Planujecie małe wesele?

Kameralne wesele – jeśli je planujesz to ten poradnik jest dla Ciebie!
W tym poradniku chciałem Wam pokazać, że małe kameralne wesele bez DJ-a i tańców też zasługuje na ciekawą oprawę fotograficzną! Można to zrobić jak na normalnym klasycznym weselu, ale można też zmniejszyć ilość godzin pracy fotografa. Opcji jest dużo, a kameralne wesele to też świetna opcja na spędzenie czasu z najbliższymi gdy nie lubicie wszelakich weselnych zabaw!

małe wesele

co tu znajdziecie?

Zacznę od pokazania Wam, że małe wesele z niewielką liczbą gości też ma swój urok. Też można to pokazać ciekawie, a na samej imprezie czasem dzieje się więcej niż na klasycznym weselu. Kameralne wesela mają tę zaletę, że uczestniczą w nich najbliżsi. Ci, którzy najlepiej znają Parę Młodą i te dobre relacje po prostu czuć w powietrzu!
Przygotowania to to z czego najczęściej Pary Młode rezygnują podczas organizacji małego wesela. Dlaczego? A bo nic się nie będzie działo, będziemy tylko my… nic bardziej mylnego

No więc w materiale, który zaraz zobaczycie pracowałem jak na klasycznym ślubie. Przygotowania + ślub + impreza. Całość około 10h pracy. Czy było co robić na samym kameralnym weselu? Pewnie. Moje zdjęcia to niepozowane kadry. Nie muszę mieć tych wszystkich weselnych tradycji.
Co zatem może się dziać na takim kameralnym weselu?
W tym przypadku był to spacer po okolicy. Wszelakie gry, które powodowały, że goście z dwóch rodzin mogli się poznać. A potem to co lubię najbardziej – soczyste dyskusje, gesty, śmiechy. To wystarczy by stworzyć atrakcyjny reportaż ślubny.

kameralne przyjęcie weselne

Wiecie, że jeśli moje zdjęcia Wam się podobają to…

… nic nie stoi na przeszkodzie, byście wysłali zapytanie o termin? Śmiało piszcie, zostawcie info o sobie i lepiej się poznajmy. Może to początek owocnej współpracy!

jak zorganizować małe wesele?

jeśli myślicie o organizacji małego wesela to zacznijmy od podstaw

Zastanawiacie się pewnie co to znaczy kameralne wesele? Dla mnie to przede wszystkim impreza na około 30 gości, samych najważniejszych i najbliższych. Kogoś z kim bardzo dobrze się znacie i dogadujecie. Kameralne wesele na 30 osób to wyzwanie jeśli chodzi o zapewnienie atrakcji. Jeśli chcecie podejść w alternatywny sposób do tematu tak jak Iza i Paweł to pewnie zrezygnujecie z wszystkich standardowych atrakcji.
Tu jak już wspominałem nie było DJa i tańców. Była jedna gra, bardzo ciekawa – podczas której goście otrzymali karteczki z opisem innej osoby i musieli zgadnąć o kim mowa. Żeby było ciekawiej to takie karteczki otrzymały osoby z przeciwnych rodzin. Żeby dowiedzieć się o kogo może chodzić trzeba było „wejść” na stronę drugiej rodziny i rozpytać o kogo może chodzić. Świetna integracyjna zabawa.
Ważny jest też dobór klimatycznego miejsca.

jak zorganizować kameralne wesele?

Odpowiedź jest prosta! Zrobić to po swojemu, nie przesadzać z atrakcjami. Nastawić na interakcję z gośćmi, rozmawiać, spędzać czas. Kameralne wesel nie muszą trwać bardzo długo. Można posiedzieć do 22/23 i zakończyć imprezę, albo… ruszyć w miasto jak zrobiła to Iza i Paweł z grupką znajomych!
Jak zorganizować kameralne wesele by było udane?
Małe wesele powinno być zorganizowane w zgodzie z naszą wizją. Nie dajmy sobie narzucić schematów. Klasyki typu: jak to wesele bez pierwszego tańca? Odrzućcie i się na tym nie skupiajcie. Wesele kameralne to Wasz dzień i zróbcie wszystko by spędzić go w dobrym nastroju!

kameralne wesele

i kameralny ślub – na co się zdecydować, a z czego zrezygnować

Kameralny ślub i małe przyjęcie weselne daje sporo opcji. Nie trzeba się przecież decydować na te wszystkie atrakcje, które są często obecne na klasycznych imprezach weselnych! Dla mnie kameralny ślub może obyć się bez:

  • DJ-a, tańców i zabaw
  • tortu weselnego
  • zimnych ogni
  • oczepin

A bez czego małe wesele się nie obędzie?

  • rozmów
  • emocji
  • bliskich Wam ludzi
  • pozytywnego nastawienia

Proste?
Czasem pewne rzeczy wydają się za proste, ale tak jest w tym wypadku. Na prawdę niewiele trzeba by miło spędzić czas.
Zauważyłem, że Pary dosyć często najpierw zaczynają od kameralnego wesela. Są wtedy ich bliscy przyjaciele i rodzina. Całość trwa do 20:00 i potem idą na imprezę ze znajomymi – na domówkę czy do klubu. To na pewno ciekawa propozycja!

małe kameralne wesele

Pokazałem Wam jak wygląda małe kameralne wesele, ale w takim pełnym fotograficznym pakiecie. Teraz czas na opcję ślub +2/3h na imprezie. Co w tym czasie można zrobić? Jak tylko są rozmowy, dyskusje, a sama impreza “żyje” to nie ma problemu by w te 2-3h pokazać w ciekawy sposób Wasz dzień. Oczywiście nie ma co oczekiwać w tym przypadku 300 zdjęć reportażowych, ale jest to opcja do wzięcia pod uwagę.
Kameralne wesela mają swój urok. Brak tego całego przepychu. Ja je bardzo lubię! Zobaczcie sami jak to może wyglądać.

dlaczego lubię…

kameralne wesela

Dlaczego bardzo lubię kameralne wesela i kameralne śluby? Mogę skupić się na najważniejszych osobach dla Pary Młodej! Nie ma presji by pokazywać każdego po trochu. Tu wiem, że Ci obecni goście są dla Pary Młodej najważniejsi.
Wesele kameralne jest całkiem inną propozycją do fotografowania, zwłaszcza gdy nie ma tylu dodatkowych atrakcji co na klasycznym weselu.
Trzeba poszukiwać relacji, rozmów, gestów. Trzeba być mega czujnym. Lubię taki sposób pracy. Lubię być blisko ludzi, a podczas kameralnego wesela jest to jak najbardziej możliwe!
A tak bardziej osobiście – sam miałem wiele lat temu, małe kameralne wesele. Mała impreza – potem wypad z żoną do Pragi. Zrobiliśmy po swojemu i wspominam to świetnie!

Jeśli doceniacie to co robię…

… to śmiało sprawdźcie mój styl fotografii, może spodoba Wam się mój reportaż ślubny bez zbędnego pozowania!

małe przyjęcie weselne

Ostatni przykład na dziś jak może wyglądać małe przyjęcie weselne bez dodatkowych atrakcji, a z pozytywnymi ludźmi, którzy chcą spędzać ze sobą czas. Jako fotograf ślubny mam okazję bywać na takich imprezach w różnych rejonach Polski. Plusem dla mnie jako fotografa jest to, że takie małe przyjęcia weselne często odbywają się w tygodniu lub poza głównym sezonem ślubnym.
Moim zdaniem warto się zdecydować podczas organizacji kameralnego wesele na fotografa z reporterskim stylem. Często zdjęcia z dużej imprezy ograniczają się do fotografowania tańczących gości. Kameralne wesele najczęściej będzie bez tańców – i co wtedy fotografować? No właśnie! Weźcie to pod uwagę przy wyborze fotografa na swoje kameralne wesele!

poznajmy się

Email(wymagane)
Tylko w celu potwierdzenia (sms) dotarcia zapytania.

Jeśli jednak wolicie to zrobić mailowo lub telefonicznie to zostawiam kontakt:

Lista tematów powiązanych:

kameralne wesele

Jeśli marzysz o kameralnym ślubie i weselu, to musisz wiedzieć, że uwielbiam fotografować takie imprezy! Oferuję dyskretne fotografowanie w trakcie wesele kameralnego oraz kameralnego ślubu. Wiem, że te wydarzenia odbywają się w wyjątkowej atmosferze, w otoczeniu najbliższych osób, także dbam o dyskrecję. Moje doświadczenie w fotografowaniu małych i intymnych wesel pozwala „łapać” piękne chwile tego dnia. Dzięki temu, że Wasze wesele kameralne to mała i zgrana grupa gości, to takie też są zdjęcia – kameralne, klimatyczne, szczere, czułe i bliskie! Dajcie znać to chętnie przedstawię Wam szczegóły oferty fotografowania wesela kameralnego i kameralnego ślubu.

małe wesele

Małe wesele to intymne przyjęcie weselne, które organizowane jest zazwyczaj dla niewielkiej grupy gości, najczęściej dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Tego typu wesele jest doskonałą alternatywą dla Par, które pragną spędzić czas w kameralnej i rodzinnej atmosferze. Jak zorganizować małe wesele? Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce, które będzie dostosowane do liczby gości. Warto także zadbać o wystrój, aby stworzyć wyjątkową atmosferę. Ważne jest także odpowiednie przygotowanie menu, które zadowoli gusty wszystkich gości. Oferuję usługi fotografowania małych wesel oraz małych przyjęć weselnych w sposób na jaki one zasługują. Moje doświadczenie powoduje, że Wasze wymarzone wesele zostanie na długo w pamięci. Też jestem fanem małych wesel i przyjęć weselnych.

kameralny ślub

Kameralny ślub to niewielkie, intymne wydarzenie, podczas którego powiecie sobie tekst przysięgi w obecności niewielkiej grupy najbliższych osób – ma to najczęściej bardzo osobisty charakter. Tego typu ceremonia ma na celu stworzenie kameralnej i romantycznej atmosfery, która pozwala skupić się na najważniejszych dla Was chwilach. Ślub kameralny jest doskonałą alternatywą dla Par, które nie chcą organizować wielkiego wesela tylko wolą coś bardziej wyjątkowego i niezapomnianego – czyli ślubu w małym gronie. Podczas organizacji takiego wydarzenia ważne jest dobranie odpowiedniego miejsca, które będzie dostosowane do liczby gości oraz stworzenie odpowiedniej oprawy muzycznej i dekoracyjnej. Ja ze swojej strony proponuję fotografowanie małych ślubów oraz kameralnych ceremonii zaślubin w sposób dyskretny i z poszanowaniem całej cichej otoczki. Mam spore doświadczenie w upamiętnianiu małych ślubów i kameralnych ceremonii zaślubin, z których przygotowałem już wiele ciekawych reportaży ślubnych!

kameralne przyjęcie weselne

Kameralne przyjęcie weselne to intymna i romantyczna impreza, która organizowana jest zazwyczaj w niewielkim gronie najbliższych osób. Tego typu wesele charakteryzuje się kameralną atmosferą, która pozwala na spędzenie czasu w miłym i rodzinnej atmosferze, bez ogromnej ilości tańców i zabaw. Kameralne wesela są coraz bardziej popularne, szczególnie wśród Par, które pragną uniknąć tłumów i wielkich imprez – coraz więcej osób poszukuje tego by ten czas spędzi w gronie naprawdę bliskich osób z rodziny i najlepszych przyjaciół. Warto zorganizować takie kameralne przyjęcie weselne całkiem po swojemu, może w jakimś mniej standardowym miejscu. Jeżeli chcecie się czegoś więcej dowiedzieć w temacie kameralnych przyjęć weselnych to służę pomocą!

małe wesela

Jak sami widzicie kameralne wesele można sfotografować ciekawie, można sfotografować inaczej i jest co tam fotografować. Nie musicie mieć wielu atrakcji i animacji. To Wy jesteście tematem tych zdjęć. Wy i Wasi goście. Małe wesele ma swój urok, który warto ciekawie pokazać!
Co o mnie i tego typu zdjęciach sądzą Pary Młode, które fotografowałem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *