobre wesele slow wedding.
Dlaczego?
Bo Wy to wiecie najlepiej.

W tym wpisie chcę skupić się na wskazówkach, poinstruowaniu Was jak to może wyglądać z mojego doświadczenia.

Jak zwolnicie i zaczniecie robić większość rzeczy na spokojnie to bardziej będziecie się tym wszystkim cieszyć. Chyba nie chodzi o to by w dniu swojego ślubu ciągle się stresować sprawami organizacyjnymi. Zmieńcie już swoje nastawienie na starcie.
Jak zwolnicie to nie poczujecie takiej presji w dniu ślubu.

slow wedding dawid zielinski 0001
slow wedding dawid zielinski 0012

slow wedding

czas dla bliskich

Dla mnie to jest najważniejsze. Z perspektywy mnie jako fotografa ślubnego tworzącego reportaż ślubny bez zbędnego pozowania Wy i Wasi goście jesteście najważniejsi. Nie sala weselna i wszystkie ozdoby. One mogą tworzyć klimat byście mogli lepiej spędzać czas i lepiej czuć się w danym miejscu, ale ostatecznie chodzi o emocje!
Z jednej strony wydaje się ten punkt oczywisty. By spędzać czas z najbliższymi, ale często w trakcie klastycznego wesela nie ma na to czasu

I to jest trochę straszne!

Natłok atrakcji: zimne ognie, tort, pokaz fajerwerków… długo by można wymieniać – to wszystko trwa. DJ realizujący masę animacji – znów czas. I okazuje się, że biegaliście z jednego końca sali na drugą, ciągle coś… i faktycznie brakuje czasu na rozmowę z najbliższymi, powspominanie.
Slow wedding nastawia się właśnie na minimalizowanie wszystkich dodatków. W slow wedding przede wszystkim chodzi o relacje i spędzanie czasu z bliskimi.
I to jest piękne tego typu weselach!

Wiecie, że jeśli moje zdjęcia Wam się podobają to…

… nic nie stoi na przeszkodzie, byście wysłali zapytanie o termin? Śmiało piszcie, zostawcie info o sobie i lepiej się poznajmy. Może to początek owocnej współpracy!

jak przygotować się do slow wedding

własna wizja vs oczekiwania innych

Warto mieć własny plan i wizję na swoje wesele. Mniej więcej. Nie musi to być rozpisane w tabelce, ale warto wiedzieć jak to mniej więcej może wyglądać. Mimo, że wesela slow wedding to minimalizują to nie da się bez tego obejść. Slow wedding często jest łączone ze ślubem w plenerze!

Chciałem się tu jednak skupić na weryfikacji własnej wizji i oczekiwań innych. Jeśli weźmiemy oczekiwania na wesele osób starszych to możemy mieć problem ze znalezieniem złotego środka. Większość wesel na których takie osoby były wyglądały całkiem inaczej niż pewnie to co Wy planujecie. Slow wedding charakteryzuje się jednak tym, że samo wesele wygląda mało weselnie.

To właśnie realizacja swojej wizji jest kluczowa!
Najlepiej będzie mi to podać na przykładzie.

Macie ekipę, z którą świetnie się trzymacie. W lato lubicie spędzać czas przy grillu i piwie kraftowym, a zimą napić się dobrego drinka na domówce. Może zamiast miliona innych atrakcji warto ogarnać stoisko z dobrym piwkiem, a na kolacje zaserwować grilla. Wieczorem zamówić barmana z fantastycznymi drinkami. Gdzieś w tle leci muzyka, a Wy możecie cieszyć się tym dniem z najbliższymi.
To oczywiście tylko przykład, bo to Wy musicie mieć własną wizję. Pamiętajcie tylko by sugerować się swoimi potrzebami tak by to slow wedding było „po Waszemu”!

slow wedding

muzyka, jedzenie…

Jak podejść do tematu muzyki, jedzenia i dodatków? Tak jak do całej reszty!
Nie lubicie disco polo? Nie musi go być!
Wiem, ze wielu DJ się ze mna nie zgodzi, ale byłem na ogromnej liczbie wesel bez disco polo – serio da się!
Wybierzcie taką muzykę jak Wy lubicie, wybierzcie takiego DJ-a, który odpowiada Wam sposobem bycia. Jeśli chcecie kogoś, kto będzie z boku umilał czas dobrą muzą to nie bierzcie DJ-a, który skradnie show i zrobi milion animacji…
Temat jedzenia to dokładnie to samo co muzyka. Nie ma obowiązku podawania rosołu. Tu kluczem będzie sala i jej kuchnia. Potem wchodzi Wasza kreatywność. Wspomniany wcześniej grill na weselu? Czemu nie! Nie będę nic sugerował, ale opcji jest dużo – najważniejsze byście Wy byli zadowoleni – nie patrzcie na innych.

slow wedding dawid zielinski 0007
slow wedding dawid zielinski 0014

Jeśli doceniacie to co robię…

… to śmiało sprawdźcie mój styl fotografii, może spodoba Wam się mój reportaż ślubny bez zbędnego pozowania!

wesele slow wedding

Jako podsumowanie muszę to pogrubić: zróbcie to w zgodzie ze sobą.
Slow wedding to nie schemat i szablon to troszkę też pokazanie Waszego sposoby życia. Czas leci, trendy weselne się zmieniają, a Wy możecie to po prostu zrobić po swojemu, tak byście za kilkadziesiąt lat wspominali ten dzień z łezką w oku. Byście nie mieli w głowie ile stresu się najedliście przy organizacji. Niech to będzie Wasz piękny dzień i niech zostanie tak zapamiętany.
Slow wedding to świetna sprawa!

slow wedding dawid zielinski 0013
slow wedding dawid zielinski 0004

poznajmy się

Email(wymagane)
Tylko w celu potwierdzenia (sms) dotarcia zapytania.

Jeśli jednak wolicie to zrobić mailowo lub telefonicznie to zostawiam kontakt:

Lista tematów powiązanych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *